23.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Şanlıurfa Belediyesi Kızılay Meydanı Kentsel Tasarım Fikir Yarışması

Şanlıurfa Belediyesi Kızılay Meydanı Kentsel Tasarım Fikir Yarışması

Şanlıurfa Belediyesi Kızılay Meydanı Kentsel Tasarım Fikir Yarışması

Şanlıurfa Belediyesi Kızılay Meydanı Kentsel Tasarım Fikir Yarışması Düzenliyor. Yarışmada Toplam Ödül 325 Bin TL.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 100 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 75 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 50 Bin Türk Lirası
5 Adet Mansiyon Ödülü 20’şer Bin Türk Lirası

Yarışmanın Adı, Şanlıurfa Sarayönü (Kızılay) Meydanı Ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması’dır.

Yarışmanın Şekli ve Türü

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. Maddesi ve Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışma Yönetmeliği doğrultusunda serbest, ulusal ve tek aşamalı, mimarlık, şehir planlama ve peyzaj mimarlığı meslek disiplinlerinin katkısını gerektiren bir fikir yarışmasıdır.

Sponsorlu

Yarışmanın Yeri ve Konusu

Yarışma alanından kullanıcının memnuniyet düzeyini arttıran, alanın bütününde ulaşım ve kullanım ilişkilerini düzenleyen kentsel, yenilikçi ve geleceğe yönelik mekan imgelerini güçlendiren çevre, yaşam kalitesini ve kentin tarihi kimliğine katkı sağlayan peyzaj ve yapı önerileriyle yenilikçi tasarımların projelendirilmesi konusudur.

Yarışmanın yeri ilimiz, Eyyübiye İlçesi Yusuf Paşa Mahallesi Sınırlarında yer alan yaklaşık 5,797.00 m2 büyüklüğünde olan Kızılay Özel Proje Alanı; Geleneksel Ticaretin ve İnanç Turizminin en yoğun olduğu Balıklıgöl Havzasına ve Hanlar Bölgesine yaklaşık 1,5 km uzaklıkta, Köprübaşı Mevkiinde bulunan Hacı kâmil Konağı ile kuzeybatısında yer alan Millet Hanı’na yakınlığı ile şehir merkezinin odak noktasındadır.

Yarışmaya Katılım Koşulları

Yarışmaya katılacak yarışmacıların aşağıdaki hususları yerine getirmesi şarttır. Tüm katılımcıların her birinin koşulların tamamına uymaları zorunludur. Ekip olarak katılanların, idareyle ilişkilerinin yürütülmesiyle sınırlı olmak üzere, ekipten birinin ekip temsilcisi olarak belirtmesi gerekir. Yarışmaya bireysel ve/veya ekip olarak katılan ortakların her biri idareye karşı müşterek ve müteselsilen sorumludurlar.

Yarışmaya katılacaklarda aranacak koşullar;
a. Tüm katılımcıların meslekten men cezalısı olmaması gerekmektedir. Ekip temsilcisinin Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı disiplinlerinden olması zorunludur.

b. Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama ve Peyzaj Mimarlığı disiplinlerinden herhangi birini sağlayan yarışmacılar bireysel olarak yarışmaya katılım sağlayabilir.

c. Mimarlık ve mühendislik bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler ekibe dahil olabilir ve yardımcı olarak görev alabilirler.

d. Yarışmada, yardımcı olarak görev alacak öğrenciler, öğrenci belgesini kimlik zarfında İdare’ye ibraz etmek zorundadır.

e. Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak,

f. Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların 1. dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak,

g. Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamak,

h. Yarışmayı açan idarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak,

i. Yarışmayı açan idare adına hareket eden ve söz konusu yarışma çalışmalarında yer alan danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak,

j. Yarışmayı düzenleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personeli ve çalışanı olmamak,

k. 4734 ve 4735 sayılı Kanunlardaki hükümler ve yönetmelikler gereğince geçici ve sürekli olarak kamu ihalelerine katılmaktan yasaklı olmamak.
Bu şartlara uymayanlar yarışmaya katılmış olsalar da tasarımları yarışmaya katılmamış sayılır. Yarışma şartnamesi ve eklerine yarışmanın web sitesi olan “etkinlik.sanliurfa.bel.tr/” adresinden de ulaşılabilir.

Yarışma Süresi ve Takvimi
Yarışma İlan Tarihi: 07.10.2021
Soru Sormak İçin Son Tarih: 08.11.2021
Cevapların İlanı: 11.11.2021
Şartname Temini İçin Son Gün: 06.12.2021
Projelerin Elden Teslim İçin Son Gün: 07.12.2021
Projelerin Kargo İle İdareye Teslim Günü: 09.12.2021
Jüri Değerlendirme Süreci: 15.12.2021
Sonuçların İlanı: 20.12.2021
Kolokyum, Sergi ve Ödüllerin Verilmesi: 25.12.2021 / Mehmet Akif İNAN Konferans Salonu

Yarışma Şartnamesi ve Eklerinin Temini

Yarışmacılar, yarışma şartnamesine ve eklerine “etkinlik.sanliurfa.bel.tr/” adresinden ulaşmaları gerekmektedir.
a. Yarışmacılar tarafından hazırlanan projelerin, jüri üyeleri tarafından değerlendirilmesi ve geçerli sayılabilmesi için şartnamenin temin edilmesi ve bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Şartnamenin temin edilebilmesi için son gün olan 06.12.2021 tarihine kadar “50 Türk Lirası” ‘nı ilgili hesaba yatırmak zorundadırlar. Açıklama kısmına “Şanlıurfa Sarayönü (Kızılay) Meydanı ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması” ibaresi yazılacaktır.
b. Yarışmacılar, şartname bedelini yatırdıklarına dair belgenin (dekont), kimlik zarfının içerisinde göndermesi gerekmektedir.
Banka Adı: T.C. Ziraat Bankası
Hesap Adı: Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı
IBAN: TR98 0001 0022 6635 6156 3351 71
Şartname Bedeli: 50 Türk Lirası
Açıklama: Şanlıurfa Sarayönü (Kızılay) Meydanı ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması

Yer Görme

Bu yarışmada “Yer Görme” zorunluluğu yoktur.
İdare İletişim Bilgileri

Yarışmayı düzenleyen İdare’nin iletişim bilgileri;
İdarenin adı: ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI
Yarışmayı Açan: Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Etüt ve Proje Daire Başkanlığı, Adresi: Paşabağı Mah. Adalet Cd. Konak Plaza Kat: 7 PK: 63150 Haliliye / Şanlıurfa Telefon: 0414 318 51 00 (Dahili-2950)
Web Adresi: www.sanliurfa.bel.tr
Web sayfası: https://etkinlik.sanliurfa.bel.tr/
Yarışma e-posta: proje.yarisma@sanliurfa.bel.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ