<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

SDÜ 15 Temmuz Ruhu Afiş Tasarım Yarışması

SDÜ 15 Temmuz Ruhu Afiş Tasarım Yarışması

SDÜ 15 Temmuz Ruhu Afiş Tasarım Yarışması

Süleyman Demirel Üniversitesi SDÜ 15 Temmuz Ruhu Afiş Tasarım Yarışmasına Türkiye Genelindeki Üniversite Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Konusu: 15 Temmuz Ruhu Afiş Tasarım Yarışması

Amaç
Bin Yıldır Üzerinde Yaşadığımız Bu Topraklar, Milletimizin Canları Pahasına Gösterdiği Onurlu Mücadele İle Vatan Olmuştur.
15 Temmuz 2016 Gecesi Yaşanan Hain Darbe Girişimi Karşısında Milletimiz, İstiklal Ve İstikbaline Sahip Çıkmıştır. Darbe Girişiminin İlk Anlarından İtibaren Gençlerimiz, Tüm Farklılıklarını Bir Tarafa Bırakarak, Darbecilere Karşı Yekvücut Olmuştur.

Bu Kapsamda Üniversitemiz, Anadolu’nun Büyük, Güçlü Ve Güvenilir Üniversitelerinden Biri Olmanın Verdiği Sorumlulukla, Teröre Karşı Bir Farkındalık Yaratmak; Anadolu Toprakları Üzerinde Birlikte Kardeşçe Yaşama İstencimizin Hiçbir Güçle Yok Edilemeyeceğini Anlatmak, 249 Demokrasi Şehidimize Ve Çok Sayıdaki Gazimize Minnet Duygumuzu İfade Etmek Ve O Gece Yaşananları Unutmamak, Unutturmamak Amacıyla “15 Temmuz Ruhu Afiş Tasarım Yarışması”nı Projelendirilmiştir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 500 Türk Lirası
6 Adet Mansiyon Ödülü 250 Türk Lirası
Sergilenme: Teşekkür Belgesi

Ads

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 9 Temmuz 2019. Yarışma Sonuçları 12 Temmuz 2019’da Açıklanacak.

Eserlerin Gönderimi
Afişler 9 Temmuz 2019 tarihi mesai saati bitimine kadar Süleyman Demirel Üniversitesi Kurumsal İletişim Merkezi, Batı Yerleşkesi ISPARTA adresine gönderilecektir. Bu tarihten sonra gelecek çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır. Değerlendirme Süleyman Demirel Üniversitesince oluşturulan Seçici Kurul tarafından yapılarak, birinci, ikinci, üçüncü ve mansiyon alan eserler ile sergilemeye değer eserler seçilecektir.

Katılım Şartları

1. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

2. Türkiye genelindeki tüm üniversite öğrencileri bu yarışmaya katılabileceklerdir.

3. Yarışmaya her katılımcı en çok 2 adet afiş çalışmasıyla katılabilir.

4. Yapılacak afiş çalışmaları 50×70 cm. ebadında olacaktır. Söz konusu ölçü dışında yapılan afişler değerlendirmeye alınmayacaktır.

5. Afişlerin hazırlanmasında; bilgisayar ortamında grafik tasarım çalışmaları, vb. kullanılması zorunludur. Tasarımlar elle çizilmiş veya eskiz olarak kabul edilmez.

6. Afişler en az 300 DPI çözünürlükte ve CMYK (4 renk) hazırlanacak olup yüksek kalitede JPEG formatında kaydedilmiş hali ile kullandığı programdaki digital formatını DVD içerisinde olmak üzere SDÜ Kurumsal İletişim Merkezine gönderecektir. Çalışma içerisinde kullanılan görsel, çizim, illüstrasyon ve fontlar gibi materyaller proje dosyasıyla beraber gönderilmelidir. Çalışmaların kâğıt baskısı istenmemektedir.

7. Afiş çalışmaları üzerinde https://www.15temmuzetkinlikleri.com/kurumkimligi/ sayfasından alabileceğiniz 15 Temmuz ve Süleyman Demirel Üniversitesi logoları mutlaka yer alacaktır. Katılımcılar ilgili logoları resmi internet adresine girerek temin edebilirler. Ayrıca katılımcı konu bütünlüğüne bağlı olarak kendisinin belirlediği sloganı veya dikkat çekici bir bilgiyi afiş üzerine işleyebilir.

8. Eserlerin üzerinde katılımcının ismi ve imzası bulunmamalıdır. Gönderilecek DVD’nin üzerinde yarışmacının kendi belirleyeceği 5 karakterden oluşan bir rumuz yine aynı rumuzun yazılı olduğu kapalı zarfın içerisinde olacak şekilde, katılımcının adı soyadı, okul, bölüm ve sınıf bilgileri, açık adresi ve iletişim bilgilerinin (en az iki telefon numarası) olduğu bir form yer alacaktır.

9. Eserlerin yer aldığı DVD ile kapalı zarf başka büyük bir zarfın içerisinde paketlenerek postaya verilmeli ya da SDÜ Kurumsal İletişim Merkezine elden teslim edilmelidir. Bedeli yarışmacı tarafından ödenecek olan posta ya da kargo ile gönderim sırasında doğabilecek zarar ve gecikmelerden Süleyman Demirel Üniversitesi sorumlu değildir.

10. Yarışma sekretaryası, ödül ve sergileme kazanan afişlerin asıl proje dosyalarını katılımcıdan isteyebilir. Ödül ve sergileme alan afişlerin hiçbir şekilde müdahale edilmemiş orijinal dijital dosyaları, istenildiğinde yarışma sekretaryasına gönderilebilecek şekilde hazır olmalıdır.

11. Daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış afişler ile yarışmaya katılamaz. Aksi davranış kural ihlali sayılır. Afişin yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması katılım açısından engel değildir.

12. Yarışmaya gönderdiği afiş üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

13. Kural ihlali yaptığı tespit edilen katılımcıların ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. İptal edilen ödülün yeri boş bırakılır

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ