<style>.lazy{display:none}</style>OKSEF Bilimsel Proje Yarışması Ödüllü Yarışmalar
01.12.2023 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

OKSEF Bilimsel Proje Yarışması

OKSEF Bilimsel Proje Yarışması

OKSEF Bilimsel Proje Yarışması 2019

OKSEF Bilimsel Proje Yarışması Başvuruları 21 Ocak 2019 İle 18 Mart 2019 Tarihleri Arasında Alınacak. Özel Oğuzhan Özkaya Fen Lisesi Ulusan Ve Uluslararası OKSEF Bilimsel Proje Yarışmasına Türkiye Geneli Özel Ve Resmi Lise Ve Dengi Okul Öğrencileri Katılabilir.
OKSEF Bilimsel Proje Yarışması Beş Kategoride Yapılacak. (Fizik, Biyoloji, Kimya, Enerji-Mühendislik, Matematik-Bilgisayar Ve Robotik)

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödlü 2.500 Türk Lirası
Teşvik Ödülü 1.500 Türk Lirası

Yarışmanın adı: OKSEF (Oğuzhan Özkaya Education- Karademir Science Energy Engineering Fair )
Yarışmayı düzenleyen kuruluş : Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları

Yarışmanın Amacı: Bilim dilini, genç yaşlarda öğrenerek, araştırma yapma keyfini tatmayı ve evrende her yere, her şeye ulaşmayı öğretmek, eğitim ve bilim ile uğraşan kurumların öncelikli görevidir. Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları, öğrencilerin kendi merak ettikleri konulardan yola çıkarak, ürettikleri fikirlerini geliştirip projelendirirken; akademik düzeyde bilgi almalarını, laboratuarları kullanmalarını, ürünlerini hayata geçirmelerini ve böylece “Geleceğin Bilim İnsanları” olarak yetişmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.
Yarışmanın Kapsamı: Lise ve dengi okul öğrencileri

Yarışmanın Dalları:
1. Fizik
2. Kimya
3. Biyoloji
4. Enerji – Mühendislik
5. Matematik-Bilgisayar

Ads

Fizik, Kimya, Biyoloji, Enerji -Mühendislik, Matematik-Bilgisayar Kategorilerine Başvuracak Adaylar için başvuru koşulları:

1. Yarışmaya, ülkemizde eğitim alan lise ve dengi okul öğrencileri katılabilir.
2. Araştırma projeleri Fizik, Kimya, Biyoloji, Enerji -Mühendislik, Matematik-Bilgisayar alanlarında olacaktır.
3. Yarışmaya her öğrenci ancak bir proje ile katılabilir. Projeler bir öğrenci ya da grup (maksimum 2 öğrenci, 1 öğretmen) olarak hazırlanabilir.
4. 15 Ocak 2019 tarihinden önce aynı ya da başka isimlerle veya aynı ya da benzer konuyla herhangi bir proje yarışmasına katılmış olan projeler, yarışmaya katılamazlar.
5. 2019 yılında gerçekleşecek olan TÜBİTAK 50. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na başvuran projelerin TUBİTAK başvurularını yaptıktan sonra OKSEF’ e başvurmasında herhangi bir sakınca yoktur. (Enerji kategorisi dahil)
6. Proje raporu, mutlaka Amaç, Giriş, Materyal ve Yöntem, Sonuç, Tartışma, Kaynakça, Teşekkür başlıklarını içermelidir. Rapor yazımı www.okseef.org adresinde belirtilen kurallara uygun olarak yapılmalıdır. Proje özeti 300 kelimeyi geçmemelidir.
7. Tüm katılımcıların projeleri, seçtikleri çalışma alanına uygun olmalıdır. Projeler bilimsel yönteme uygun olarak yapılmalıdır. Projelerin sadece gösteriden, kavramların açıklanmasından, model ya da kitlerden oluşması uygun değildir.
8. Tüm projeler etik kurala uygun olmalıdır.
9. Projeler, üniversite öğretim üyelerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir. Jüri, projenin içeriğine göre projenin bilim alanını değiştirebilir.
10. Projelerin değerlendirilmesinde yaratıcılık ve orijinallik, literatür taraması, bilimsel düşünce, bilimsel yöntem, veri yönetimi, sonuç, uygulama, araştırma becerisi ve çaba, projenin anlaşılması gibi kriterler esas alınacaktır. Değerlendirme sonuçlarında itiraz hakkı yoktur.
11. Proje başvuruları online olarak web sayfasından (www.okseef.org) yapılacaktır. Eksik olan proje başvuruları dikkate alınmayacaktır. Proje başvuruları en geç 18.03.2019 tarihine kadar yapılması gerekir.
12. Sergilenmeye değer görülen projeler 26.04.2019 tarihinde web sayfasında (www.okseef.org) duyurulacak ve proje sahipleri mail yoluyla bilgilendirilecektir.
13. Proje sergisi, 13 – 15 Haziran 2019 tarihleri arasında Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları Yelki Kampüsü’nde gerçekleşecektir. Sergi alanında kullanılacak masa ve panolar kurumumuz tarafından sağlanacaktır. Stant boyutlarına ve poster ölçülerine web sayfasından (www.okseef.org) ulaşılabilir.
14. Ticari bir değeri olduğu düşünülen projeler ile projelerinin kopyalanması ve her türlü medyada kullanılması için izin başvurusu isteyen proje sahiplerinin, projeler sergilenmeden önce patent başvurusunda bulunması önerilir. Yarışmada çekilen tüm görüntülerin ve bilgilerin kullanım hakları kurumumuza aittir. Sunumlar bilgisayar ortamında hazırlanacak ve proje sunumları jüri odasında yapılacaktır.
15. Organizasyon boyunca öğle ve akşam yemekleri ile İzmir turu ve geziler kurumumuzca karşılanacaktır.
16. Yol ve program dışındaki konaklama masrafları katılımcılara aittir.
17. Yarışmada her dalda birincilik, ikincilik, üçüncülük ve teşvik ödülleri verilecektir. Kazanan projelere aşağıda belirtilen miktarlarda para ödülü ve başarı belgesi, ayrıca sergiye katılan tüm öğrencilere ve danışman öğretmenlere katılım belgesi verilecektir.
18. Yurt dışında ülkemizi temsil etmek üzere seçilen projelerin tüm masrafları proje sahiplerinin kendilerine aittir. İtiraz hakları yoktur.
19. Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve sergi süresince organizasyon komitesinin belirlediği kurallara uymayan projeler elenecektir. Tüm proje sahipleri Milli Eğitim Bakanlığı Yönetmelikleri çerçevesinde hareket etmek zorundadırlar. Burs Duyuruları.
Detaylar Ve Başvuru İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ