<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatı

Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatı

Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatı

Prof. Dr. Fuat Sezgin Uluslararası Bilim Olimpiyatı Başvuruları Online Olarak Alınacak. Yarışmaya Dünyanın Tüm Ülkelerinde Öğrenim Gören Tüm Lise Ve Üniversite Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası

• Yarışmaya her öğrenci yalnızca bir proje ile katılabilir ve her proje en çok iki öğrenci tarafından hazırlanır.

• Bir projede sadece bir danışman görev alabilir ve danışman istediği sayıda projeye danışmanlık yapabilir. Projede danışman olması zorunlu değildir.

• Aynı ya da başka isimlerle ve/veya aynı ya da benzer içerikle (konuyla) herhangi bir proje yarışmasına, bu yarışmanın son başvuru tarihinden önce katılmış veya başvurmuş olan projeler de, bu yarışmaya katılabilir.

Ads

Yukarıda belirtilen koşullara uymayan projeler kesinlikle yarışmaya kabul edilmeyecektir.

Başvuru İşlemi

• Gerekli görülmesi halinde proje başvuru alanı jüri tarafından değiştirilebilir.

• Ön değerlendirme sonucunda sergilenmesi uygun görülen projeler 12-13-14 Haziran tarihinde yapılacak sergiye davet edilecektir.

• Sergiye davet edilen projeleri hazırlayan öğrenciler sergi esnasında jüriler tarafından mülakata alınacaktır.

• Final Yarışmasında projeler alanlarında uzman jürilerce yukarıda belirtilen kriterlere göre tekrar değerlendirilecek ve her alanda derece alan öğrencilere para ödülü ve başarı belgesi verilecektir.

• Takım halinde yarışmaya katılan öğrencilerin final sergilerine davet edilmeleri durumunda, sergide ve sunumda her iki öğrencinin de bulunması zorunludur, aksi halde her iki öğrencide yarışmadan elenecektir.

• Kendisine/lerine ait olmayan bir çalışmanın (devam etmekte ya da sonuçlandırılmış) proje olarak sunulduğu ve/veya projede sahipleri dışındaki kişilerin düşünce, ifade veya buluşlarını kaynak göstermeksizin kullanıldığı tespit edilen projeler hangi aşamada olursa olsun yarışmadan elenecektir.

• Yarışma sonrasında da söz konusu kurallara uyulmadığının tespiti halinde yukarıda söz edilen yaptırımlar uygulanacaktır.

• Yarışma süresince sisteme gireceğiniz e-posta adresinizi takip etmeniz gerekmektedir.

• Ticari bir değeri olduğu düşünülen projeler için sergilenmeden önce patent başvurusunda bulunulması önerilir. Bunun için gerekli bilgi www.turkpatent.gov.tr adresinden edinilebilir. Proje başvurularının bilimsel değerlendirmesi yukarıda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde, jüri üyeleri tarafından objektif bir şekilde yapılmaktadır ve değerlendirme sonucuna yargı yolu dışında itiraz kabul edilmeyecektir.

Yarışma Başvuruları 21 Şubat 2019 İle 5 Mayıs 2019 Tarihleri Arasında Alınacak.

Yarışma Başvuruları http://icatmakinesi.com/ adresinden yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ