<style>.lazy{display:none}</style>Özel Arı Okulları Online Matematik Yarışması
23.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Özel Arı Okulları Online Matematik Yarışması

Özel Arı Okulları Online Matematik Yarışması

Özel Arı Okulları Online Matematik Yarışması

Özel Arı Okulları Online Matematik Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Başvurular Online Olarak Yapılacak.

Amaç
Dijital çağın gençlerine ulaşılabilirlik açısından fırsat eşitliği yaratarak onların analitik düşünme, problem çözme yeteneklerini geliştirmek; matematik genel kültür bilgisini artırmak, akıl oyunlarının ilgi çekici yönünü keşfetmelerini sağlamak ve matematiksel yeteneği olan öğrencileri teşvik etmek.

Kapsam
Yarışma, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokulların 8. sınıf öğrencilerine yöneliktir. Sınav; ortaokulların matematik öğretim programı kapsamındaki konular ve bunları uygulama, akıl yürütme, algoritmik ve disiplinler arası düşünme becerileri ile matematik genel kültür bilgisi esas alınarak hazırlanmaktadır.

İçerik
Teknolojinin eğitim amaçlı kullanılmasını önemseyerek çevrim içi düzenlediğimiz 16. Matematik Yarışmamız tek oturumda uygulanacaktır. Beceri temelli, akıl yürütme, eleştirel düşünme, yorumlama, zihinsel becerilerin geliştirilmesine yönelik sorular içeren yarışmamız öğrencilerin LGS’deki performanslarını artırmak ve karar alma becerilerine katkıda bulunmak amaçlarını da kapsamaktadır.

Başvuru Koşulları
1. Yarışmaya Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı ortaokulların 8. sınıfında öğrenim gören öğrenciler başvurabilir.

Ads

2. Yarışmaya başvuru ücretsizdir.

3. Yarışma başvurusu, https://beeuni.ariokullari.k12.tr/matematik_yarismasi adresindeki “Matematik Yarışması Başvuru Formu” doldurularak yapılır.

4. Yarışma başvurusu gerçekleştirilirken öğrenci velilerinin cep telefonuna iletilen şifre yoluyla veli onayı alınır.

5. Öğrenci kimlik bilgilerinin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Aksi takdirde sınav başvurusu geçersiz sayılır.

6. Öğrencilerin 18 yaşından küçük olmaları nedeniyle açık rıza ile alınan öğrenci – veli bilgileri, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Bilgi Güvenliği Yönetmeliği” ve “6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” doğrultusunda üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.

7. Veliler ve yarışmaya katılan öğrenciler, tüm bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.

Sınavın Uygulanması
1. Sınav, 17 Aralık 2023 Pazar günü https://beeuni.ariokullari.k12.tr/matematik_yarismasi linkinden, kurumumuz lisanslı video konferans programı (Zoom) ile gözetmenler eşliğinde uygulanacaktır.

2. Sınav 10.00-11.40 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

3. Sınava masaüstü ya da dizüstü bilgisayar ile katılım sağlanmalı, tablet ya da cep telefonu kullanılmamalıdır.

4. Zoom programının, sınavdan önce bilgisayara yüklenmesi ve güncellemelerinin kontrol edilmesi gerekmektedir.

5. Adayların, sisteme girişle ilgili kontrollerini sağlayarak sınavdan bir gün önce gönderilen meeting ID ve şifre bilgileri ile sınav oturumuna katılması ve gözetmen tarafından okunacak sınav yönergesini dikkatle dinlemesi gerekmektedir.

6. Sınav başlamadan önce, gözetmen tarafından kimlik ve fotoğraf kontrolü yapılacaktır.

7. Sınav çoktan seçmeli, 4 seçenekli 25 sorudan oluşmaktadır.

8. Sınav süresince Zoom programından çıkış yapılmamalı; kamera ve mikrofonlar sürekli açık olmalıdır.

9. Kamera ve mikrofon, sınav süresince açık tutulacağından öğrencinin bulunduğu ortam sessiz olmalıdır.

10. Sınav süresince öğrenci kesinlikle yalnız olmalı ve bulunduğu ortamda kullandığı bilgisayar dışında cep telefonu ve tablet gibi iletişim araçları bulunmamalıdır.

11. Sınav sırasında öğrenci tarafından yaşanacak internet kesintisi vb. olası teknik sorunlarla ilgili önlemlerin alınması, velinin yükümlülüğüdür.

12. Veli, sınav sırasında anlık oluşabilecek sorunlar nedeniyle sınav sistemine eksik veri gönderme ya da hiçbir veri gönderememe durumlarının yaşanabileceğini ve sınav sonuçlarında herhangi bir itiraz hakkının bulunmayacağını kabul eder.

13. Adayın sınav esnasında teknik bir sorun (elektrik kesintisi, internet sağlayıcısı ya da hızında yaşanan problemler vb.) yaşayıp Zoom’dan ve sınav ekranından ayrılması halinde, ilk 5 dakika içerisinde Zoom’a giriş yapması durumunda sınava devam etmesi sağlanacaktır.

14. Adayların işlem gerektiren soruları çözebilmesi için yanlarında kalem ve kâğıt bulundurmaları önemlidir.

15. Sınav sorularının çözümleri 17 Aralık 2023 Pazar günü, saat 14.00’ten itibaren https://www.ariokullari.k12.tr adresinden yayınlanacaktır.

16. Sınav sonuçları, 18 Aralık 2023 Pazartesi günü, https://www.ariokullari.k12.tr web sayfasında saat 14.00’ten itibaren yayınlanacaktır.

17. Özel Arı Okulları, olağanüstü bir durum olduğunda sınav takviminde ve sınavın uygulamasında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Sınavın Değerlendirilmesi
1. Sınava başvuru yapıp katılan tüm öğrencilere “Katılım Belgesi” verilir. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla beraber “Katılım Belgesi” çevrim içi olarak öğrenciye iletilir.

2. Sorular eşit puanlı olup değerlendirme toplam puan üzerinden yapılır.

3. Sınavda 3 yanlış cevap 1 doğru cevabı eksiltir.

4. Sınavda her soru 4 puan değerinde olup toplam 100 puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Değerlendirme sonuçlarına göre sınav komisyonunun belirleyeceği yüzdelik dilimde yer alan öğrenciler, başarı belgesi almaya hak kazanacaktır.

5. 16. Matematik Yarışması’nda başarı belgesi almaya hak kazanan öğrenciler, “Sıtkı Alp Eğitim Vakfı–Üstün Başarı Bursu (ÜBB)-2024″ sınavı için vakfa ait dekont karşılığında ödenen ücretten muaf tutulacak ve ÜBB-2024 sınavında başarılı olmaları durumunda da Özel Arı Anadolu Lisesinde burslu okuyacaklardır.

Yarışma Takvimi
Sınav Son Başvuru: 15 Aralık 2023 saat 17.00
Sınavın Uygulanacağı Tarih ve Saat: 17 Aralık 2023 Pazar, Saat 10.00-11.40
Sınav Katılım Linki: https://beeuni.ariokullari.k12.tr/matematik_yarismasi
Sınav Sorularının Çözümleri: 17 Aralık 2023 Pazar günü, saat 14.00’ten itibaren https://www.ariokullari.k12.tr adresinden yayınlanacaktır.
Sınav Sonuçlarının Açıklanması: Sonuçlar, 18 Aralık 2023 Pazartesi günü saat 14.00’ten itibaren https://www.ariokullari.k12.tr adresinden yayınlanacaktır.

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Zeynep Çelik dedi ki:

    Başvuru resmi uygun değil diye sms geldi. Yeniledik ama olumlu yada olumsuz dönüş yapılmadı. Yarın ki sınava girebilecek mi Emre Çelik

    1. Güncel Eğitim dedi ki:

      Okul ile görüşün.

BİR YORUM YAZ