<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Roman Kahramanları Kısa Film Yarışması

Roman Kahramanları Kısa Film Yarışması

Roman Kahramanları Kısa Film Yarışması

Maltepe Üniversitesi Roman Kahramanları Kısa Film Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri

En İyi Film Ödülü 7 Bin Türk Lirası
En İyi 2. Film Ödülü 5 Bin Türk Lirası
En İyi 3. Film Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Jüri Gerekli Gördüğü Durumlarda ‘Jüri Özel Ödülü’ Adıyla, Para Ödülü İçermemek Koşuluyla Filmin Artistik Ya Da Teknik Dallarından Birine Özel Ödül Verebilir. Jüri Özel Ödülü Bir Tek Yapıta Ya Da Bir Kişiye Verilir.

Yarışma Konusu: “İstanbul”

Kısa Film Yarışması, Tarihsel Ve Kültürel Zenginlik Olarak Dünyanın Seçkin Kentlerinden Olan İstanbul’u Edebiyat Kitapları Üzerinden Anlatmanın Yanı Sıra Kısa Filmlerle De Anlatılabileceği Fikrinden Hareketle Düzenlenmiştir. Yarışmada İstanbul Bir “Roman Kahramanı” Olarak Ele Alınacaktır. Yarışmacı Bir Romandan Esinlenebilir Ya Da Konuyla İlgili Yeni Bir “Roman Kahramanı” Tasarlayabilir.

Ads

Yarışmaya Katılım Koşulları

1. Son Başvuru Tarihi 29 Mart 2019’dur.

2. Yarışmaya, Süresi 15 Dakikayı Geçmeyen Filmler Katılabilir.

3. Yarışmaya, 1 Ocak 2018 Tarihinden Sonra Çekilmiş Olan Filmler Katılabilir.

4. Yarışmacılar Birden Fazla Eserle Başvurabilir.

5. Başka Festivallere Katılmış Olmak Başvuruya Engel Değildir.

6. Yarışmada Tür Ayrımı Yapılmamıştır. Kurmaca, Belgesel, Deneysel Ve Canlandırma Türlerinden Herhangi Birinde Çekilmiş Filmlerle Yarışmaya Katılmak Mümkündür.

7. Yarışmaya Katılmak İsteyenler, Başvuru Formunu Web Üzerinden, Maltepe Üniversitesi Ya Da Festivalin Web Sayfasından Sağlayabilirler.

8. Yarışmaya Gönderilen Filmlerin, Ticari Amaç Gözetmeksizin Okullarda Ve Üniversitelerdeki Etkinliklerde Yer Alması, Gösterime Sunulması Yarışmacı Tarafından Kabul Edilmiş Sayılır.

9. Festival Yönetimi, Filmden 3 Dakikalık Bir Bölümü, Tanıtım Amaçlı Olmak Koşuluyla Kullanım Hakkına Sahiptir.

10. Ön Seçici Kurul Ve Jürinin Yargısı Kesindir

11. Ön Jüri Değerlendirmesi Sonunda En Fazla 10 (On) Film Yarışmaya Aday Gösterilir.

12. Festival Yönetimi Teknik Olarak Yeterli Görmediği Yapımları Yarışmadan Çekme Hakkına Sahiptir.

13. Yarışmaya Kabul Edilen Filmlerin Ekibinden 1 (Bir) Temsilci Festivale Davet Edilecektir. Yarışmacılara Festivale Katılım Tarihleri Festival Yönetimince Bildirilecektir.

14. İstenen Belgeler Eksiksiz Olarak Festivale Ulaştırılmadığı Sürece Başvuru Tamamlanmış Sayılmayacaktır. Bu Nedenle İstenen Belgelerin Tamamlanması Başvurunun Geçerli Olması İçin Zorunludur.

15. Ön Jüri Tarafından İzlenerek Yarışmaya Katılması Uygun Görülen Filmler, Festival Basın Toplantısında Ve Aynı Gün Festivalin Resmi Web Sitesinde Duyurulacaktır. Ön Değerlendirmeyi Geçemeyen Film Sahiplerine Herhangi Bir İletişim Yoluyla, Ön Değerlendirmeyi Geçemedikleri Bilgisi Verilmeyecektir.

16. Ön Elemeyi Geçen Filmler, Yarışma Kapsamında Oluşturulacak Programda İzleyiciyle Buluşacaktır.

17. Ön Elemeyi Geçen Filmler İçin Gereken Festival Gösterim Kopyaları, Eser Sahibi Tarafından Festival Komitesine Ulaştırılır.

18. Katılan Filmler Festival Sonrasında İade Edilmez.

19. Filmlerin, Uluslararası Alanda Gösterimini Gerçekleştirmek İçin, İngilizce Altyazıları Tamamlanmış Olarak Teslim Edilmesi Gerekmektedir.

20. Ödül Alan Filmlerin Gösterim Hakları Maltepe Üniversitesi Ve ATT Ltd. Şirketiyle Eser Sahibine Aittir.

Katılım Esasları

1. Başvurular Festivalin Web Sitesi Üzerinden Yapılır. Proje Sahibi Katılım Formunda Beyan Ettiği Bilgilerin Doğruluğunu Taahhüt Eder. Başvuru Aşamasında Herhangi Bir Basılı Materyal Kabul Edilmeyecek, İstenen Bilgi Ve Belgeler Yalnızca E-Posta İle Kabul Edilecektir. Festival Yönetimi Tarafından Talep Edildiği Takdirde Gerekli Materyaller Filmin Sahibi Tarafından Festivale Posta Yoluyla Ulaştırılacaktır. Eksik, Yanlış Bilgi Ve Belgeli Başvurular Kabul Edilmeyecektir.

2. Yarışmaya Katılmak İçin Filmin Video Paylaşım Sitelerine Yüklenmesi Gerekmektedir. Youtube Platformu Kullanılıyorsa “Liste Dışı” Kategoride, Vimeo Platformu Kullanılıyorsa “Liste Dışı” Ya Da “Şifreli” Yüklenmesi Gerekmektedir.

3. Filmlerin Minimum 1080p Çözünürlükte Yüklenmesi Gerekmektedir.

4. Filmlerin İngilizce Altyazılarının Video Platformunda Seçenek Olarak Yüklenmiş Olması Gerekmektedir.

5. Katılım Formu Bilgisayar Ortamında Doldurulduktan Sonra Baskısının Alınıp İmzalanması, Ardından Pdf Formatında Taranarak Gönderilecek E-Postaya Eklenmesi Gerekmektedir.

6. Yarışmaya Katılım İçin Gönderilecek E-Posta Aşağıdaki Evrak Ve Bilgileri İçermelidir.
A) Katılım Formu – İmzalı Pdf Formatında
B) Katılım Formu – İmzasız Word Formatında
C) Filmin İzleme Linki – Bilgi Olarak E-Posta İçinde Ve Katılım Formunda
D) Filmin İngilizce Altyazı Dosyası (.Srt / .Sub Vb.)
E) Filmden İki Adet Set Fotoğrafı (1080×1920 Piksel)
F) Filmin Afişi – Jpeg Veya Png Formatında

7. Ön Elemeyi Geçerek İlk 10’a Giren Filmler Minimum 1080p Çözünürlükte Dijital Kopyasını, İngilizce Altyazı Dosyasıyla Birlikte Dvd, Usb Bellek Veya İndirme Linki İle Kısa Film Yarışması Bürosuna Ulaştırmak Zorundadır.

8. Ön Elemeyi Geçerek İlk 10’a Giren Filmler Minimum 1080p Çözünürlükte 30-60 Saniye Uzunlukta Fragmanını Filmle Birlikte Kısa Film Yarışması Bürosuna Ulaştırılması Gerekmektedir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 29 Mart 2019.

Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali 1. Kısa Film Yarışması 10-11 Nisan 2019 Günlerinde Yapılacaktır. Kısa Film Yarışmasına Kabul Edilen Filmler, Ana Jürinin Karşısına Festival Haftasında Çıkacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ