<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Şehit Savcı Murat Uzun Mektup Yarışması

Şehit Savcı Murat Uzun Mektup Yarışması

Şehit Savcı Murat Uzun Mektup Yarışması

PTT Çalışanları Dayanışma Derneği Şehit Savcı Murat Uzun Mektup Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya 14 Yaşını Aşmış Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Tam Altın
İkincilik Ödülü Yarım Altın
Üçüncülük Ödülü Çeyrek Altın
Mansiyon Ödülü Gram Altın

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı ve derneğimiz işbirliği ile 20.09.2012 tarihinde Tunceli ili Ovacık İlçesinde, hain terör örgütü PKK militanlarının saldırısı sonucu şehit olan Cumhuriyet Savcısı Murat Uzun adına mektup yarışması düzenlenecektir. Samsun Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de destek olduğu yarışmamızla şehidimiz Murat Uzun’a vefamızı sunuyor, rahmet ve minnetle anıyoruz.

Yarışmanın Konusu

Şehit Savcı Murat Uzun’a Mektup

Ads

Yarışmanın Amacı
Şehit Savcı Murat Uzun’u anmak; vatan, şehadet ve adalet kavramlarına edebi katkıda bulunmak

Katılım Şartları
1) Mektupların dili Türkçe, dil, üslup, anlatım, estetik yönünden belli bir seviye ve kalitede olmalıdır.

2) Yarışma, 14 yaşını aşmış T.C. vatandaşı herkese açıktır.

3) Katılımcılar sadece 1 (bir) mektup ile yarışmaya başvurabilir.

4) Aday mektuplarda; amaca ve konuya uygunluk, Türkçe’nin edebi zenginlik imkanlarının kullanım başarısı, yazınsal duyarlılık ve manevi değerler aranacaktır.

5) Her mektup word belgesi formatında, A4 boyutunda, Times New Roman 12 yazı karakteri ile yazılmış, her kenardan 2 cm kenar boşluğu, satır aralığı 1,5 olacak şekilde ve en fazla 2 sayfa olmalıdır.

6) Mektubun üstünde yarışmacının kimliğini belli edecek bir yazı veya şekil kesinlikle olmamalıdır. Bu bilgiler mektup zarfı üzerinde, gönderici kısmında yer almalıdır.

7) Aday, ayrı bir word belgesine isim, cep telefonu, adres ve rumuz bilgilerini yazıp mektup zarfına koymalıdır.

8) Her mektup, zarf içerisine konularak taahhütlü bir şekilde ve PTT aracılığıyla “PTT ÇALIŞANLARI DAYANIŞMA DERNEĞİ / Kalkancı Mah. Ihlamur Bulvarı No:10A İlkadım Samsun” adresine 6 Ekim 2023 tarihine kadar (mektubun ulaşacağı son tarih) gönderilmelidir. Bu tarihten sonra adrese ulaşan mektuplar yarışmaya kabul edilmeyecektir.

9) Mektupların telif haklarının süresiz, bedelsiz ve koşulsuz olarak yarışmayı düzenleyen PTT Çalışanları Dayanışma Derneği’ne ait olduğunu, yarışmaya mektup gönderen her katılımcı kabul etmiş sayılır. Dolayısıyla PTT Çalışanları Dayanışma Derneği, yarışmaya katılan mektuplar üzerinde süresiz tasarruf yetkisine sahiptir. Ayrıca mektupların muhafazası da süresiz ve koşulsuz olarak PTT Çalışanları Dayanışma Derneği’ne ait olup, adaylar tarafından geri istenemeyecektir.

10) Seçici kurul tarafından kör hakem sistemiyle değerlendirilen ve dereceye giren mektupların sahipleri 22 Ekim 2023 tarihinde www.pttder.org adresinde ve sosyal medya hesaplarımızda ilan edilecektir.

11) Ödül töreni 29 Ekim 2023 tarihinde Samsun Adliye Sarayı’nda gerçekleşecek ve program www.pttder.org adresinde ve sosyal medya hesaplarımızda yayınlanacaktır.

Mektupların Son Gönderim Tarihi
6 Ekim 2023 (Mektubun ulaşacağı son tarih)

Yarışma Sonucunun İlanı
22 Ekim 2023 / www.pttder.org

Ödül Tören
29 Ekim 2023 / Samsun Adliye Sarayı

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ