<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Pandemi Günlerinde Yaşamın Sürdürülebilirliği INSTAGRAM Fotoğraf Yarışması

Pandemi Günlerinde Yaşamın Sürdürülebilirliği INSTAGRAM Fotoğraf Yarışması

Pandemi Günlerinde Yaşamın Sürdürülebilirliği INSTAGRAM Fotoğraf Yarışması

Pandemi Günlerinde Yaşamın Sürdürülebilirliği INSTAGRAM Fotoğraf Yarışmasına Tüm Üniversite Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.000 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 500 Türk Lirası
15 Adet Sergilenme Ödülü 100 Türk Lirası

Konu: Pandemi Günlerinde Yaşamın Sürdürülebilirliği

Amaç: Sosyal mesafeler ve duvarlar ardındaki yeni yaşamımız, bireylerin dünya algısını kökten değiştirmiş ve gündelik hayatı yeniden şekillendirmiştir. İYTE Sürdürülebilir Yeşil Kampüs ekibi, düzenlediği Instagram fotoğraf yarışması ile pandemi günlerinde insanın dünyayı algılama ve görme biçimindeki değişimlerin fotoğraf üzerinden nasıl aktarılabileceğinin cevabını aramaktadır.
Yarışmacılar, bu dönemde en çok duyduğumuz “kısıtlama, tecrit, evde kalmak, maske kullanımı, hijyen, dayanışma, paylaşım, temas, sosyal mesafe, uzaktan eğitim, sağlık çalışanları, balkon konserleri/sohbetleri, 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı, 23 Nisan, sanatla hayata tutunmak” gibi sözcükleri düşünerek fotoğraflar üretebilecekleri gibi, pandemi sürecinde kendi gördüklerini ve yaşadıklarını fotoğraf karelerine dönüştürebilirler.

Katılım Şartları
1. Yarışmaya katılım ücretsizdir ve yarışma örgün eğitimdeki tüm üniversite öğrencilerine (önlisans, lisans ve lisansüstü) açıktır.

Ads

2. Yarışmaya seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları katılamaz.

3. Instagram ortamında gerçekleştirilecek olan yarışmada fotoğraflar #karantinakadraji etiketi kullanılarak ve @surdurulebilir_iyte Instagram hesabı etiketlenerek paylaşılmalıdır.

4. İYTE ödül kazanan fotoğrafları 1 Temmuz 2020 tarihinde; İYTE resmi Instagram hesabından @iyteedutr, İYTE Sürdürülebilir Yeşil Kampüs Instagram hesabından @surdurulebilir_iyte ve İYTE resmi internet sayfasından http://iyte.edu.tr duyuracaktır.

5. Fotoğraflar herhangi bir mobil cihaz veya fotoğraf makinesiyle 10 Mart – 15 Haziran 2020 tarihleri arasında çekilmiş olmalıdır.

6. Yarışma sonrası düzenlenecek sergide kullanılmak üzere, ödül ve sergileme alan fotoğrafların yüksek çözünürlüklü halleri yarışma sekretaryasına jpeg formatında (kısa kenarı en az 2000 piksel olacak şekilde) teslim edilecektir.

7. Her katılımcı yarışmaya en fazla 4 (dört) adet renkli veya siyah beyaz fotoğrafla katılabilir. Dörtten fazla fotoğrafla katılınması durumunda belirtilen Instagram etiketi ile yüklenen ilk dört fotoğraf yarışmaya dâhil edilecektir.

8. Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri ve Instagram hesaplarının herkese açık olması gerekmektedir. Gönderileri gizli olan kullanıcılar @surdurulebilir_iyte ve #karantinakadraji etiketlerini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğrafı görünmeyeceği için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır.

9. Renk, keskinlik, kontrast, doygunluk gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

10. İnsanlı veya insansız hava araçlarıyla (drone) çekilen fotoğraflar yarışmaya kabul edilir. Bu araçların kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluk katılımcıya aittir.

11. Katılımcılar paylaştıkları fotoğrafı kendilerinin çektiğini taahhüt eder. Aksi halde doğacak hukuki sorunlardan, paylaşımı yapan fotoğrafçı sorumludur. Yarışma sonrasında kendilerine ait olmadığı ya da şartnamede belirtilen kurallara uymadığı tespit edilen ödül veya sergileme alan fotoğraflar diskalifiye edilecek, verilen ödülün iadesi istenecek ve diskalifiye edilen ödülün yeri boş bırakılacaktır.

12. Yarışmada ödül ya da sergileme kazanan katılımcıların her birinden öğrenci belgeleri talep edilecektir. Öğrencilik durumlarını belgeleyemeyen katılımcılar yarışma dışı kalacaklardır.

13. Katılımcılar; ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların İYTE’nin her türlü çevrimiçi ve/veya basılı yayınlarında, resmi internet sayfasında, sosyal medya hesaplarında ve muhtelif yerlerde katılımcının adı belirtilerek kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ederler.

14. Katılımcılar yarışma şartlarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma Takvimi
Son Katılım Tarihi: 15 Haziran 2020 Pazartesi saat 23:00 (TSİ)
Sonuç Açıklama Tarihi: 1 Temmuz 2020 Çarşamba
Sergi ve Ödül Töreni: Daha sonra duyurulacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ