16.10.2021 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Osmangazi Belediyesi Tanpınar Roman Yarışması

Osmangazi Belediyesi Tanpınar Roman Yarışması

Osmangazi Belediyesi Tanpınar Roman Yarışması

Bursa Osmangazi Belediyesi Tanpınar Roman Yarışması Başvuruları Başladı. Yarışmaya Yurt İçi Ve Yurt Dışından Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 7.500 Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 3 Bin Türk Lirası

Yarışmaya Katılım Koşulları

1. Yarışmanın son başvuru tarihi 10 Nisan 2021 Cumartesi günüdür. Bu tarihten sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir. Eserler iade edilmeyecektir.

2. Yarışmaya katılacak eserler daha önce yayımlanmamış olmalıdır.

Sponsorlu

3. Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.

4. Tanpınar Edebiyat Yarışması’ndan daha önce ödül alanlar katılamaz.

5. Yarışmaya katılım bir ( 1 ) eserle olacaktır.

6. Metin uzunluğu serbest olacaktır. (A4, 12 punto çift aralık ve Times New Roman karakteri kullanılacak)

7. Bu yılki yarışma ROMAN dalında gerçekleştirilecektir.

8. Her yarışmacı, eserini 5 nüsha olarak çoğaltılmış halde ve bununla birlikte metni içeren cd veya disketi aşağıdaki adrese gönderecektir.

9. OSMANGAZİ BELEDİYESİ SOĞANLI KÜLTÜR MERKEZİ /Kültür İşleri Müdürlüğü: Soğanlı Mahallesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, No: 388 Osmangazi-BURSA

10. Yarışmacılar gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde(herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon(cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde eserle birlikte gönderilecektir.

11. Eserler; Prof. Dr. Turan KARATAŞ, Prof. Dr. Abdullah UÇMAN, Metin Önal MENGÜŞOĞLU, Cihan AKTAŞ ve İhsan DENİZ’den oluşan Jüri tarafından değerlendirilecektir.

12. Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 15.000 TL, ikinciye 10.000 TL, üçüncüye 7.500 TL, mansiyon kazanan iki yarışmacıya ise 3.000 TL ödül verilecektir. (Toplam 2 mansiyon)

13. Yarışmanın sonuçları 2021’in Mayıs ayı içinde basın toplantısıyla açıklanacak, ödüller ise sonraki bir tarihte düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.

14. Jüri’nin yayımlanmaya uygun bulduğu eserler kitaplaştırılacak. Yayımlanacak eserler için telif ücreti ödenmeyecektir.

15. Yarışmaya, Bursa Osmangazi Belediyesi çalışanları ile Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.
Web: http://www.osmangazikultursanat.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ