<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Safranbolu Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması

Safranbolu Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması

Safranbolu Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması

Safranbolu Kaymakamlığı Logo Tasarım Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular Şahsen Yada İadeli Taahhütlü Posta Veya Kargo Yolu İle Teslim Edilecek. Her Yarışmacı Yarışmaya En Fazla 2 Logo İle Başvuru Yapabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 25 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Konusu
Safranbolu Kaymakamlığını kurum olarak yansıtan, Safranbolu İlçesiyle özdeşleşecek, Safranbolu’nun sosyolojik, fiziksel, kültürel yapısıyla ilişki kuracak, evrensel değerlerle üretilmiş, işlevsel nitelikte ve akılda kalıcı görsellikte özgün Safranbolu Kaymakamlığı logo tasarım yarışmasıdır.

Amaç
Safranbolu’nun kimlik unsurlarının ve değerlerinin doğru yansıtılması, yönetim felsefesinin ve ilçe karakterinin özlü bir anlatımla logo aracılığı ile ifade edilmesi öncelikli amaçtır. Bu amaç, Safranbolu’yu model oluşturacak bir marka şehir haline getirmenin de, kurumsal iletişim düzeyindeki en önemli adımını oluşturmaktadır.

Logodan Beklentiler

Ads

Safranbolu İlçesinin tarihi maddi ve manevi değerlerini göz önünde bulundurarak ulusal ve uluslararası alanlarda kimliğini ifade edecek olan logonun; Safranbolu’nun ilçe olarak kaydettiği gelişmeleri, kalkınmaya ve geleceğe dönük yüzünü, Safranbolu Kaymakamlığı’nın ilke, değer ve atılımlarını, geniş vizyonunu, şeffaf ve katılımcı yapısını, halk ile kurduğu derin ve yakın ilişkiyi yansıtması beklenmektedir.

Yarışma Koşulları

1. Yarışmaya katılan tasarımlar özgün olmalı, herhangi bir kurum için uygulanan veya internet, yazılı, görsel medya, vb. mecralarda ve bu konuyla ilgili stock arşivlerde bulunan tasarımlarla herhangi bir benzerlik ve çağrışımda bulunmayacak şekilde Safranbolu Kaymakamlığı’na özel olarak yapılmalıdır.

2. Yarışma katılımcıları, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılır. Yarışma katılımcısı, Safranbolu Kaymakamlığı Logo Yarışmasına katılımlarından dolayı herhangi bir katılım ücreti ödemeyecek ve herhangi bir katılım ücreti talep edemeyecektir.

3. Seçici Kurul tarafından, kopya olduğu anlaşılan tasarımlar yarışma dışı bırakılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu tasarımlara ödül verilmeyecek verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecek, bu durumda Safranbolu Kaymakamlığının yeni bir logo seçme isteği kabul edilecektir.

4. Yarışma katılımcısı tasarımının, Safranbolu Kaymakamlığı’nın ihtiyacını karşılamaması durumunda, Seçici Kurul ödül vermeme hakkını saklı tutar. Seçici Kurulun oy birliği ile aldığı karar neticesinde yarışma tekrarlanabilir.

5. Yarışma katılımcısı, tasarımlarının üzerinde isim, imza veya ayırt edici hiçbir işaret bulunduramaz. Bu şekilde ayrıştırıcı unsur bulunduran tasarımlar yarışma dışı bırakılır.

6. Tasarımlarda kavramsal yaklaşım, estetik bütünlük ve konuya bağlılık esastır.

7. Logolarda, kavramsal olarak amaca uygun simge, simgeler veya bunların birleşiminden oluşan kurgusal yaklaşımlar olabilir.

8. Tasarımlar, amblem, logo ve logotype ile oluşturulabilir.

9. Tasarımlarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur.

10. Yarışma sonunda seçilecek logo, Safranbolu Kaymakamlığı’nın tanıtımına yönelik etkinliklerde, toplantılarda, her türlü basılı malzemede, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır.

11. Logonun çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kâğıt, zarf, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, internet sitesi, elektronik posta vb.) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde fonksiyonelliğini yitirmemesi, değer kaybetmemesi gerekmektedir.

12. Logo tasarımında renk ve form yönünden bir kısıtlama yoktur. Hazırlanacak olan logo sadece görsel ya da tipografik nitelik taşıyabilir.

13. Logo tasarımında “T.C. Safranbolu Kaymakamlığı” ibaresi mutlaka yer almalıdır. Yazı unsurunun da özgün bir nitelik ve formda olması tercih edilebilir.

14. Tasarımlar Illustrator, Corel Draw, vb. gibi vektörel çizim tabanlı çizim programlarından birinde hazırlanmış şekilde 300 dpi, A4 (21×29,7) sayfa boyutunda, CMYK renk ve JPG dosya formatında gönderilmelidir. Sayfanın ortasına büyük kenarı en fazla 12 cm olacak şekilde logonun orijinal hali, sayfanın alt kısmına büyük kenarı en fazla 6 cm olacak şekilde logonun renkli hali, büyük kenarı en fazla 6 cm olacak şekilde logonun siyah-beyaz hali ve büyük kenarı en fazla 6 cm olacak şekilde logonun siyah-beyaz halinin koyu zeminde negatif hali yer almalıdır.

15. Her katılımcı en fazla iki farklı tasarımla yarışmaya katılabilir.

16. Tasarımcılar, her bir tasarımları için kısa cümleler ile, logolarının hikayelerini yazacaklardır. Anlatılar, Microsoft Word ortamında, bir A4 dosya boyutunu geçmeyecek şekilde, Times New Roman yazı fontu ile 12 pt büyüklüğünde yazılmalıdır.

17. Katılımcılar her bir tasarım için “Katılım Formunu eksiksiz doldurmalıdır.

Kimler Katılabilir
Yarışma, seçici ve düzenleyici kurul üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında tüm Karabük Üniversitesi’nin tüm öğrencilerine açıktır.

Teslim Yeri ve Tarihi

Teslim Zarfı İçerisinde; Katılım formunun yer aldığı üzerinde rumuz ismi yazılı kapalı zarf, 300 dpi çözünürlük ve CMYK renk formatında oluşturulan, PDF ve JPEG olarak hazırlanan logonun bulunduğu, üzerinde rumuz ismi yazılı USB, logo ile ilgili açıklama metni (bir sayfayı geçmeyecek şekilde)

Tasarımlar, katılım formu ve USB hasar görmeyecek şekilde paketlenip, 15 Aralık 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar aşağıdaki adrese şahsen veya iadeli taahhütlü olarak posta veya kargo ile teslim edilecektir. Yarışma başvuru kabulleri Karabük Üniversitesi, Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesi dekanlığı tarafından alınacaktır. Kargo ve Postada oluşabilecek gecikmelerden Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi sorumlu değildir. 15 Aralık 2023 tarihi mesai bitiminden sonra gelen eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

Yarışma İptali Duyurusu

Safranbolu Kaymakamlık Logosunu Arıyor Yarışmasında; Yarışmaya 24 katılımcı tarafından 45 tasarım ile katılım sağlanmıştır. Jüri değerlendirmesi neticesinde alınan karar ile yarışma şartnamesinin 4. Maddesinin 4. alt bendinde “Yarışma katılımcısı tasarımının, Safranbolu Kaymakamlığı’nın ihtiyacını karşılamaması durumunda, Seçici Kurul ödül vermeme hakkını saklı tutar. Seçici Kurulun oy birliği ile aldığı karar neticesinde yarışmayı iptal edebilir ya da tekrar edebilir.” hükmü doğrultusunda belirtilen ihtiyacı karşılamadığından, Safranbolu Kaymakamlık Logo Yarışması iptal edilmiştir.

15 Ocak 2024-23 Şubat 2024 tarihli yarışmaya başvuru yapan tasarımcılar tasarım dosyalarını Flash Bellekleriyle birlikte Fethi Toker Güzel Sanatlar Fakültesinin Dekanlığından alabilirler.

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Başlangıç Tarihi: 16 Ekim 2023
Son Başvuru Tarihi: 15 Aralık 2023
Seçici Kurul Değerlendirilmesi: 16 Aralık – 31 Aralık 2023
Sonuçların Açıklanması: 1 Ocak 2024

Yarışma Şartnamesi Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ