<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Sanatın Ritmi Sempozyumu Cumhuriyetin 100 Yılı Resim Yarışması

Sanatın Ritmi Sempozyumu Cumhuriyetin 100 Yılı Resim Yarışması

Sanatın Ritmi Sempozyumu Cumhuriyetin 100 Yılı Resim Yarışması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanatın Ritmi Sempozyumu Cumhuriyetin 100 Yılı Resim Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası
2 Adet Jüri Özel Ödülü 2.500’er Türk Lirası

IARTSYMP II. Uluslararası Sanat Sempozyumu Cumhuriyet’in 100. Yılı Temalı Uluslararası Resim Yarışması

Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi olarak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile ikincisini düzenleyeceğimiz “Sanatın Ritmi Uluslararası Sanat Sempozyumu” kapsamında Uluslararası Resim Yarışması düzenlenecektir. Yarışmanın konusu “Cumhuriyet’in 100. Yılı” olarak belirlenmiştir. Yarışmamız aynı zamanda bir koleksiyon sergisi niteliğindedir. Yarışma sonucu ödül alan ve sergilemeye değer bulunan eserler, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Baki Komsuoğlu Müzesi daimî koleksiyonuna dâhil edilecektir. Seçilen eserler aynı zamanda sempozyum tarihi ile eş zamanlı olarak 8-14 Mayıs 2023 tarihleri arasında yürütme kurulunun belirlediği mekânda sergilenecektir.

• Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan 30 eser, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (15 eser) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (15 eser) bünyesinde daimî koleksiyon olarak kalacaktır.

Ads

• Yarışmaya her sanatçı 1 (bir) eser ile katılabilir.

• Eserlerin daha önce sergilenmemiş ve ödül almamış olması gerekmektedir.

• Teknik serbesttir.

• Eserlerin kısa kenarı 50 cm’den küçük, uzun kenarı ise 100 cm’den büyük olmamalıdır.

• Başvurular öncelikle JPG formatında (72 DPI, RGB renk formatında ve geniş kenarı 1000 px uzunluğunda) olmak üzere sergi web sayfasında yer alan Google Form uygulaması üzerinden alınacaktır. Seçilen eserler, sempozyum web sayfasından indirilip imzalanacak formla birlikte Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi adresine kargolanmalı veya elden teslim edilmelidir.

• Seçilen eserlerin kargo masrafları sempozyum tarafından karşılanacaktır.

• Çerçeveli eserlerin paketlemesinin herhangi bir hasara karşı dayanıklı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Kargoda oluşabilecek hasarlardan sempozyum kurulları sorumlu tutulamaz.

• Yarışma sonucunda ödül alan eserler; Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Baki Komsuoğlu Müzesi daimî koleksiyonuna ait olacak ve sanatçı ödül kazanan eserinin 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası’nın ilgili maddeleri gereğince basma, yayma, çoğaltma ve sergileme haklarını da Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne devretmiş olacaktır. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde, eğitim faaliyetlerinde, takvim, afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde kullanma ve gösterme, medyada yayınlama hakkı da dâhil olmak üzere tüm telif haklarına herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır. Yarışmada ödül alan ve sergilemeye değer bulunan tüm eser sahipleri bu yarışmaya katılmakla iş bu şerhi peşinen kabullenmiş sayılacaklardır.

Eser Gönderim Adresi: Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Anıtpark Yerleşkesi Cedit Mahallesi Atatürk Bulvarı İzmit-Kocaeli

Yarışma Takvimi
Son Gönderim Tarihi: 1 Mayıs 2023
Sonuçların Açıklanması: 8 Mayıs 2023
Sergi Açılışı: 17 Mayıs 2023
Ödül Töreni: 17 Mayıs 2023

Sergileme Alanı
Kocaeli Belediyesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi Fuaye Alanı

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ