<style>.lazy{display:none}</style>Osmanlı'da Mimari Ve Sanat Fotoğraf Yarışması Başvurusu
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Osmanlı’da Mimari Ve Sanat Fotoğraf Yarışması

Osmanlı’da Mimari Ve Sanat Fotoğraf Yarışması

Osmanlı’da Mimari Ve Sanat Fotoğraf Yarışması

Erciyes Üniversitesi Osmanlı’da Mimari Ve Sanat Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Ulusal Çapta Düzenlenen Yarışma Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Himayesinde Düzenleniyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası
Sergileme Ödülü Ücretsiz Olup, Katılım Belgesi Verilecektir.

Yarışmanın Adı
“Osmanlı’da Mimari ve Sanat” konulu Ulusal Fotoğraf Yarışması

Yarışmanın Amacı
Erciyes Üniversitesi, Kayseri Mimar Sinan Mimarlık ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Mimar Sinan’ın vefatının 433. yılında Mimar Sinan’ı Anma Etkinlikleri kapsamında “Osmanlı’da Mimari ve Sanat” başlıklı Ulusal Fotoğraf Yarışması düzenlenmektedir.
Yarışmanın temel amacı üniversite öğrencilerinin yaşadıkları şehirdeki Osmanlı Dönemi eserlerini tanımaları ve üniversite eğitimleri sürecinde “yarışma bilinci” kazanmaları için bir fırsat oluşturmaktır.

Yarışmaların Türü ve Şekli
Türkiye Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu himayesiyle Erciyes Üniversitesi, Kayseri Mimar Sinan Mimarlık ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen, Türkiye’deki vakıf ve devlet üniversitelerinde lisans ve lisansüstü programlarına kayıtlı öğrencilerinin katılımına açık Ulusal Fotoğraf Yarışmasıdır. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
Yarışma süreci ve işleyişi dijital ortamda gerçekleşecek olup, ödüle ve sergilemeye layık eserler https://mimarsinan.erciyes.edu.tr web sayfasında 1 (bir) ay boyunca yayınlanacaktır.

Ads

Yarışmalara Katılım Koşulları
• Yarışma, Türkiye’deki vakıf ve devlet üniversitelerinde lisans ve lisansüstü programlarına kayıtlı öğrencilerinin katılımına açıktır.

• Yarışmaya katılan öğrencilerin “öğrenci belgesi” ibraz etmeleri zorunludur.

• Daha önce düzenlenmiş ya da bu yarışma ile eş zamanlı olarak düzenlenen herhangi bir yarışmada ödül (derece, başarı, mansiyon ve özel ödül) almış fotoğraflar (sergileme hariç) ve bu fotoğrafların deklanşör/kadraj farklılığı içeren yorumları ile yarışmaya katılım kabul edilmez.

• Ödül (derece ve mansiyon) ve sergileme alan fotoğrafın; yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanlı olarak düzenlenen diğer bir yarışmada ödül aldığının tespit edilmesi halinde, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır ve eseri dikkate alınmaz.

• Katılımcı, yarışma için e-mail yoluyla gönderdiği fotoğrafın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

• Başvuru fotoğrafında bulunan her türlü nesne ve/veya kişilerle ilgili telif, izin vb. sorumluluk başvuru sahibine aittir. Erciyes Üniversitesi, Kayseri Mimar Sinan Mimarlık ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi yarışmaya gönderilen fotoğrafların içeriği ile ilgili hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.

• Katılımcının yarışmaya gönderdiği fotoğraf, kendisine ait olmadığı halde kendisinin çekmiş olduğu fotoğraf olarak göstermesi ve değerlendirmesi kural ihlali sayılır. Bu durumda tüm sorumluluk katılımcıya ait olacaktır. Erciyes Üniversitesi, Kayseri Mimar Sinan Mimarlık ve Kültür Uygulama ve Araştırma Merkezi hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez.

• Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar (kolaj), yarışmaya kabul edilmez.

• Yarışma dijital ortamdadır. Baskı fotoğraf kabul edilmeyecektir.

Yarışmacılardan İstenenler
a-Fotoğraf
-Yarışmacıların çektikleri dijital max. 300 dpi çözünürlükteki renkli ya da siyah-beyaz fotoğraflar (dosya boyutu 4 Mb’yi aşmayacak biçimde jpg/jpeg formatında gönderilmelidir.)
-Eserlerin teslimi dijital ortamda kabul edilecektir.
-Bir yarışmacı tek bir fotoğraf ile katılabilir.
-Fotoğraflar kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilecektir. Fotoğraf üzerinde katılımcıya ait isim, logo, tarih vb. işaretler bulunmayacaktır.

b-Öğrenci kimliği/belgesi (PDF formatında)

c-Fotoğrafı çekilen eser hakkında max. 300 kelime uzunluğunda kısa bilgi (PDF formatında)
Not: Yarışmacılar istenilen üç belgeyi aşağıdaki e-mail adresine tek seferde yükleyerek göndermek
durumundadırlar. (İstenilen belgelerin ayrı ayrı gönderilmesi durumunda gönderilen fotoğraf
dikkate alınmayacaktır.)
E-mail : mimarsinanyarisma@gmail.com

Eserlerin İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi
-E-mail olarak göndereceğiniz belgeleri isimlendirirken yarışmacı tarafından belirlenecek bir RUMUZ’un kullanılması gerekmektedir.
– Gönderilecek her bir fotoğraf için, yarışmacı tarafından belirlenecek (en az beş harf ya da rakamdan oluşan) bir rumuz tanımlanmalıdır (‘RUMUZ’, ‘12345’ gibi).
– Fotoğraf üzerinde tarih; katılımcıya ait isim, imza, logo vb. işaretler bulunmayacaktır.
-Elden teslim ya da CD/DVD/Taşınabilir bellek gönderimi ile fotoğraf kabul edilmeyecektir.
-Fotoğraf dosyalarının; boyutlandırma, sıralama, isimlendirme işlemleri yapılarak hazırda bulundurulması ve tek seferde yüklenmesi istenmektedir.
– Fotoğrafların yüklenmesinden/gönderilmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için Erciyes Üniversitesi sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Takvimi
Son Katılım Tarihi : 5 Nisan 2021, Saat 17.00
Jüri Değerlendirmesi : 9-18 Nisan 2021
Sonuç Bildirimi : 19 Nisan 2021
Kazanan yarışmacıların listesi https://mimarsinan.erciyes.edu.tr web adresi üzerinden açıklanacaktır.
Ödül ve sergilemeye layık görülen fotoğraflar https://mimarsinan.erciyes.edu.tr web adresinde 1 (bir) ay süresince sergilenecektir.
Dijital Sergi : 27-29 Eylül 2021, Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde ödül ve sergilemeye hak kazanan fotoğraflar dijital olarak sergilenecektir.

Yarışma Sekretaryası:
Adres : Erciyes Üniversitesi, Kayseri Mimar Sinan Mimarlık ve Kültür
Uygulama ve Araştırma Merkezi, KAYSERİ
İrtibat : Arş. Gör. Dr. Gonca Z. Tunçbilek
E-mail : mimarsinanyarisma@gmail.com
Web : https://mimarsinan.erciyes.edu.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ