16.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Sepaş Enerji Sokağın Enerjisi Fotoğraf Yarışması

Sepaş Enerji Sokağın Enerjisi Fotoğraf Yarışması

Sepaş Enerji Sokağın Enerjisi Fotoğraf Yarışması

Sepaş Enerji Sokağın Enerjisi Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışma Başvuruları sepas.com.tr İnternet Adresinden Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 1.500 Türk Lirası
Genç Objektif Ödülü 1.000 Türk Lirası
İlk 3 Kazanan İçin Gaziantep Fotoğraf Turu Özel Ödül
En Fazla 24 Fotoğraf İçin Sergilenme Ödülü 250 Türk Lirası
Dk’nin İstediği Sayıda Satın Alma Ödülü 250 Türk Lirası

Yarışma Konusu Ve Amacı
Sepaş Enerji Olarak, Sokağın, Sokağa Ait Olanın, Sokağı Sokak Yapan Seslerin Ve İnsanların Enerjisinde Bir Çok Hikayenin Olduğu İnancıyla Bir Yola Çıktık… Sokağın Enerjisinde Kahkahalar, Özlemler, Oyunlar, Yağmurdan Rengi Değişen Taşlar, Kar Yağdığında Beyaza Bürünen Arabalar, Gece Camlardan İçeri Sızan Sokak Lambasının Güven Veren Işığı, Ağaçların Cömert Gölgeleri Altında Muhabbete Dalan Komşuların Sohbeti Saklı.

Sokakların Kendine Has Bir Enerjisi Var, İçlerinde Saklı Ruhun Fotoğraf Karelerine Yansıtılmasını Arzu Ediyoruz. Genç, Erişkin, Yaşlı, Kadın, Erkek Fark Etmeksizin Herkesin Bakış Açısını, Bir Fotoğraf Karesi İle Anlatmak İstediğini Merak Ediyoruz. Elinizdeki Telefonla Ya Da Fotoğraf Makinası Sokaklara Daha Önce Hiç Bakmadığımız Gibi Bakmak, Hikayelerine Ortak Olmak İstiyoruz.

Köy, Kasaba Ya Da Şehir… Nerede Yaşıyor Olursanız Olun, Kameranızı Açın Ve Çektiğiniz Karelerle Bize Hem Kendinizi Hem De Hikayenizi Anlatın. Sokağı Sokak Yapan Bizleri, Benzersiz Fotoğraflarınızda Yeniden Bir Araya Getirin. Sokağın Enerjisi Fotoğraf Yarışmamıza Katılın Ve Karelediğiniz Eşsiz Anlarla Herkesin Sizinle Bir Yolculuğa Çıkmasına İzin Verin.

Ads

Yarışmaya Katılım Koşulları
Yarışmaya katılım ücretsiz olup; amatör, profesyonel 18 yaş üstü; Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu illerinde mukim, tüm fotoğraf severlere açıktır.

Fotoğraf yarışması sayısal (dijital) kategoride renkli ve siyah-beyaz olarak tek bölümde yapılacaktır. Yarışmada 21 yaş altı fotoğrafçıların eserlerinin değerlendirileceği ayrı bir kategori olacaktır. Bu kategori Genç Objektif olarak adlandırılmıştır. 18- 21 yaş arası yarışmacılar hem genel hem de Genç Objektif kategorisine fotoğraf yükleyerek her iki kategoride de yarışmaya katılabilirler.

Sepaş Enerji çalışanları, seçici kurul ve düzenleme kurulu üyeleri ile birinci derece yakınları bu yarışmaya katılamaz.

Dereceye giren yarışmacıların diğer eserleri, mansiyon, özel ödül ya da sergilemeye değer eserler arasına da seçilebilir.

Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf yükleme sistemine göre yapılacağından alternatif hiçbir gönderi (e-posta, posta/kargo/kurye, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

Yarışmaya her fotoğrafçı en fazla sayısal (dijital) dört adet renkli ve/veya siyah-beyaz fotoğraf çalışması ile katılabilir.

Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde tarih, logo, isim, imza vb işaretler olmamalıdır.

Yüklenecek her bir fotoğraf dosyası; jpg/jpeg formatında, 150-300 dpi ve 7-12 sıkıştırma kalitesinde, kısa kenar en az 1920 piksel, olarak kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 Mb’den az olmamalı, 6 Mb’yi de geçmemelidir.

Daha önce fotoğraf yarışmalarında ödül almış, renk ve kadraj değişikliği yapılarak üretilen fotoğraflar bu yarışmaya katılamaz.

Fotoğraflara toz, gren düzenlemesi, kroplama, keskinlik ve renk güçlendirmesi kontrast ayarları gibi müdahaleler abartılı olmayacak oranlarda kabul edilebilir. Fotoğrafta yapılacak müdahale, fotoğrafın belgesel özelliğini bozmamalıdır. Bu konuda karar jüriye aittir.

Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), cep telefonu ile çekilen fotoğraflar; HDR (High Dynamic Range) ve insanlı veya drone vb. insansız hava araçlarıyla çekilen fotoğraflar da yarışmaya kabul edilir.

Fotoğraf çekimi için insanlı veya drone vb. insansız hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya/yarışmacıya aittir.

Katılımcı/yarışmacı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış, kural ihlali sayılır.

Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından 2018 – 2019 yıllarında çekilmiş olmalıdır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması ve 2018’den daha eski yıllardaki fotoğraflarla katılım, kural ihlali sayılır.

Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri peşinen kabul edilir. Bu konuda her tür sorumluluk yarışmacıya aittir.

Fotoğrafın içeriğinde çocuk işçiye yer verilemez. Markalar, şirketler ve şahıslar rencide edilecek şekilde kompozisyon yapılamaz.

Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

Kural ihlali tespit edildiğinde yarışmacı yarışma dışı kalır; ödül, ünvan ve kazanımları geri alınır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

Yarışmaya gönderilen fotoğrafların ham halleri ile birlikte EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması zorunludur.

Katılımcıların sunduğu eserlere layık görülen sıra, seçici kurulun takdiri ile belirlenecek olup buna hiçbir surette itiraz edilemeyeceği gibi, dereceye layık bir eser öngörülmediği takdirde bu sıra boş bırakılacaktır. Sunulan eserler, Seçici Kurul tarafından daha sonraki alt derece ve ödüllere layık bulunulabilir.

Fotoğrafın içeriğinden, fotoğrafta yer alan kişi, şahıs ve tüzel kişiliklerden fotoğrafçı sorumludur. İçerikte yer alan insanlar, şirket ve markaların olumlu veya olumsuz durumları, tamamen fotoğrafçının/yarışmacının hukuki sorumluluğundadır. Bu yarışmanın düzenleyicisi firma olarak Sepaş Enerji, düzenleme ve değerlendirme kurulu (seçici kurul), ortaya çıkacak hukuki veya ticari sorunlara taraf değildir. Yarışmacı fotoğraf gönderirken bütün bu koşulları peşinen kabul etmiş sayılır.

Yarışmada seçilen fotoğraflarla sergi düzenlenecek, katalog yapılacak ve şirketin diğer tüm tanıtım faaliyetlerinde kullanılabilecektir.

Yarışma fotoğrafları Sepaş Enerji resmi web sitesi olan www.sepas.com.tr adresine yüklenecektir. Yarışma sonuçları yine aynı web sitesinden duyurulacaktır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 2 Temmuz 2019.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ