<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Sevda Cenap And Müzik Vakfı Afiş Yarışması

Sevda Cenap And Müzik Vakfı Afiş Yarışması

Sevda Cenap And Müzik Vakfı Afiş Yarışması

Sevda Cenap And Müzik Vakfı Afiş Yarışması Düzenliyor. Yarışma Tüm Tasarımcılara Açıktır. Her Tasarımcı Yarışmaya En Fazla 3 Adet Afiş İle Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Belgesi
İlk 30 Tasarım Festival Kapsamında Sergilenecek

37. Sevda Cenap And Müzik Vakfı Afiş Yarışması Şartnamesi

Konu:
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı tarafından 36 yıldır aralıksız, azim ve özveri ile düzenlenen Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nin 37. yılının afişinin tasarlanmasıdır.
Cumhuriyetimizle birlikte, sanat ve müzik alanlarında kurulan tüm eğitim kuruluşları ile müzik, opera, bale ve tiyatro sanatçılarının neredeyse tümünü yetiştirmiş olan Başkentimizde uluslararası bir müzik festivalinin eksikliği Sevda-Cenap And Müzik Vakfı’nın girişimleri sonucunda, Kültür Bakanlığı’nın maddi manevi katkıları, Dışişleri Bakanlığı, Büyükşehir Belediyesi, Ankaralı sanatseverler, yabancı misyon ve kültür merkezleri, milli bankalar, özel girişimciler ve Başkentin müzik kurumlarının katkılarıyla giderilmiş ve başkent kendi festivaline kavuşmuştur.

Uluslararası Ankara Müzik Festivali, Türkiye Cumhuriyeti’nin çoksesli müzikal hareketinin ilk başladığı yer olması ve bunun sanatsal yansımasının bu festivalde temsili ile önem kazanmakta, Festivalde genç Türk sanatçılara olanak yaratılması, Türk eserlerinin seslendirilmesi ve ilk seslendirmelerin bir gelenek haline getirilmesi ile ulusal anlamda müziğimizin gelişimine katkı sağlamaktadır.

Ads

Uluslararası işbirlikleri, uluslararası sanatçıların başkentte ağırlanması, sanatsal buluşmaların her yıl artarak devam ettiği 36 yıldır Başkent’in en uzun soluklu müzik etkinliği olan festivalin içeriğinde; senfonik müzik, etnik müzik, çağdaş dünya müziği, Flamenko, bale ve dans, mizah içerikli müziğe kadar geniş bir yelpaze sunulmaktadır.

Başkentin müzik aracılığı ile tanıtımına ve şehrin ekonomik hayatına katkı sağlayan, Avrupa Festivaller Birliği üyesi olan ve her yıl program içeriğine göre başta Avrupa ağırlıklı olmak üzere Amerika ve Asya ülkelerinden 500–750 arası sanatçının konuk edildiği festivalin 37 .’si 4-28 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Festivalde, senfoni orkestraları, oda müziği, caz, ve dansa uzanan birbirinden değerli, özel sanatçı ve toplulukların programları yer alacaktır.

Ödüller:
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı “37. Uluslararası Ankara Müzik Festivali Afiş Yarışması”nda dereceye girenlerden;

Birinciye 5.000 TL para ödülü
İkinciye 3.000 TL para ödülü
Üçüncüye 1.500 TL para ödülü
3 adet de mansiyon belgesi verilecektir.
Seçilen ilk 25 tasarım Festival kapsamında sergilenecektir.

Şartlar:
Yarışma tüm tasarımcılara açıktır.
• Her yarışmacı en fazla 3 afişle yarışmaya katılabilir.
• Yarışmaya ekip olarak katılabilir.
• Her ekip yarışmaya en fazla 3 afişle katılabilir.
• Yarışma kültürel bir etkinliği desteklemek için düzenlendiğinden, tüm katılımcılar eserlerinin topluma açık alanlarda sergilenmesini ve 37. Festivalin farklı boyut ve niteliklerdeki tüm basılı materyallerinde kullanılmasını önceden kabul etmiş sayılır.
• Tasarımların özgün olması önemlidir. Çalıntı, esinlenilmiş vb. katılımlar katılımcılarının yasal sorumluluğundadır. Olumsuz bir durumda yaptırımı olabilir.
• Dereceye giren tasarımların orijinal çalışma dosyaları istenecektir.
• Eserlerin baskı tekniğine uygun çözünürlük ve teknikte çalışılması gerekmektedir. Seçilen işin baskı dokümanı ayrıca istenecektir.
• Gönderi koşullarını yerine getirmemiş katılımcılar yarışma dışı bırakılır.

Son Başvuru
3 Ocak 2020, Cuma, saat 17.30’a kadar

Değerlendirme:
Gönderilen afişler aşağıdaki şu kriterlere göre değerlendirilecektir:
Verilen temanın stratejik çözümleme gücü,
Konuya olan yaklaşımın yaratıcılığı ve özgünlüğü,
Görsel tasarımında kullanılan tipografik ya da imgesel çözümün başarısı.

Son Başvuru Tarihi 3 Ocak 2020.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ