<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Oyak Çimento Tasarım Yarışması

Oyak Çimento Tasarım Yarışması

Oyak Çimento Tasarım Yarışması

Oyak Çimento Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışma Profesyonel Ve Öğrenci Kategorisinde Yapılacaktır. Yarışma Teması Beklenmedik Dönüşümler.

Yarışma Ödülleri

Profesyonel Kategori Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 12 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 9 Bin Türk Lirası

Öğrenci Kategorisi Ödülleri
Birincilik Ödülü 12 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 9 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 6 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Amacı
Oyak Çimento, Çimento Ve Betonun Doğru Kullanımını Artırmak Ve Yaygınlaştırmak İçin Çimento İle Nitelikli Tasarımların Ortaya Çıkmasına İmkan Veren Bir Tasarım Yarışması Düzenlemektedir.

Ads

Yarışma Teması
2019 Yılında İlk Defa Düzenlenecek Olan Yarışmanın Teması “Beklenmedik Dönüşümler” Olarak Belirlenmiştir.
Tema Çerçevesinde Katılımcılardan, Gündelik Hayatta Kullanılacak Bir Objeyi “Kendin Yap” (Do-İt-Yourself) Mantığıyla Üretilebilecek Şekilde Bir Set Olarak (Yani Obje + Kendin Yap Seti) Tasarlamaları Beklenmektedir.
Obje, 1/1 Ölçekte 125.000 Cm3 Hacim İçine Sığabilen Bir Gündelik Eşya Olacak Ve Kendin Yap Seti İle Tek Bir Kullanıcının Yardıma İhtiyaç Duymadan Üretebileceği Şekilde Tasarlanacaktır.
Tasarım Kapsamında Ele Alınacak Kendin Yap Setinde, Kalıp Oluşturma Yöntemi Ve Hazırlanacak Çimentonun Tarifi Gibi Üretim Süreçleri Açıkça Belirtilmelidir.
Gündelik Hayatın İçinde Çimento İle Üretim Yapmak Ve Beton Objeler Elde Etmek, Malzeme İle Doğrudan Temas Etmek, Belki De Bilinen Objelerin Yapısını Değiştirerek Bu Objeleri Betondan Üretmek, Bireyler Ve Tasarımcılar İle Malzeme Arasında Olumlu Bir Bağ Gelişmesini Sağlayacaktır.

Genel Katılım Koşulları
Aşağıdaki Esaslar Yarışmanın Öğrenci Ve Profesyonel Kategorilerinin İkisi İçin De Geçerlidir.
Yarışmaya Katılım Ücretsizdir.
Yarışmaya Bireysel Ya Da Ekip Halinde Katılım Mümkündür. Ekipler En Fazla 3 Kişiden Oluşur.
Yarışmacılar Yalnızca Bir Kategoriden (Öğrenci Ya Da Profesyonel), Tek Bir ( 1 ) Proje İle Yarışmaya Katılabilir.
Yarışmaya cimentotasarimyarismasi.com Adresinden Kayıt Olunması, Başvuru Sürecinin Web Sayfası Üzerinden Tamamlanması Ve 1. Aşamada Teslimin Web Sitesi Üzerinden Yapılması Gerekmektedir.
OYAK Çimento Beton Kağıt Grubu Çalışanları, Yarışmanın Jüri Üyeleri Ve Bunlardan Herhangi Birinin Ortağı, Çalışanı Ya Da Birinci Dereceden Akrabası Olanlar Yarışmaya Katılamaz.
Yarışmaya Katılan Tüm Projelerin Özgün, Daha Önce Üretilmemiş Ve Kamuya Sunulmamış Olması; Benzer Başka Bir Yarışmada Kullanılmamış, Dereceye Girmemiş Ve Ödül Almamış Olması Şartları Aranmaktadır. Bu Koşulların Aksinin Tespiti Durumunda, İlgili Proje Diskalifiye Edilecektir. Böyle Bir Durumda Olduğu Saptanan Ödül Almış Projenin İse Ödülü Geri Alınır Ve Derecesi İptal Edilir. Yarışmaya Gönderilen Projelerin Özgün Değerlerinin Olmaması Ve Üçüncü Kişilerin Söz Konusu Tasarımla İlgili Hak İddia Etmeleri Durumunda Tüm Sorumluluk Yarışmacıya/ Yarışmacılara Aittir.
Tüm Yarışma Projeleri, Şartnamede Belirtilen Teslim Gün Ve Saatini Geçirmeyecek Şekilde Teslim Edilmelidir.

Öğrenci Kategorisi Katılım Koşulları
Ekip Temsilcisi, Türkiye Ve KKTC’deki Üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir Ve Bölge Planlama, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümleri Gibi Mimarlık Ve Tasarım Disiplinlerini Kapsayan Bölümlerinde Öğrenim Gören Ön Lisans Ve Lisans Öğrencileri Olabilir. Diğer Ekip Üyeleri Farklı Disiplinlerde Eğitim Gören Öğrenciler Olabilir.
Ekip Üyelerinin, Yarışmanın İlan Edildiği Tarihte Öğrenci Olduklarını, Bağlı Bulundukları Yüksek Öğrenim Kurumundan Alacakları Belge İle Kanıtlamaları Gerekmektedir.

Profesyonel Kategorisi Katılım Koşulları
Ekip Temsilcisi, Üniversitelerin Mimarlık, İç Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Şehir Ve Bölge Planlama, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümleri Gibi Mimarlık Ve Tasarım Disiplinlerini Kapsayan Bölümlerinden Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü (Yüksek Lisans, Sanatta Yeterlik Ve Doktora) Derecesiyle Mezun Olmuş Olabilir. Diğer Ekip Üyeleri Farklı Disiplinlerde Eğitime Sahip Olabilir.
Ekip Üyelerinin Tümü T.C. Vatandaşı Olmalıdır.

Yarışma Süreci
Yarışma, cimentotasarimyarismasi.com İsimli Web Sitesi Üzerinden Yürütülecektir. Web Sitesi Üzerindeki Aydınlatma Metni Okunarak Başvuru Formunun Doldurulup Gönderilmesinin Ardından Rumuz, Sistem Tarafından Otomatik Olarak Verilecek Ve Raportörlük Tarafından Yarışmacıların Tüm Pafta Ve Belgelerinde Kullanılacaktır.
Başvuru Formunun Raportörlüğe İnternet Üzerinden Ulaştırılmasının Ardından Katılımcıya Başvurusunun Ulaştığına Dair Onay Yazısı Ekranda Görünecektir.
Yarışma İki Aşamalıdır.
Birinci Aşama Kapsamında 5 Mayıs 2019 Günü Saat 23.59’a Kadar Web Sitesine Yüklenen Projeler, Jüri Toplantısında Değerlendirilecektir. Toplantı Neticesinde Her Kategoriden Seçilen 3’er Proje, 20 Mayıs 2019 Pazartesi Günü Yarışma Web Sitesinde Duyurulacaktır.
Birinci Aşamada Dereceye Girenler, İkinci Aşama Kapsamında Haziran Ayının Son Haftasında OYAK Çimento Fabrikası’nda Düzenlenecek Olan Üç (3) Günlük Atölyeye Katılacaktır. İkinci Aşamada Fabrikanın Sunduğu İmkanlarla Uygulanacak Tasarımlar Jüri Üyelerinin Değerlendirmesi İçin Bir Sergi Haline Getirilecek Ve Katılımcı Tarafından Jüriye Sunulacaktır.
İkinci Aşama Sonucunda Kazananlar 1 Temmuz 2019 Günü Duyurulacaktır. İkinci Aşamada Her Kategoride 1., 2. Ve 3.’Lük Ödülleri Verilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ