19.05.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Okan Üniversitesi Liseler Arası Müzik Yarışması

Okan Üniversitesi Liseler Arası Müzik Yarışması

Okan Üniversitesi Liseler Arası Müzik Yarışması

Okan Üniversitesi Liseler Arası Müzik Yarışması Son Başvuru Tarihi 19 Nisan 2019. Yarışmaya Türkiye Geneli Lise Öğrencileri Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birinci Olan Gruba 5 Bin Türk Lirası Artı Yüzde 50 Burs
İkinci Olan Gruba 3 Bin Türk Lirası Artı Yüzde 25 Burs
Üçüncü Olan Gruba 2 Bin Türk Lirası Artı Yüzde 25 Burs

-Katılımcı gruplar www.okanlmy.com (Liselerarası Müzik Yarışması) sayfasında yer alan Yarışma Şartnamesindeki kurallara tam uyum sağlamak zorundadır.

– Yarışmaya katılacak topluluklar 3 kişiden az ve 8 kişiden fazla olmayacaktır.

– Ön elemeler için gruplar yarışma için oluşturulacak İstanbul Okan Üniversitesi’nin www.okanlmy.com sayfasına Başvuru başlangıç tarihi olan 28.02.2019 tarihinden – 19.04.2019 tarihine kadar en fazla 5 dakikalık videolarını yükleyerek başvuru yapacaklardır. 19.04.2019 tarihi saat 23.59 ’dan sonra yüklenecek başvurular kabul edilmeyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

– Yarışma eleme ve final olmak üzere 2 aşamada gerçekleştirilecektir.

– Yarışmanın eleme ve final aşamalarını İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı ’nın Öğretim Üyelerinin belirleyeceği ünlü isimlerin de yer aldığı jüri yapacaktır.

– Başvurusu kabul edilen tüm grupların www.okanlmy.com sayfasında yayınlanacak videolarına gelecek beğeni sayısı halkoyu sayılacak, halkoyu finale kalmak için %10 katkı sağlayacaktır.

– Finale kalan 15 grup 25.04.2019 tarihinde açıklanacaktır.

– Finalist 15 grubun www.okanlmy.com sayfasında yayınlanacak videolarına gelecek beğeni sayısı ayrıca halkoyu sayılacak;

– Bu bağlamda grupların başarı sıralaması oluşurken %90 jüri, %10 halkoyu oranı baz alınacaktır.

Ön elemeden sonra finale kalan 15 okulun grubu jüri tarafından belirlenecek ve bu 15 grup arasında final turu, canlı icralar ile 30.04.2019 (Salı) tarihinde, saat 10:00 ‘dan itibaren İstanbul Okan Üniversitesi’nde yapılacaktır. Sonuçlar ise aynı gün saat: 17:30 ’da açıklanacak ve dereceye giren gruplar ilan edilecektir.

Halk oyu oranı eklendikten sonra Jürinin vereceği kararlar kesindir ve değiştirilemez, bu kural katılımcı okullar tarafından kabul edilmiştir.

-Yarışma Popüler Müzik dalında olacaktır. Seslendirilecek şarkı yerli ya da yabancı olabilir. Dil kısıtlaması yoktur.

– Yüklenecek videolar canlı kayıt, stüdyo kaydı, kanal kaydı ve canlı sahne kaydı şeklinde olabilir. Kayıt türü konusunda kısıtlama bulunmamaktadır. Videoların görüntü kalitesi, grup elamanlarının kontrolü için katılım kurallarına uyum açısından önem arz etmektedir.
Her eser için sahnede seslendirme süresi maksimum 5 dakikadır. 5 dakika süresini geçen gruplar elenecektir.
Finale kalan ekipler, finalde, elemeler sırasında seslendirdikleri şarkıyla yarışacaklardır. Yarışma şarkısı ve grup elemanları değiştirilemez. Sahnede farklı bir şarkı seslendiren ve grup elemanı değişmiş olan ekipler diskalifiye olacaktır.
Ön eleme sonuçları İstanbul Okan Üniversitesi resmi internet sitesi sayfası www.okanlmy.com sayfası üzerinden açıklanacaktır.
Yarışma sonuçları açıklandıktan sonra 1. , 2. ve 3. lüğe hak kazanan gruplar 2 Mayıs tarihinde düzenlenecek İstanbul Okan Üniversitesi – Kariyer Fest. organizasyonunda şarkılarını sırayla icra edecekler ve kazandıkları nakti ödülleri teslim alacaklardır. Dereceye girip, Kariyer Fest sahnesine çıkmayan grupların ödülleri takdim edilmeyecektir.

Bilgi ve İletişim için ;
Alper Tunga ÇAKICI
O5301525257
alper.cakici@okan.edu.tr
İstanbul Okan Üniversitesi

Başvuru İçin Tıklayın.
Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ