<style>.lazy{display:none}</style>Ömer Halisdemir Ve 15 Temmuz Ruhu Resim Yarışması
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Ömer Halisdemir Ve 15 Temmuz Ruhu Resim Yarışması

Ömer Halisdemir Ve 15 Temmuz Ruhu Resim Yarışması

Ömer Halisdemir Ve 15 Temmuz Ruhu Resim Yarışması

Niğde Belediyesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ömer Halisdemir Ve 15 Temmuz Ruhu Resim Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Yurt İçi Ve Yurt Dışından Tüm Sanat Sevenlerin Katılımına Açıktır. Yarışma 4 Kategoride Düzenlenecek.

Yarışma Ödülleri

1. Kategori (İlkokul)
1. Başarı Ödülü 750 Türk Lirası
2. Başarı Ödülü 500 Türk Lirası
3. Başarı Ödülü 250 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü Resim Seti

2. Kategori (Ortaokul)
1. Başarı Ödülü Bin Türk Lirası
2. Başarı Ödülü 750 Türk Lirası
3. Başarı Ödülü 500 Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü Resim Seti

3. Kategori (Lise)
1. Başarı Ödülü 1.500 Türk Lirası
2. Başarı Ödülü 1.250 Türk Lirası
3. Başarı Ödülü Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 500 Türk Lirası

Ads

4. Kategori (Yetişkinler)
1. Başarı Ödülü 5 Bin Türk Lirası
2. Başarı Ödülü 4 Bin Türk Lirası
3. Başarı Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası

Amaç
Niğde Önaer Halisdemir Üniversitesi ve Niğde Belediyesi “Uluslararası Ömer Halisdemir ve 15 Temmuz Ruhu Resim Yarışması” ile başta Niğde’nin yetiştirmiş olduğu Şehit Ömer Halisdemir’ in ve bütün şehitlerimizin aziz hatıralarını canlı tutmayı, genç nesillerdeki vatan sevgisini, milli şuuru ve demokrasi bilincini artırmayı amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda özellikle gens sanatçı adaylarının desteklenmesi, yaratıcı kişiliklerin belirlenmesi ve onların görsel sanatlara yönelik sahip oldukları motivasyonlarının artırılması hedeflenmektedir. Böylelikle milli bilinci özümseyerek; düşünceyi görselleştirme çabalarıyla çağdaş sanat anlayışın a sahip bireylerin ön plana çıkarılması planlanmaktadır.

Başvuru Ve Katılım Koşulları

• Yarışmaya katılın ücretsizdir ve gönüllülük esasına dayanmaktadır.
* Yarışmaya gönderilen eserlerin Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine aykırı olmaması gerekir.

• Yarışma, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan tüm sanatseverlerin katılımına açıktır. (Yarışmanın seçici kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları hariçtir.)

• Yarışma 4 kategoride yapılacaktır:
1. Kategori (İlkokul)
– 2. Kategori (Ortaokul)
– 3. Kategori (Lise)
– 4. Kategori (Yetişkinler)

• Katılımcılar, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta ve yeni yaklaşımlar önermekte serbesttirler.

• Ön başvurular e-posta ile gsfyarisma@ohu.edu.tr adresine eser görselleri gönderilerek yapılacaktır.

• ön değerlendirme, seçici kurul tarafından adayların e-posta ile dijital ortamda gönderdikleri eser görselleri üzerinden yapılacaktır.

• Her katılımcı yarışmaya, özgün, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve sergilenmemiş 1 (bir) adet eserle katılmalıdır.

• Kopya, taklit, röprodüksiyon vb. çalışmalar ile kesinlikle başvuru yapılmamalıdır.

• 1 , 2., ve 3. kategorilerde katılan eserlerin kısa kenarları 35 cm’den küçük ve uzun kenarları 50 cm’den büyük olmamalıdır.

• 4. kategoride katılan eserlerini kısa kenarları 50 cm’den küçük ve uzun kenarları 150 cm’den büyük olmamalıdır
Ön değerlendirmeyi geçen eser sahiplerine e-posta ile bilgi verilecektir.

• Ön değerlendirmeyi geçen eserler, elden ya da kargo yoluyla, aşağıda adresi belirtilen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ne teslim edilecektir. Kargo yoluyla gönderilecek eserlerin hasar görmesi durumunda tüm sorumluluk katılımcılara aittir.

• Ön değerlendirmeyi geçen ve Niğde’de ikamet eden engelli katılımcıların eserleri, talep etmeleri halinde yarışıma sekreteryası tarafından katılımcının ikamet adresinden alınacaktır.
Ön değerlendirmeyi geçerek yarışmaya gönderilecek eserin ön yüzüne hiç bir bilgi yazılmayacak ve eserin arka yüzünün sol alt köşesinde Eser Bilgi Etiketi (Ek-1) yapıştırılacaktır. Etiketsiz eserler kabul edilmeyecektir.

• Ön değerlendirmeyi geçen katılımcılar, Eser Sahibi Bilgi Formunu (Ek-2), Telif Hakkı Devir Formunu (Ek-3) ve Açık Rıza Onay Formunu (Ek-4) doldurarak bir zarf içerisinde, eserlerle birlikte göndereceklerdir. 18 yaş altı katılımcılar için ayrıca Veli izin Formu (Ek-5) doldurulup
imzalı olarak eserle birlikte gönderilecektir.

• Yarışma şartnamesine uymayan ve sergilenmeye hazır bulunmayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

• Teslim edilen eserler Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek ödül kazanan ve sergilenmeye değer bulunanlar eser sahipleri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunun a uygun olarak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi web sayfasında duyurulacaktır.

• Başarı ve mansiyon ödüllerine hak kazanan eser sahiplerinin ödülleri, Niğde Belediyesi tarafından, kazananların ilan edilmesinden itibaren 30 gün içerisinde, Eser Sahibi Bilgi Formunda (Ek-2) belirtilen hesap numarasına aktarılacaktır. Niğde Belediyesi tarafından karşılanacak olan resim setleri ise katılımcıya veya velisine elden teslim edilecektir.

• Başarı ve mansiyon ödülü kazanan eserler, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğüne ve Niğde Belediyesine bütün haklarıyla birilikte devredilecektir.

• Yarışma sonucunda başarı ve mansiyon ödülü kazanan eserler ile yarışma katılımcıları arasından gönüllü olarak çalışmalarını hibe etmek isteyenler in eserleri Seçici Kurul tarafından hakkaniyet ilkesi çerçevesinde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Niğde Belediyesi’ne paylaştırılacaktır.

• Sergilenmeye hak kazanan tüm eser sahiplerine katılım belgesi düzenlenecek olup; eserlerini hibe etmek isteyen yarışmacılara ise, ayrıca teşekkür belgesi verilecektir.

• Yarışmada ödül ve sergilenme hakkı kazanan tüm eserler için e-katalog yayınlanacaktır.

• Ödüle ve sergilenmeye hak kazanamayan eserler elenmiş sayılırlar. Bu eserler, sonuç açıklama tarihinden sonraki 30 gün içerisinde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden teslim alınmalıdır. Teslim alınmayan eserler ile ilgili kurumlar sorumlu tutulamaz ve tüm sorumluluk katılımcılara aittir.

• Yarışına Seçici Kurulu, olağanüstü durumlarda, Milli Eğitim Bakanlığı’nın izin ve onayı doğrultusunda, yarışma takviminde değişiklik yapma veya yarışmayı iptal etme, ödül miktarı ve ödül dağılımında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Yarışma Takvimi

Yarışma Çevrimiçi (Online) Gönderi Başlama – Bitiş Tarihi
15 Mart 2021-30 Mayıs 2021
Ön Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanması
11 Haziran 2021
Ön Değerlendirmeyi Geçen Eserlerin Orijinallerinin Teslim Tarihi
14 Haziran 2021-28 Haziran 2021
Ödül Almaya Hak Kazananların Açıklanması
5 Temmuz 2021
Ödül Töreni Ve Sergi Açılışı
15 Temmuz 2021

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Çiğdem dedi ki:

  11 Haziran da ön elemeyi geçenler listesi açıklanacaktı. Acaba neden açıklanmadı halen.

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Mail adresinden bilgi alınız.
   gsfyarisma@ohu.edu.tr

 2. BestLila dedi ki:

  Nasıl katılabilirim

  1. Güncel Eğitim dedi ki:

   Ön başvurular e-posta ile gsfyarisma@ohu.edu.tr adresine eser görselleri gönderilerek yapılacaktır.

BİR YORUM YAZ