<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Özel Çevre Koruma Bölgeleri Fotoğraf Yarışması

Özel Çevre Koruma Bölgeleri Fotoğraf Yarışması

Özel Çevre Koruma Bölgeleri Fotoğraf Yarışması

Çevre Ve Şehircilik Bakanlığı Özel Çevre Koruma Bölgeleri Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri

Her Bir Kategori İçin (Geniş Açı, Drone, Sualtı)
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Yarışma Kategori/Bölümleri
Geniş Açı: Özel Çevre Koruma Bölgeleri’ndeki fauna, flora ve habitat görselini oluşturan geniş açı kadrajlı görselleri ifade etmektedir.

Drone Çekimleri: Özel Çevre Koruma Bölgeleri’nde gerçekleştirilecek fauna, flora ve habitatın drone ile çekilmiş görsellerini ifade etmektedir.

Ads

Sualtı: Özel Çevre Koruma Bölgeleri’ndeki kıyısal ve denizel alandaki denizel fauna ve florayı teşkil eden görüntülerini ifade etmektedir.

Yarışma Koşulları:
a. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

b. Yarışmaya gönderilen fotoğrafların Özel Çevre Koruma Bölgeleri sınırları içerisinde çekilmiş olması zorunludur.

c. Yarışmacılar istedikleri herhangi bir kategoride en fazla 3(üç) eserle yarışmaya katılabileceklerdir.

d. Yarışma; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çalışanları, Seçici Kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında, ülkemizde yerleşik amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçıların katılımına açıktır. Haklarında Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar. Son katılım tarihi itibariyle 18 yaş ve altı katılımcıların yarışma web sitesinden indirecekleri Veli/Vasi İzin Belgesi/Muvafakatnamesini doldurup PDF dosya şeklinde fotoğraflarıyla birlikte siteye yüklemeleri gerekmektedir. Bu belgeyi göndermeyen 18 yaş ve altı katılımcılar yarışma dışı bırakılacaktır.
Yarışmaya daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan başka herhangi bir yarışmada ödül alan ya da bu fotoğrafların kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kesilmesiyle oluşturulan veya renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğrafın, sergilenmiş veya yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez

a. Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır.
b. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), HDR (High Dynamic Range) uygulanan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
c. Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine; fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir.
d. Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır.

e. Kural ihlali tespit edilen katılımcının elde ettiği ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Ödül iptal edilir; yeri boş bırakılır. Bu durum diğer yarışmacıların sıralamasında değişiklik yapılacağı anlamı taşımaz; diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Ödül verilmiş ise katılımcının ödülü aykırılığın tespit edildiği tarihten 7 (yedi) iş günü içerisinde idareye iade edilir.

f. Fotoğraf yarışması web sitesine (http://www.csbfotografyarismasi.com) yüklenen fotoğraflar SRGB, RGB renk modunda JPEG formatında ve kısa kenarı 3000 pikselden az olmamalıdır. Görseller JPG/JPEG ve 10-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmiş olacak ve dosya büyüklüğü 10 MB’ı geçmeyecektir. EXİF bilgileri (DPI, piksel bilgileri gibi) bozulmamış olmalıdır. Aksi halde sistemde yaşanacak problemlerden idare sorumlu değildir.

g. İdare; ödül alan, sergilemeye değer bulunan fotoğrafların asıl dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

h. İdare, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. İdare, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir. İdare, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya yetkilidir.

Diğer Hususlar:
a. Fotoğraflar seçici kurula katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmaksızın, kodlanmış olarak sunulacaktır.

b. Şartnamede belirtilen ödüller, hak sahiplerinin yazılı olarak bildirecekleri kişisel banka hesap/IBAN numaralarına idare tarafından gönderilecektir. Hak sahibinin kişisel banka hesap/IBAN numarasını ve idarenin istediği belge ve bilgileri göndermemesi durumunda ödül bedeli, Sonuç Bildirim Tarihi’nden itibaren 6 (altı) ayın sonunda zaman aşımına uğrar. Zaman aşımı durumunda hak sahibinin ödül, telif vb herhangi bir talebi olamaz.

c. Mevcut koşullar sebebiyle (Covid-19) ödül töreni yapılamaz ise web siteleri üzerinden duyurulacak ve dereceye giren katılımcılara ödülleri elektronik bankacılık aracılığı ile verilecektir.

d. Katılımcılar; http://www.csbfotografyarismasi.com adresine üye olmak ve fotoğraflarını yüklemekle yarışma koşullarını okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Bu şartname, yarışmacının yarışmaya fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe girer. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Yapıtların İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi:
a. Yarışma online (çevrimiçi) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, web sitesine yüklenmiş fotoğraflar dışında alternatif hiçbir gönderi (e- posta, kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir.

b. Yarışma fotoğraflarının online (çevrimiçi) olarak gönderilmesi http://www.csbfotografyarismasi.com adresinden üyelik ve fotoğraf gönderme adımları takip edilerek FOTOĞRAFIN ÇEKİLDİĞİ YER BİLGİSİ BELİRTİLEREK gerçekleşecektir.

c. İlgili sayfaya fotoğrafları yükleyebilmek için önce üye olunması gerekmektedir. Üyeliğin kesinleşmesi üye olunduktan sonra sistemden e-posta adresinize gelecek aktivasyon linkinin tıklanması ile olacaktır.

d. Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri yapılarak yüklenmelidir.
e. Fotoğrafın çekildiği yer bilgisi fotoğraf adında belirtilerek yükleme işlemi gerçekleştirilecektir. (Örn. Gun batimi_Patara)

f. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.

g. Her bir fotoğraf dosyasının ismi maksimum 31 karakter olmalıdır. İsimlendirmede Ç, Ğ, İ, Ö, Ş, Ü, ç, ı, ğ, ö, ş, ü karakterleri kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi (_) kullanılabilir.

h. İnternet üzerinden üye olma veya yarışmaya katılma aşamasında sistemden veya kullanıcıdan kaynaklı hatalar oluşması halinde http://csbfotografyarismasi.com/tr/iletisim adresinden iletişime geçilerek bilgi verilmesi halinde problem kısa sürede giderilecek ve katılımcı bilgilendirilecektir.

i. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için idare sorumlu olmayacaktır.

Özel Çevre Koruma Bölgeleri:
• Belek Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Foça Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Datça-Bozburun Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Fethiye-Göcek Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Göksu Deltası Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Gölbaşı Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Ihlara Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Köyceğiz-Dalyan Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Pamukkale Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Tuz Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Uzungöl Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Saros Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Finike Denizaltı Dağları Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi
• Karaburun Ildır Körfezi Özel Çevre Koruma Bölgesi

Yarışma Takvimi:
Son Başvuru Tarihi: 28/06/2021
Jüri Toplantı Tarihi: 05/07/2021
Sonuç Bildirim Tarihi: 19/07/2021
Sergi ve Ödül Töreni Yer ve Saat: Korona virüs salgını seyrine göre yarışma web sitesinde duyurulacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ