17.08.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Sakarya Bir Başka Fotoğraf Yarışması

Sakarya Bir Başka Fotoğraf Yarışması

Sakarya Bir Başka Fotoğraf Yarışması

Sakarya Belediyesi Sakarya Bir Başka Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmanın Teması; Tarihi Ve Doğal Güzellikleriyle “Sakarya Bir Başka.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 8 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 6 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 2.500 Türk Lirası
En Fazla 50 Adet Sergilenme Ödülü 200 Türk Lirası

Amaç
Fotoğraf sanatı yoluyla, Sakarya ilinin tarihi, kültürel ve doğal turistik değerlerinin fotoğraflanarak, turizm potansiyelinin ortaya çıkması, kente ait güncel görsel belleğin oluşturulması, gelecek kuşaklara bu günlerle ilgili görsel bilgi aktarımı yapmak, fotoğraf sanatına ve sanatçısına destek vermek amaçlanmaktadır.

Konu/Kapsam
Sakarya ili, gölleri, yaylaları, akarsuları, denizi, ormanları, mesire alanları vb. doğal güzelliklerinin yanında, köprüleri, tarihi evleri, su yapıları, camileri, kaleleri vb. kültürel mirasıyla ve sosyal yaşamıyla turistik değerleri bünyesinde barındırmaktadır. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların bu zengin yelpazeyi kısmen veya bütün olarak kapsayacak şekilde ilimizin doğal ve kültürel turizm değerlerini yansıtacak nitelikte olmasına özen gösterilmelidir. Yarışmaya katılım sağlanacak fotoğrafların Adapazarı, Arifiye, Akyazı, Erenler, Ferizli, Geyve, Hendek, Karapürçek, Karasu, Kaynarca, Kocaali, Pamukova, Sapanca, Serdivan, Söğütlü, Taraklı olmak üzere 16 ilçeden müteşekkil olan Sakarya ili sınırları içinde çekilmesi gerekmektedir.

Kurallar Ve Katılım
– Yarışma sayısal dalda düzenlenmiştir. Fotoğraflar Sakarya il sınırları içinde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflar dijital çekilmiş renkli ya da siyah-beyaz görüntülerden oluşmalıdır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

– Her bir katılımcı, en fazla 5 fotoğraf ile katılabilir.

– Drone ile çekilmiş fotoğraflar değerlendirilmeyecek.

– Yarışmaya katılım ücretsizdir.

– Fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik, toz alma ve kontrast düzeltmesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir manipülasyon/başkalaştırma/oynama kabul edilmeyecektir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

Eserlerin İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi
– Yarışmaya gönderilecek fotoğrafların son katılım tarihine kadar sayısal ortamda www.sakaryabirbaska.com adresinden kayıt yapılarak yüklenmesi gerekir.

– Yarışmaya sadece www.sakaryabirbaska.com adresinden sunulan eserler kabul edilecektir. Baskı, CD/DVD veya mail (e-posta) ile katılım kabul edilmeyecektir.

– Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar jpg/JPEG formatında, (en yüksek sıkıştırılmamış kalite) ve 300 dpi çözünürlükte, büyük boy baskıya elverecek şekilde, uzun kenarı en az 1980 piksel ve 3 Mb’ dan küçük 4 Mb’ dan büyük olmayacak boyutta www.sakaryabirbaska.com internet sitesine üye kaydı yapılarak yüklenecektir. Yüklenecek fotoğrafları isimlendirirken çekilen yerin ismi yazılarak yükleme yapılacak aynı yerde birden fazla çekim olması halinde ( çark cad-1, çark cad -2 …..şeklinde ) numara ya da ilave isim uzantısı yazılabilir. Türkçe karakterlerin kullanılması sorun teşkil etmez. Yüklenen fotoğraflar yer ismi ile birlikte sistem tarafından otomatik olarak bir kod numarasına sahip olur ve bu numaralar ile Jüri değerlendirmesine girer. Jüri hiçbir şekilde eserin veya katılımcının adını göremez.

– Yukarıdaki boyutları karşılaması koşuluyla cep telefonuyla çekilen fotoğraflar da katılabilir.

– Yarışmaya katılan her yarışmacıya “Katılım Belgesi” verilecektir.

Genel Katılım Koşulları
1. Yarışma; seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı herkese açıktır.

2. Fotoğraflar, Sakarya il sınırları içerisinde çekilmiş ve daha önce hiç bir yarışmada ödül ve sergileme almamış olmalıdır. Benzer fotoğraflarda, fotoğrafı çekenin ve kadraj değişikliğinin belirgin olması şarttır.

3. Daha önce ödül ve sergileme almış fotoğrafların tekrar katıldığı tespit edildiği zaman yarışma dışı bırakılır. Ödül almış ise ödülü geri alınır. Bu durum diğer sıralamaları değiştirmez. Fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik, toz alma ve kontrast düzeltmesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir manipülasyon/başkalaştırma/oynama kabul edilmeyecektir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

4. Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından Sakarya sınırları içinde çekilmiş ve güncel fotoğraflar olmalıdır. Güncelliğini yitirmiş fotoğraflar ve başkasına ait görüntülerin olduğu gibi veya kısmen kullanılması kural ihlali sayılır.

5. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine, fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Söz konusu kullanımlardan dolayı ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların tüm sorumluluğu yarışmacıya aittir.

6. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, eser kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

7. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ödül ve sergileme kazanan ve satın alınan fotoğrafların sergi ve kataloğunun hazırlanması ya da exif bilgilerine ulaşmak için üzerinde işlem yapılmamış asıl/ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

8. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya yetkilidir.

9. Yarışma sonuçları www.sakarya.bel.tr ve www.sakaryabirbaska.com web sitelerinden ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

Yarışma Takvimi Ve Ödüller
En Son Fotoğraf Teslim Tarihi: 23 Mayıs 2021 – Saat 23:59
Jüri Toplanma Tarihi: 27 – 28 Mayıs 2021
Sonuçların Açıklanması: 29 Mayıs 2021
Ödül Töreni: 21 Haziran 2021

Yarışma İletişim / Sekreterya
Sakarya Büyükşehir Belediyesi
Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı
44 44 0 54 (3434)

Yarışma Başvurusu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ