<style>.lazy{display:none}</style>Refahiye Belediyesi Tipografik Logo Yarışması Başvuruları
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Refahiye Belediyesi Tipografik Logo Yarışması

Refahiye Belediyesi Tipografik Logo Yarışması

Refahiye Belediyesi Tipografik Logo Yarışması

Refahiye Belediyesi Tipografik Logo Yarışmasına Seçici Kurul Üyeleri, Belediye Başkanlığı Yöneticileri Ve Birinci Derece Yakınları Dışında 18 Yaş Ve Üzerindeki Herkes Katılabilir.
Yarışma Başvuruları Elden Yada Posta Yolu İle Yapılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası

Yarışma Amacı: Yarışma; kentin karakterini yansıtacak, marka değerini arttıracak, tüm vatandaşlar tarafından benimsenebilecek, akılda kalıcı, işlevsel kullanıma imkân sağlayacak bir şekilde Refahiye isminin tipografik logo olarak tasarlanıp oluşturulmasıdır.
Bölgenin en güzel çiçek balı örneğine sahip Refahiye Balının, Uçsuz bucaksız dumanlı yaylalarının, Her yıl katılım sayılarının giderek arttığı festivallerinin ve gelişmeye yönelik yatırımlarının, doğal güzelliklerinin hayranlık uyandırdığı, memleket kavramının tam hakkını veren Refahiye’mizi marka kent haline getirecek bir tipografik logo yaratılması beklenmektedir. Refahiye’mizi bu özellikleriyle marka haline getirebilecek her tipografik logo çalışması bu yarışmanın konusu içerisine girer

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 5 Kasım 2019. Yarışma Sonuçları 15 Kasım 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Katılım Koşulları
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.
• Yarışmamıza seçici kurul üyeleri, Refahiye Belediye Başkanlığı yöneticileri ve birinci dereceden yakınları dışında 18 yaş ve üzeri tüm kişiler katılabilir.
• Gönderilen çalışmaların tamamı yarışmacı tarafından yapılmış olmalıdır. Başkasına ait çalışmaların tamamen ya da kısmen kullanılması kural ihlali sayılır. Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği çalışmaların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Yarışmaya gönderdiği tasarım üzerinde kendisine ait olmadığı hâlde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlâli sayılır.
• Kural ihlâlinin tespit edilmesi hâlinde katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara ise talep hakkı doğurmaz.
• Ödül töreni ile ilgili açıklama katılımcılara ayrıca bildirilecektir.
• Yarışma sonunda tüm katılımcılara teşekkür belgesi düzenlenip gönderilecektir.

Ads

Teknik Şartlar
• Tasarımlar, A4 çıkış üzerinde, standart logo sunumu şeklinde (üst ortada büyük, geniş kenarı 15 mm’den küçük olmayacak şekilde, alt bölümde 25 mm’den küçük olmayacak şekilde küçük uygulamaları – renkli ve siyah/beyaz yan yana) hazırlanacaktır. 200 gr A4 kâğıtlar paspartulanmamalı ya da kartona yapıştırılmamalıdır. Çalışmalar şeffaf dosya içerisine konulduktan sonra kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.
• Tasarımlar, Adobe Illustrator ile hazırlanmış belge olarak her bir çalışmanın vektörel ve JPEG versiyonları ile birlikte CD, DVD ya da USB bellek ortamında sunulacaktır. Tasarımlar 300 dpi çözünürlükte CMYK renk modunda olacaktır.
• Fotoğraf içeren tasarımlar ve elle yapılan çizimler yarışmaya kabul edilmeyecektir.
• Refahiye Belediyesi, teknik koşullar nedeniyle gerekli gördüğü hâlde kazanan projeler üzerinde değişiklik yapılmasını talep edebilir.

Katılım Şekli
• Katılımcılar her bir tasarım için 2 (iki) adet zarf kullanacaklardır.
• Söz konusu zarflar; içerisinde eksiksiz doldurulmuş başvuru formunun yer aldığı kapalı kimlik zarfı ile birlikte eser(ler)in yer aldığı kapalı evrak zarfıdır.
• Her zarfın üzerinde 6 harf ve/veya rakamdan oluşan rumuz yazılacaktır.
• Katılımcıların rumuzu eserlerin arkasında ve dijital dökümanları teslim ettikleri cd,dvd yada usb bellek üzerindede yer alacaktır.
• Zarfların üzerinde katılımcı kimliğini belirtecek herhangi bir işaret veya yazı bulunmayacaktır.Aksi haldekiler değerlendirmeye alınmayacaktır.
• Birden fazla eser ile katılacaklar her eser için ayrı zarf kullanacaktır.
• Katılım zarfları kapalı bir şekilde Refahiye Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğüne elden yada posta yolu ile teslim edilecektir.

Yarışmayı Yapan Kurum
ADI : T.C. REFAHİYE BELEDİYESİ
ADRES : T.C. REFAHİYE BELEDİYESİ
Camiişerif Mah. 302 Sk. No:6/C Refahiye / ERZİNCAN
TEL : (0446) 611 20 16
FAX : (0446) 611 22 47

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. HaydarBerk dedi ki:

    Refahiye Belediyesinin tipografik logo yarışmasında uygun logo bulunmadı.Nedense bazı belediyeler bu tür yarışmalar düzenliyorlar fakat hiç birinde uygun logo seçilemiyor amaç nedir anlamış değilim

BİR YORUM YAZ