<style>.lazy{display:none}</style>
20.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ömer Asım Aksoy İlkokulu Çocuk Güzünde İklim Değişikliği Resim Yarışması

Ömer Asım Aksoy İlkokulu Çocuk Güzünde İklim Değişikliği Resim Yarışması

Ömer Asım Aksoy İlkokulu Çocuk Güzünde İklim Değişikliği Resim Yarışması

Gaziantep Şehitkamil Ömer Asım Aksoy İlkokulu Çocuk Güzünde İklim Değişikliği Resim Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Türkiye Geneli İlkokul Öğrencileri Katılabilir.

Yarışmanın Adı: Çocuk Gözünde İklim Değişikliği Resim Yarışması

Yarışmanın Amacı
Bu Yarışma İle Çocukların İklim Değişikliğine Karşı Bilinçli Bir Şekilde Yetişmelerini; İklim Değişikliğine Olumsuz Etki Eden Çevresel Atıkların, Biyolojik Atıkların, Olumsuz Emisyonların Ve Gazların Yıkıcı Etkilerini Kavramalarını Sağlayarak Daha Güvenli Ve Sağlıklı Bir Hayat Sürmelerine Katkıda Bulunmak Ve Yeni Neslin Çevreye Ve İklime Duyarlılıkla İlgili Bilinç Düzeylerini Artırmak Amaçlanmaktadır.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Plaket Artı Resim Seti
İkincilik Ödülü Plaket Artı Resim Seti
Üçüncülük Ödülü Plaket Artı Resim Seti
Mansiyon Ödülü Plaket Artı Resim Seti
Etkinlik Bütçesi 2 Bin Türk Lirasıdır. Bütçe Gaziantep Şehitkamil Ömer Asım Aksoy İlkokulu Okul Aile Birliği Tarafından Karşılanacak.

Yarışma Konusu
Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Türkiye Geneli Resmi Kurumlardaki İlkokul Öğrencilerine Yönelik “Çocuk Güzünde İklim Değişikliği” Konulu Resim Yarışmasıdır.

Ads

Yarışma Konusu Ve Şekli
Yarışmanın Konusu “Çocuk Güzünde İklim Değişikliği” Olup, Yarışma, İlkokulu Kademelerinde Eğitim Gören Öğrenciler Tarafından Görsel Kategorilerde Hazırlanan Eserler Arasında Yapılacaktır.
Yarışmaya, Görsel Kategoride Afiş, Resim, Karikatür Alanlarından Sadece Birinden Katılım Yapılabilecektir.

Genel Katılım Koşuları

Yarışma Ticari Amaç Güdülmeden Ve Katılımcılardan Ücret Talep Edilmeden Düzenlenecektir.

Her Öğrenci Yarışmaya Bir Adet Resim İle Katılabilir.

Resimler 35x50cm Ebadında Resim Kağıdı Veya Tuval Üzerine Çizilmelidir.

Katılımcılar Kendi Anlatım Biçimlerine Uygun Her Türlü Tekniği Ve Malzemeyi Kullanmakta Serbesttir.

Yarışmaya Katılan Resimlerin, Daha Önce Herhangi Bir Yarışmaya Katılmamış Ve Herhangi Bir Yerde Yayımlanmamış, Sergilenmemiş Olup Özgün Bir Çalışma Olması Gerekmektedir.

Yarışma Takvimine Uyulmadan Teslim Edilen Eserler Değerlendirmeye Alınmayacaktır.

Yarışmaya Gönderilecek Eserin Ön Yüzüne Hiçbir Bilgi Yazılmayacak Ve Eserin Arka Yüzünün Sol Alt Köşesine Ad-Soyad, Sınıfı, Okul Adı, Okul Adresleri Ve Okul Telefonları Eksiksiz Olarak Yazmak Zorundadır.

Katılımcı Velileri, Öğrencinin Yarışmaya Katılmasına Ve Eserin Sergilenecek Ortamda Kullanılmasına Oyan Verdiğine Dair Ekte Belirtilen Formu Elle Doldurup Başvuru Esnasında Eserin Arka Kısmına Yapıştıracaktır. Veli İzin Belgesi Gönderilmeyen Eserler Değerlendirilmeye Alınmayacaktır.

Yarışmada Birinci, 2. Ve 3. Olan Katılımcılara Ödül Verilecektir. Ayrıca Komisyon Tarafından Bir Öğrenciye Mansiyon Ödülü Verilecektir.

Yarışmaya Katılacak Resimler; Elden Yada Posta / Kargo Yolu İle 2 Mart 2023 Mesai Bitimine Kadar Güvenler Mahallesi Güvenler Mahallesi 29112 Nolu Sokak No: 12/1 Şehitkamil / Gaziantep (Ömer Asım Aksoy İlkokulu) Adresine Teslim Edilecektir.

Katılımcılardan, Velisinin Doldurup İmzaladığı Ek-1 (Katılım Formu) Ve Ek -2 (Veli İzin Belgesi) İle Yarışmaya Gönderilen Eserin Aslı Alınacaktır. Eserle Birlikte Ek-1, Ek-2, Ek-3 Ve Ek-5 Formları Zarfın İçinde Elden Veya Kargo İle Ömer Asım Aksoy İlkokulu Müdürlüğüne Teslim Edilecektir.

Hedef Kitlesi
Yarışmanın Hedef Kitlesi Türkiye Geneli Tüm Resmi İlkokul Kademelerinde Öğrenim Görmekte Olan Öğrencilerden Oluşmaktadır.

Yarışma Takvimi
Başvuru Tarihleri: 2 Şubat 2023 – 2 Mart 2023
Sonuçların Açıklanması: 10 Mart 2023
Sonuçlara İtiraz: 10 Mart 2023 – 14 Mart 2023
Kesin Sonuçların İlanı: 17 Mart 2023
Ödül Töreni: 20 Mart 2023

Web Sitesi: https://omerasimaksoyio.meb.k12.tr
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ