16.06.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Promotürk Endüstriyel Tasarım Yarışması

Promotürk Endüstriyel Tasarım Yarışması

Promotürk Endüstriyel Tasarım Yarışması

Promotürk Derneği Promotürk 2023 Endüstriyel Tasarım Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Başvurular Online Olarak Yapılacak.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası

Tasarım Yarışması Teması; Çevre Dostu Promosyon Malzemeleri Farkındalığı

Yarışmanın Amacı ve Kapsamı
Promotürk Derneği tarafından düzenlenen bu tasarım yarışması, promosyon ürünleri sektörüne yenilikçi, çevreye duyarlı, ekonomik ve yaratıcı tasarım fikirleri kazandırmayı amaçlamaktadır.

Promosyon Ürünleri sektöründe yenilikçi ve çözümcü fikirleri desteklemek,

Ads

Çevreye duyarlı ürünlere yönelen tüketici taleplerinin promosyon sektöründeki değişimi sağlayacak etkiyi yaratmak

Çevre dostu promosyon malzemelerine farkındalık sağlamak,

Genç tasarımcılar ile promosyon sektörünü tanıştırmak, bağ kurmalarını sağlamak,
Uzun yıllar sonra tekrar düzenlenen yarışma, “Endüstri Ürünleri Tasarımı” alanında eğitim almış gençlerden, tasarıma ilgi duyan yaratıcı zekalara ve mühendislik eğitimi almış tasarımcılara kadar geniş bir katılımcı yelpazesini kapsamaktadır.

Yarışmanın Konuları

Araç İçi Telefon Tutacağı:
Mobil cihazlarımızı güvenli bir şekilde taşımanın ve kullanmanın yeni ve pratik yollarını arıyoruz. Sürüş sırasında telefon kullanımını daha kolay ve güvenli hale getiren tasarımınızla bize yenilikçi fikirler sunmanızı bekliyoruz.

Kahve Termosu:
Günlük kahve ritüelimizi dışarı taşıyabileceğimiz, pratik, hafif ve kullanımı kolay tasarımlar arayışındayız. Tekrarlayan kahve ihtiyaçlarımızda bize keyifli bir deneyim sunacak tasarımınızı bekliyoruz.

Anahtarlık:
Gündelik yaşamda büyük bir rol oynayan anahtarları taşırken kendi tasarım anlayışınızı yansıtabileceğiniz, kullanışlı ve yaratıcı tasarımlara ilgi duyuyoruz.
Anahtarlarımızı pratik, hafif ve çok amaçlı bir şekilde düzenlemenin yanı sıra eğlenceli bir dokunuşla da tasarlayarak bize sunmanızı bekliyoruz.

Başvuru Koşulları:
Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Yarışma katılımı için ön şart, T.C. vatandaşı olmak.
Başvurular 20 Eylül 2023 tarihine kadar derneğin web sitesi üzerinden online yapılacaktır.
Yarışmaya 35 yaşını doldurmamış, üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü, güzel sanatlar, görsel iletişim sanatları bölümleri ve mimarlık fakültesi bölümlerine kayıtlı lisans öğrencileri ve mezunları ile bu bölümlere ilişkin yüksek lisans/doktora öğrencileri veya mezunları başvurabilir. (Yarışmaya başvurduğu tarihte otuz beş yaşını doldurmuş ve otuz altı yaşından gün alan kişiler başvuru yapamayacaktır.)

Yarışmaya bireysel katılım şartı vardır. Grup projesi kabul edilmeyecektir.

Katılımcılar üç konu başlığından sadece biri ile yarışmaya katılabilirler, birden fazla kategoride katılım gösteremezler.

Yarışmaya katılan projenin özgün bir çalışma olmaması ve üçüncü kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir. Promotürk bu durumda yarışma sonrasında katılımcıyı diskalifiye etme ve ödülü iade alma hakkına sahiptir.

Kurallar ve Katılım Koşulları:

Seçici kurul asil üyeleri ve yarışma raportörleri ile bu kişilerin birinci dereceden yakınları, seçici kurul üyesinin görevli bulunduğu kategoride yarışmaya katılamazlar.

Seçici Kurul üyelerinin çalıştığı kurum, firma veya çalıştığı firmadan bir kişi veya ortaklık içinde olduğu bir firma veya kişi, seçici kurul üyesinin görevli bulunduğu kategoride yarışmaya katılamaz.

Başvurular, Promotürk web sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Katılımcılar, yarışmaya başvuruda bulunmadan önce bu kuralları dikkatlice okumalı ve anlamalıdır. Herhangi bir ihlal durumunda, ilgili başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Başvuru formu dolduran her yarışmacı bu şartları otomatikman kabul etmiş sayılacaktır.

Tasarım Teslimi:
-Tasarımcılar www.promosyonshow.com sayfasından online başvurularını yaptıktan sonra 20 Eylül 2023 tarihine kadar tasarımlarını promoturkforms@gmail.com adresine göndermelidirler.
-Tasarımlar, pdf olarak yüklenmeli ve açıklamalarıyla birlikte sunulmalıdır.

Değerlendirme Kriterleri
Tasarımlar, aşağıdaki kriterlere göre değerlendirilecektir:

Üretilebilirlik ve Uygulanabilirlik: Tasarımın veya projenin gerçek dünyada üretim süreçleri ve koşulları göz önünde bulundurularak kolayca üretilebilir ve uygulanabilir olup olmadığına odaklanır.

Yaratıcılık ve İnovasyon: Tasarımın orijinal ve yenilikçi fikirler içerip içermediğini değerlendirir. Yenilikçi yaklaşımlar ve yaratıcı çözümler tasarımın bu yönünü vurgular.
Estetik Değer: Tasarımın görsel olarak çekici ve estetik olarak tatmin edici olup olmadığını değerlendirir. Tasarımın güzellik ve sanatsal değeri bu kriteri oluşturur.

Kullanılabilirlik ve Fonksiyonellik: Tasarımın amacına uygun bir şekilde kullanılabilir olup olmadığını ve kullanıcıların ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını değerlendirir. Fonksiyonel ve kullanıcı odaklı olma önemlidir.

Çevresel Etki Değeri: Tasarımın çevre üzerindeki etkisini değerlendirir. Sürdürülebilir malzemelerin kullanımı, enerji verimliliği ve atık yönetimi gibi faktörler çevresel etki değerini belirler.

Yarışma Takvimi
Duyuru Tarihi: Ağustos 2023
Başvuru Tarihi: 20 Ağustos-20 Eylül 2023
Proje Teslim Son Tarihi: 20 Eylül 2023
Seçici Kurul Toplantıları: 21/25 Eylül 2023
Ödül Töreni ve Sergi: 27/30 Eylül 2023

Sonuçların Açıklanması:
Kazanan tasarımlar, 25 Eylül 2023 tarihinde saat 17:00’de Promotürk Derneği’nin resmi yarışma sayfasında duyurulacaktır.

Ödül Töreni ve Sergileme:
Kazanan tasarımların ödülleri, 27 Eylül 2023 tarihindeki Promosyon Ürünleri Fuarı’nın açılış töreninde verilecektir. Aynı zamanda, tüm yarışmaya katılan tasarımlar fuar süresince kendilerine ayrılan bölümde tasarım ve varsa maketlerini sergilemekle sorumludur.

Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ