<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ortak Akıl Ve Dayanışma Platformu Resim Yarışması

Ortak Akıl Ve Dayanışma Platformu Resim Yarışması

Ortak Akıl Ve Dayanışma Platformu Resim Yarışması

Ordap Ortak Akıl Ve Dayanışma Platformu Resim Yarışması Başvuruları. İyilik Temalı Yarışmaya 12 Ve 28 Yaş Arası Amatör Ve Profesyonel Herkes Katılabilir.

Amaç
Ortak Akıl ve Dayanışma Platformu ( Ordap ) tarafından düzenlenen 12-28 yaş arası amatör katılımcıların iştirak edeceği “İyilik” temalı Ulusal Resim yarışmasının amacı;
Türkiye’de gençlerin milli değerlerle gelişimini desteklemek, yeni neslin iyilik olgusunu geliştirmek, ülke sanatına nitelikli insanlar kazandırmanın adımını atmak, yüksek kalitede sanatsal eserlere özendirmek.

Ödüller
Ulusal Resim Yarışması’na katılan eserlerin ön komisyon tarafından değerlendirilmesi sonucunda finalistler belirlenir. Başvuran eserlerden katılma koşullarına uygun bulunmayanlar değerlendirmeye alınmayacaktır.

Ön komisyonun belirlediği finalistler arasından Ana Jüri , En İyi Resim Ödülünü verir. Kazanan eserin sahibine Ordap tarafından 4.000 TL para ödülü verilir. Jüri tarafından belirlenen ikinci eser sahibine Ordap tarafından 3.000 TL para ödülü verilir. Üçüncü olan esere 2.000 TL para ödülü verilir.

Jüri gerekli gördüğü durumlarda eserlerin sanatsal ya da teknik dallarından dolayı Mansiyon ödülü verebilir. (2 Adet 1000 TL.)

Ads

Eser sahibi ödül töreninde bulunmadığı taktirde plaketini alacak fakat para ödülü hakkını kaybedecektir.

Derece alan eserlerin temsilcileri şehir dışından gelecekse yol ve iki gecelik konaklama masrafları Organizasyon komitesi tarafından karşılanacaktır.

Yarışma Konusu
Ortak Akıl ve Dayanışma Platformu Erdemli Gençlik İyilik Temalı Resim Yarışması ile manevi değerlere, örf ve adetlerimizle unutulmaya yüz tutmuş konularda gençlerimizi duyarlılığa teşvik etmeyi amaçlar. Teknoloji çağında yalnızlaşmaya doğru evrilen toplumumuzda

“Erdemli Gençlik ” hedefiyle, bu yıl yarışma konusu “İyilik “olarak gündeme alınmıştır.

“İYİLİK ” insan olma bilincinin başında gelen faktörlerden biridir. İyilik insanın kalbine hoşluklar, güzellikler, ferahlık verirken bu duygudan mahrum olmak, bu lezzeti kalbe tattırmamak bizi biz olmaktan uzaklaştıran ve zamanla duyarsızlaştıran etkenlerdendir.

Bu duyguları genç nesillere hatırlatmak, çağımızın en etkili kitle iletişim aracı olan sanat ile gençleri buluşturmak Kültür ve Sanat etkinliklerini gençliğe sevdirmek ‘’İyilik teması‘’ ile bu ilk adımların atılması düşünülmüştür.

İyilik kötülüğü önler ve iyilik insanın içinde ki huzur fidanını filizlendirmek için can suyudur. ‘’İYİLİK‘’ teması ile sanat alanında gençleri buluşturmak, resim yarışmalarından öteye, Erdemli Gençlik için ileriye yönelik atılmış adımlardır.
12-28 yaş aralığında amatör katılımcıların bu yıl ‘’ İYİLİK ’’ teması kurgulanarak anlatması, nitelikli aksiyonel milli sanat yapımlarının gelişimini amaç edinmiştir.

Organizasyon
Bu yarışma organizasyonu kamu yararı gözeten her türlü kurum, kuruluş ve STK ile işbirliği ve sponsorluk koşullarına açıktır.
Yarışmanın ilanı, medya, sosyal medya, basın ve kuruluşlarının tanıtım ve duyurusuna açıktır.

Tarih
Erdemli Gençlik Ulusal Resim Yarışması için 1- Kasım da başvurular alınmaya başlanıp, son başvuru tarihi 25 Şubat 2021 dir. Sergi 15 Nisan 2021 tarihinde yapılacaktır. Sergiden 15 gün önce dereceye girenlere bilgi verilecektir.

Yarışma Koşulları

1. İyilik temalı resim yarışmasına tüm amatör katılımcılar değişik tekniklerle üretecekleri eserleri ile başvurabilir. Resimler yalnızca bu kategoride değerlendirilecektir.

2. Yarışmanın yapılabilmesi için en az 30 resim başvurusu yapılmış olması gerekmektedir.

3. Ortak Akıl ve Dayanışma Platformu üyeleri ve üyelerin birinci derece akrabaları yarışmaya katılamazlar.

4. Resim yarışmasına karakalem, kuruboya, suluboya, guaj, yağlıboya, akrilik gibi tekniklerle yapılmış eserler katılabilir. Kağıt, tual gibi malzemelerin kullanımı serbesttir.

5. Yarışmaya katılacak eserin en az A3 ebadında olması, eseri yapanın özgeçmişi (Yaşadığı şehir, doğum tarihi, okuduğu okul vb. ) ile birlikte bir adet fotoğrafı. Eserin orjinalinin son katılım tarihine kadar adresimize eksiksiz olarak ulaştırılması gerekmektedir.

6. Resim yarışmasına yurt içinden 12 – 28 yaş aralığında tüm katılımcılar başvurabilir.

7. Resim yarışmasına en fazla 2 eserle katılım sağlanabilir.

8. Yarışmaya katılacak eserin profesyonel anlamda başka yarışmalar için de hazırlanmamış olması gerekmektedir.

9. Yarışmacı telifi olan bir eserle katılmış olması durumunda, telif haklarının belirlediği telif cezasını, yarışmacı tarafından karşılanması taahhüdünü kabul etmiş olur.

10. Ortak Akıl ve Dayanışma Platformu Komitesi gerekli gördüğü taktirde, yönetmelik ve yarışma koşulları ve süresi hakkında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

11. Yarışmaya katılacak eserlerin sahipleri, eserlerin yarışma sürecinde ve ileriki yıllar da Ortak Akıl ve Dayanışma Platformu tarafından yayınlanmasında hak talep etmediklerini taahhüt eder. Yarışmaya katılan eserlerin uygun görülenleri bir kitapta yer alacaklardır.

12. Yarışmaya katılan eserlerin temsilcileri yönetmelikteki koşulları kabul etmiş sayılır.

13. Bu yönetmelik dışında kalan tüm hususlarda ve doğabilecek anlaşmazlıkların çözüme bağlanmasında yarışma koordinatörlüğü yetkilidir.

14. Yönetmeliği okudum ve kabul ediyorum

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ