01.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Rize Belediyesi Logo İsim Ve Motto Yarışması

Rize Belediyesi Logo İsim Ve Motto Yarışması

Rize Belediyesi Logo İsim Ve Motto Yarışması

Rize Belediyesi Logo İsim Ve Motto Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Adı:
Çay Çöpünden Mangal Kömürü Üretim Tesisi İçin Logo, İsim Ve Motto Yarışması.

Yarışma Ödülleri

Logo Yarışması Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Motto Yarışması Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
İsim Yarışması Birincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası

Yarışma Amacı:
Rize Belediyesi tarafından inşa edilerek hizmete açılan çay çöpünden mangal kömürü üretim tesisi için logo, isim ve motto önerileri alınması ve bu öneriler arasından en uygun görülenlerin seçilerek ödüllendirilmesi amaçlanmaktadır.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Yarışmanın Şekli ve Türü:
Çay çöpünden mangal kömürü üretim tesisi için logo, isim ve motto yarışması tek aşamalı, ulusal, ücretsiz bir yarışmasıdır.

Yarışmaya Başvuru Koşulları
• Yarışmaya Katılım Ücretsizdir.

• Yarışmaya alt yaş sınırı olan 18 yaşından gün almış ve daha büyük yaştaki vatandaşlar katılabilir.

• Başvurular tek kategoride yapılabileceği gibi aynı anda 3 kategoriye de yapılabilir.

• Her yarışmacı her bir kategori için en fazla 2 adet öneri ile yarışmaya katılabilecektir.

• Daha önce başka yarışmalarda ödül almış logo, isim ve motto önerileri ile katılım yasaktır.

• Logo, isim ve motto; ürünü en iyi ve özgün şekilde temsil etmeli, içerik ve görsellik açısından ayırt edici nitelikte olmalıdır. Anahtar kelimeler referans alınabilir.

• Teslim edilen çalışmalar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.

• Kopya olduğu anlaşılan başvurular jüri tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır.

• Yarışmanın sonucunda jüri herhangi bir eseri, herhangi bir ödüle layık görebileceği gibi eserin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığını veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığını veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, verilen ödül iptal edilecek ve yarışma için yapılmış tüm giderler ve sonrasında Belediyenin kullanarak yaptığı tüm giderler ilgiliden alınacaktır.
Eğer kişiye ödülü verilmiş ise, ödülü iade etmesi gerekecektir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından, hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz.

• Belediye katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Yarışma sırasında veya sonrasında 3. kişilerden gelebilecek olan telif taleplerinin sorumluluğu yarışmacıya aittir.

• Katılımcılara eserlerin basılı veya görsel materyaller üzerinde kullanılması, sergilenmesi veya albüm oluşturulması için ayrıca telif ödenmeyecektir.

• Yarışmacılar, gönderecekleri çalışmalar için belirtilen ödül dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikle talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve jüri kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

• Jüri her kategori için 1 (bir) eseri seçecektir. Jüri yarışmaya katılan eserlerden hiçbirinin Belediye’nin ihtiyacını karşılamayacağına karar verirse yarışma sonlandırılacaktır.

• Katılımcı, dereceye giren eserinin süresiz olarak tam kullanım hakkı verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için, T.C. Rize Belediyesi’ne tam lisans verdiğini kabul eder.

• Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu lisans için kendisine verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder. T.C. Rize Belediyesi, eserler için katılımcının yukarıda verdiği lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir.

• Yarışmaya katılan yarışmacılar, katılım formuna gerek kalmaksızın belirtilen tüm hususları kabul etmiş sayılacaklardır.

• Düzenleme Kurulu Yarışma Şartnamesinde gerekli gördüğü durumda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

• Logo çalışmaları başvuruda belirtilen eposta adresine; Illustrator, Corel Draw, vb. gibi vektörel çizim tabanlı tasarım programlarından birinde hazırlanmış çalışma halinde, 300 dpi CMYK renk formatında, JPEG ve PDF olarak şekilde teslim edilecektir. Koşullara uymayan logolar elenecektir.

• Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar, TV ekranlarında, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Logonun çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta) basıma uygun nitelikte
hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde ( 20×20 cm) fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir. • Tasarımcı, kullanılan fontlar dahil eserle ilgili yaptığı çalışmayı bir sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde (yazıyla) açıklayacak ve epostayla birlikte sunacaktır.

• Logo tasarımının üzerinde katılımcıya ait isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

• Yarışmada seçilen tasarımın tüm hakları Rize Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz.

• Ödül kazanan tasarımı Rize Belediyesi kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. Ödüle değer görülen eserin yüksek çözünürlükteki kopyası jüri tarafından katılımcıdan talep edilebilir. Jüri, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için ödül dışında bir ödeme yapılamaz.

Yarışmaya Başvuru Şekli
Yarışma başvuruları 19 Nisan 2022 tarihinde başlayacak olup http://www.rize.bel.tr/duyuru/yarisma adresindeki şartname ekinde bulunan belgeleri doldurarak planproje@rize.bel.tr adresine e-posta göndererek yapılacaktır. Başvurular sadece e-posta yoluyla yapılacak olup, elden ya da posta yoluyla yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

Yarışma Takvimi
• Yarışma Başlangıcı: 19 Nisan 2022
• Yarışma Bitişi: 29 Nisan 2022

Yarışma Sekretaryası/İletişim:
Rize Belediyesi, Plan ve Proje Müdürlüğü
444 50 53 (3347)
0(464) 214 5368
www.rize.bel.tr planproje@ rize.bel.tr

Yarışma Başvuru Formu İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ