<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Pandemide Öğretmen Olmak Anı Yarışması

Pandemide Öğretmen Olmak Anı Yarışması

Pandemide Öğretmen Olmak Anı Yarışması

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Pandemide Öğretmen Olmak Anı Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Kompozisyon Yarışmasına Türkiye Geneli Resmi Ve Özel Eğitim Kurumlarında Görev Yapan Öğretmenlerin Katılabilir.

Öğretmenler Arası “Pandemide Öğretmen Olmak” Konulu Anı Yarışması

Yarıma Ödülleri
Birincilik Ödülü Bilgisayar
İkincilik Ödülü Tablet
Üçüncülük Ödülü Akıllı Saat

Giriş
Covid-19 virüsünün ortaya çıkmasıyla hayatımıza pek çok değişiklik girdi. Virüsün yayılması ile tüm Dünya’da pandemi ilan edilince bu değişiklerle birlikte tüm alanlar gibi eğitim de pandemiden etkilendi. Eğitim uzaktan devam edecek şekilde yeniden düzenlendi. Uzaktan eğitim adıyla başlayan süreçte eğitim-öğretim yeni bir boyut kazandı. Öğretmenlerimiz tarafından teknoloji eğitimde etkin olarak kullanıldı. Uzaktan eğitim sürecine kısa zamanda uyum sağlayan öğretmenlerimiz, bu süreci büyük fedakarlık göstererek başarı ile atlattı.

Yarışmanın Konusu
Öğretmenlerin pandemi dönemindeki anıları yarışmaya konu olmaktadır.

Ads

Hedef Grubu
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapan tüm öğretmenler.

Yarışmaya Katılım Şartları
a) Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel okul/kurumlarda görev yapan öğretmen ve yöneticiler başvuru yapabileceklerdir.

b) Başvuru yapılan anının yazımında, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Millî Eğitim Temel Kanunu ile Türk Millî Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

c) Başvuru sahipleri en fazla bir anı ile yarışmaya katılacaklardır. Birden fazla anı ile katılanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

ç) Yarışmaya başvurusu yapılan anının daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve yayımlanmamış olması gerekmektedir.

d) Yarışmaya katılanlar katıldıkları eserin her türlü yayım ve telif hakkının kendilerine ait olduğunu teyit eder.

e) Anı içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin ifşa edilmesiyle ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

f) Yarışmaya başvuru yapanlar anı yazımlarını A-4 kâğıtlara, Times New Roman karakteriyle 12 punto büyüklüğünde iki sayfayı geçmeyecek şekilde hazırlayıp, başvuru formu (EK-4) ile birlikte EK-2 Açık Rıza Formunu doldurarak pdf formatında bigayarisma17@gmail.com adresine ileteceklerdir.

g) Milli Eğitim Bakanlığının izin ve onayı ile Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü anı yazımı ile ilgili her türlü tasarruf hakkına sahiptir.

ğ) Milli Eğitim Bakanlığının izin ve onayı ile Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü gerekli gördüğü durumlarda şartnamede değişiklik yapma/iptal etme hakkına sahiptir.

h) Uygulama esaslarında yer almayan konulara dair takdir yetkisi Milli Eğitim Bakanlığının izin ve onayı ile Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne aittir.

ı) Başvurusunu tamamlayan her katılımcı şartnamedeki tüm hususları kabul etmiş sayılacaktır.

i) Yarışmaya katılımlar gönüllülük esasına uygun olarak gerçekleştirilecektir.

j) Yarışmaya katılımda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

k) Yarışmaya katılım sağlayan her öğretmen, aydınlatma metnini (EK-1) ve açık rıza formunu (EK-2) okuyup anladığını ve kabul ettiğini beyan ettiğine dair Ek-2 Formunu doldurarak bigayarisma17@gmail.com adresine göndermelidir.

Yarışmaya Katılım Tarihleri
Okul/Kurumlarda görev yapan öğretmenlere Duyurulması: 22-26 Kasım 2021
Öğretmenlerin anı yazımlarını bigayarisma17@gmail.com adresine göndermesi: 29 Kasım – 17 Aralık 2021
Biga İlçe Milli Eğitim tarafından ilk üç dereceye girenlerin tespit edilmesi: 20-24 Aralık 2021
Biga İlçe Milli Eğitim tarafından ilk üç dereceye girenlerin ilan edilmesi: 27 Aralık 2021
Sonuçlara itiraz süresi: 28-30 Aralık 2021

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü
Hamdibey Mah. Cumhuriyet Meydanı No 1
Biga/Çanakkale
Telefon: 0(286) 316 1025 – 0(286) 316 2548

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ