25.01.2020 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Şefik Bursalı Resim Yarışması

Şefik Bursalı Resim Yarışması

Şefik Bursalı Resim Yarışması

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Şefik Bursalı Resim Yarışması Başvuruları 1 Mart 2019 İle 18 Mart 2019 Tarihleri Arasında Alınacak.

Yarışma Konusu: Serbest

Yarışma Ödülleri
5 Adet Başarı Ödülü 8 Bin Türk Lirası Artı Başarı Belgesi
5 Adet Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası Artı Mansiyon Başarı Belgesi
Sergilenmeye Değer Görülen Her Bir Eser İçin 750 Türk Lirası Artı Katılım Belgesi

Kültür Ve Turizm Bakanlığı Tarafından; Ülkemizin Önemli Resim Ustalarından Merhum Sanatçı Şefik Bursalı’nın Anısını Yaşatmak, Plastik Sanatlar Alanında Sanatçılarımızın Çalışmalarını Desteklemek, Değerlendirmek Ve Sergilemek Amacıyla 2019 Senesinde 18. Şefik Bursalı Resim Yarışması “Milli Mücadele’nin 100. Yılı”na İthafen Düzenlenecektir.

Başvuru Koşulları
• 18. Şefik Bursalı Resim Yarışması; yarışmanın Seçici Kurul Üyeleri ile Seçici Kurul Üyeleri’nin birinci derece yakınları dışında, Bakanlığımız merkez ve taşra örgütü çalışanları dâhil, yarışmanın son başvuru günü itibariyle 18 (onsekiz) yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır.

Sponsorlu Bağlantılar

• Yarışma başvurusu; çevrimiçi (online) olarak gerçekleştirilecektir.

• Katılımcılar, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta ve yeni yaklaşımlar önermekte serbesttirler.

• Her katılımcı yarışmaya, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş bir (1 adet) eseri ile katılabilir.

• Başvuru eserinin, daha önce herhangi bir yarışmalı sergiye (sosyal medya, youtube v.b platformlarda düzenlenen yarışmalar da dâhil) katılmış olduğunun tespiti halinde ilgili eserin adaylığı/başvurusu derhal iptal edilecektir. Ayrıca esere ait görseller belge niteliği taşıyacağından çevrimiçi (online) yapılacak başvuruda görsellerde herhangi bir düzenleme yapılmamalı, görseller ile eserin aslı uyumlu olmalıdır. Bu hususların ödül kazanıldıktan sonra tespiti halinde aday kazandığı para ödülü (yasal faizi ile) ve başarı/mansiyon/katılım belgesini iade ile mükellef olacaktır.

• Katılımcılar, eserlerinin özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık ve tereddüt durumunda tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.

• Başvuru eserinin kısa kenarı en az 60 cm, uzun kenarı ise en fazla 200 cm olmalıdır.

• Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirlenen sergi mekânına teslim edilen eser ile yarışma başvurusunda esere ilişkin verilen bilgilerin uyuşmazlığının tespiti halinde eser sergi dışı bırakılır ve eser sahibinin kazanımları iptal edilir.

• Kültür ve Turizm Bakanlığı, gerekli gördüğü takdirde, yarışma takvimi üzerinde değişiklik yapabilir veya yarışmayı iptal edebilir.

• 18. Şefik Bursalı Resim Yarışması ile ilgili tüm güncellemeler ve bilgilendirmeler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitelerinde (www.guzelsanatlar.gov.tr ve www.plastiksanat.kultur.gov.tr) aktif olarak duyurulur. Eseri ödüle ve sergilemeye değer bulunan katılımcılara, lüzumlu hallerde, başvuru sisteminde belirttikleri e-posta adresine gönderilen iletiler ve ekleriyle gerekli bilgilendirmeler yapılır. Katılımcıların, çevrimiçi (online) başvuru sistemine giriş yaptıktan sonra e-posta ve www.guzelsanatlar.gov.tr ile www.plastiksanat.kultur.gov.tr adreslerini günlük olarak takip ettikleri kabul edilir.

Yarışma Başvuruları
• Yarışma başvurusu; çevrimiçi (online) başvuru sistemine göre yapılacağından, başvuru sürecinde, başvuru eserine ilişkin alternatif hiçbir gönderi (e-posta, posta, kargo, kurye, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.
• Katılımcılar yarışmaya çevrimiçi (online) başvuru sisteminden 01-18 Mart 2019 tarihleri arasında www.plastiksanat.kultur.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapacaklardır. Bu adresten çevrimiçi (online) olarak e-devlet sistemine yönlendirilecekler ve başvurularını gerçekleştirebileceklerdir. Başvuru işlemi için e-devlet şifresi gerekmektedir.
• Katılımcılar, önce çevrimiçi (online) başvuru sistemine giriş yaparak başvuru sayfasındaki şartnameye uygun biçimde üyelik işlemlerini gerçekleştirecek; sonra gerekli bilgileri eksiksiz dolduracak; gerekli belgeleri ve eser görsellerini sisteme yükleyerek çevrimiçi (online) başvuru işlemini tamamlayacaklardır.
• Katılımcılar, yarışmaya başvurularının resmen tamamlanması için; çevrimiçi (online) başvurunun son adımı olan başvuru formunun çıktısını alırlar ve muhafaza ederler.

Eserlerin Teslimi
• Eser teslimi ile ilgili işlem basamakları, Seçici Kurul değerlendirmesinden sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın resmi internet sitelerinden (www.kulturturizm.gov.tr, www.guzelsanatlar.gov.tr) duyurulacaktır.
• Seçici Kurul değerlendirmesi sonucunda ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserler; sergilenmeye hazır, arkalarında asma aparatı olacak şekilde daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilecek olan sergi mekânına elden veya kargo yoluyla teslim edilecektir.
• Tüm kargo ve posta masrafları katılımcı tarafından karşılanacaktır.
• Katılımcılar; kurulum gerektiren eserlerin kurulumunda kullanılacak araç ve gereçleri kendileri temin edeceklerdir.
• Katılımcı tarafından kurulması gereken eserler, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ilan edilecek sergi tarihinden önce sergi mekânı ile iletişim sağlanarak eser sahibi tarafından kurulmalıdır. Kültür ve Turizm Bakanlığı eser kurulumu konusunda sorumluluk almayacaktır.
• Katılımcılar; yarışmada ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan eserlerini, sergi bittikten sonra iade işlemlerinin başladığı tarihten itibaren onbeş (15) gün içinde teslim alacaklarını kabul ederler.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ