<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ramazanın Işığını Yakala Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Ramazanın Işığını Yakala Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Ramazanın Işığını Yakala Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Nun Eğitim Ve Kültür Vakfı Ramazanın Işığını Yakala Uluslararası Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Dördüncüsü Düzenlenen Ödüllü Yarışmaya İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Katılabilir. Ödüllü Yarışma Başvuruları Online Olarak Yapılacak.

Yarışma Ödülleri

İlkokul kategorisi ödülleri
Birincilik Ödülü: Tablet
İkincilik Ödülü: Instax Fotoğraf Makinesi
Üçüncülük Ödülü: Kablosuz Kulaklık

Ortaokul kategorisi ödülleri
Birincilik Ödülü: Aksiyon Kamerası
İkincilik Ödülü: Tablet
Üçüncülük Ödülü: Instax Fotoğraf Makinesi

Lise kategorisi ödülleri
Birincilik Ödülü: Aksiyon Kamerası
İkincilik Ödülü: Aksiyon Kamerası
Üçüncülük Ödülü: Instax Fotoğraf Makinesi

Ads

Yarışmanın Organizasyonu
“Ramazan Ayının Işığını Yakala Uluslararası Fotoğraf Yarışması”, NUN Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenmektedir.

Katılım
1. “NUN Eğitim ve Kültür Vakfı Uluslararası Fotoğraf Yarışması”, dünyadaki tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine açıktır. Düzenleme kurulu ve jüri üyeleri ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

2. Katılımcılar, doğrudan fotoğraf tekniğini kullanarak elde ettikleri görüntüler ile yarışmaya katılabilirler. Fotoğrafların fotoğrafçının kendisine ait olması gerektiği ve fotoğrafta kullanılan obje, nesne ile ilgili şikâyetlerde sorumluluğun fotoğrafçıya ait olduğu katılımı yapan fotoğrafçı tarafından kabul edilir. Aynı koşullar fotoğrafta bulunan bireylerin şikâyet etmeleri halinde de geçerlidir.

3. Fotoğrafların fotoğrafçıya ait olduğunun kabulü yarışmaya katılım ile kabul edilmiş olur. Aksi bir durumun tespiti halinde ödül ve/veya sergileme kazanılmış olsa dahi iptal edilir. Yarışmada yer alan fotoğraflar yanı sıra ödül ve sergileme alan fotoğraflar sosyal medya, yazılı medya ve internet sitelerinde tanıtım amaçlı ve yarışmanın amacına uygun olarak kullanılabilir. Yarışmacı katılımı sebebi ile bu konuda onay vermiş olarak kabul edilir. Yarışmacı fotoğraflarının sergi ile ilgili medyada yayın ve/veya ekranlarda yayın için ücretsiz olarak yayınlanmasına izin verir. Fotoğrafın kullanım hakkı her koşulda fotoğrafçıya aittir. Sponsorlar web siteleri üzerinde fotoğrafları düşük çözünürlükte yarışma ile ilgili ilanlarında kullanabilirler.

Kategoriler
Ramazan Ayının Işığını Yakala Uluslararası Fotoğraf Yarışması 2023;
1. İlkokul
2. Ortaokul
3. Lise

olmak üzere 3 kategoriden oluşmuştur. “Ramazan Ayının Işığını Yakala” başlığı altında yapılacak yarışmada her bir kategoride fotoğraflar dijital şekilde NUN Eğitim ve Kültür Vakfına iletilecektir.

Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatta, 300 DPI çözünürlükte, uzun kenarı en fazla 1920 piksel ve dosya boyutu en az 1 MB en fazla 4 MB olarak ayarlanarak internet sitesi üzerinden gönderilmelidir. Çözünürlük ayarlarına dikkat edilmeli ve JPEG formatında kayıt edilmelidir. Her bir katılımcı yarışmaya en fazla (4) fotoğraf ile katılabilir. Fotoğraflar dijital ortamlardaki programlarda işlenmeden, ham halleriyle paylaşılmalıdır.

Katılım

1. Yarışmacılar yarışmaya katılabilmek için www.nunokullari.com web adresine girerek yarışma
şartnamesini onaylamak zorundadırlar.

2. Onay kutucuğunu işaretlemek yolu ile katılımcılar şartnamenin tüm koşullarını kabul etmiş olurlar.

3. Yarışmaya katılım web sitesi üzerinden olacağından, gönderilen fotoğraflarda sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde NUN Eğitim ve Kültür Vakfı ile (capturethelight@nunokullari.com) e-mail adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecektir. Bu adres sadece fotoğraf yükleme problemi yaşanılan anlar oluşmuşsa kullanılacaktır. E-mail yoluyla fotoğraf gönderilmesi yarışmaya katılmış olunması anlamında değerlendirilmez ve katılım kesinlikle kabul edilmez.

4. Yarışmada ödül alan ve sergilenmeye değer görülen fotoğraflar, (www.nunokullari.com) internet sitesinde yayınlanacak ve belirlenecek olan alanlarda sergilenecektir. Ayrıca Yarışmada ödül, mansiyon ve özel ödül alan fotoğraflar NUN Eğitim ve Kültür Vakfının hazırlayacağı yahut hazırlatacağı broşürlerde yer alacaktır.

5. Yarışmaya gönderilen fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi kural ihlali yapmış sayılır.

6. Kural ihlali yapan katılımcının ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. İptal edilen ödülün yeri boş bırakılır. Ödül verilmişse katılımcının ödülü iade etmesi gerekir.

7. Katılımcı, yarışmaya gönderdiği yapıtın/yapıtların tümüyle kendisine ait olduğunu, fotoğraflarda yer alan ve telif konusu oluşturabilecek konularda gerekli tüm izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Bu konuda oluşabilecek anlaşmazlıklarda NUN Eğitim ve Kültür Vakfı sorumlu olmayacaktır.

8. Yarışma sonucu NUN Okulları web sitesi (www.nunokullari.com) adresinde duyurulacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışmanın Başlangıç Tarihi: 23 Mart 2023
Kapanış Tarihi: 23 Nisan 2023
Kazananların İlan Edilmesi: 05 Mayıs 2023

Fotoğrafların İşaretlenmesi / İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi

1. Yarışmaya katılacak fotoğraflar jpg/jpeg formatta, 300 dpi çözünürlükte, uzun kenarı en fazla
1920 piksel ve dosya boyutu en az 1 MB en fazla 4 MB olarak ayarlanarak internet sitesi
üzerinden gönderilmelidir. Çözünürlük ayarlarına dikkat edilmeli ve jpg formatında kayıt
edilmelidir.

2. Fotoğraflara isim verilmesi zorunludur.

3. Fotoğraflar online (çevrimiçi) olarak (www.nunokullari.com) web adresi kullanılarak yüklenecektir.

4. Katılımcılar, yükleme sayfasındaki yönergeye uygun biçimde katılım formunu eksiksiz doldurarak tamamlayacaklar; sonra fotoğraflarını yükleyeceklerdir.

5. Elden teslim, e-posta yoluyla ya da CD/DVD/Taşınabilir bellek gönderimi ile fotoğraf kabul edilmeyecektir.

6. Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan yüklenecektir. Fotoğraf üzerinde isim, tarih, imza vb. bilgiler yer almamalıdır.

7. Her bir fotoğraf dosyasının ismi 31 karakteri geçmeyecektir.

8. İsimlendirmede ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi (_) kullanılabilir.

9. Fotoğrafların yükleme, değiştirme silinme ve kategorize edilmesi sırasında ortaya çıkabilecek olası sorunlardan NUN Eğitim ve Kültür Vakfı sorumlu olmayacaktır.

Sonuç Bildirimi Ve Katalog Gönderilmesi
a. Sonuçlar NUN Okulları (www.nunokullari.com) web adresinde 05 Mayıs 2023 tarihinde açıklanacaktır.

b. Yarışma sonrasında, ödül alan ve sergilemeye değer görülen fotoğrafların yer aldığı bir albüm hazırlanacak ve tüm katılımcılara Web Katalog Linki e-posta ile gönderilecektir. Tüm ödül alanların ödülleri ayrıca posta ile gönderilecektir. Gönderilen katalog ve ödüllerin postada zarar görmesi halinde NUN Eğitim ve Kültür Vakfı sorumluluk taşımayacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Şehd damlahi dedi ki:

    Katildim inşallah kazanirim çok güzel fikirmiş bu yarişma… bana dua edin 3 gün kaldi

BİR YORUM YAZ