<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması

Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması

Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması

Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Hasan Ali Yücel Edebiyat Ödülleri, Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yazma Yarışması Başvuruları.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Dördüncülük Ödülü (Jüri Özel Ödülü) 2 Bin Türk Lirası
5-10’unculuk Ödülü (Mansiyon Ödülü) 1.000 Türk Lirası

Yarışmanın Konusu
2020 Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması’nın teması “Yuva” olarak belirlenmiş olup “Yuva” teması ekseninde yazılacak bütün öyküler yarışma kapsamında kabul edilecektir.

Yarışmaya Katılım Şartları

a) Yarışmaya Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okul/kurumlarda, eğitim öğretim hizmetleri sınıfında fiilen görev yapmakta olan öğretmen ve yöneticiler katılabileceklerdir.

Ads

b) Başvuru yapılan eserin, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Milli Eğitim Temel Kanunu ile Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarına uygun olarak, ilgili yasal düzenlemelerde belirtilen ilke, esas ve amaçlara aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlanması gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanmayan eserler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

c) Başvuru sahipleri en fazla bir eser ile yarışmaya katılacaklardır.

ç) Yarışmaya başvurusu yapılan eserin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, ödül almamış ve herhangi bir yerde yayımlanmamış olması gerekmektedir.

d) Yarışmada il birincisi olan öyküler bir kitapta toplanacaktır. Yarışmaya eser gönderen yönetici ve öğretmenler bu hususu kabul etmiş sayılırlar. Yarışmaya katılanlar katıldıkları eserin her türlü yayım hakkını Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne ücretsiz olarak devrettiğini kabul ve yayımlanan eser için telif ücreti almayacağını taahhüt eder.

e) Eser içeriklerinde geçecek olan özel ve tüzel kişilere ait isimlerin kullanımıyla ilgili yasal hak ve sorumluluklar katılımcıya aittir.

f) Yarışmaya başvuru yapanlar eserlerini Türk Dil Kurumu Yazım Kılavuzu’na uygun şekilde, A4 kâğıt ebadında, Times New Roman yazı tipi, 12 punto ve 1,5 satır aralıklı, sayfa kenar boşlukları her yandan 2,5 cm boşluk ve en fazla 10 sayfa olacak şekilde Word formatında hazırlayıp dijital ortamda ve ıslak imzalı EK-1 Başvuru Formu ve Taahhütnamesi ile görev yaptıkları okul/kurum müdürlüklerine teslim edeceklerdir. Biçimsel ve teknik şartları taşımayan eserler değerlendirmeye alınmayacaktır.

g) Eserde yazarın kişisel bilgileri yer almayıp, kişi bilgisi yerine rumuz kullanılacaktır. Rumuz bilgisi öykünün ilk sayfasının sol üst köşesinde yer alacaktır.

ğ) Millî Eğitim Bakanlığı, eser ile ilgili her türlü tasarruf hakkına sahiptir.

h) Başvurusunu tamamlayan her katılımcı kılavuzdaki tüm hususları kabul etmiş sayılacaktır.

ı) İnceleme ve değerlendirme komisyonu üyeleri yarışmaya katılamazlar.

i) Yarışma ile ilgili değişiklik yapma hakkı, internet sitesinden önceden duyurmak kaydıyla Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne aittir.

Yarışmaya Katılım Tarihi Ve Değerlendirme Süreci

Başvuru sahiplerinin eserlerini okul/kurum müdürlüklerine teslim etmesi: 24 Ağustos – 17 Eylül 2020
Okul müdürlüklerinin başvuru yapılan eserleri ilçe millî eğitim müdürlerine göndereceği son tarih: 18 Eylül 2020
İlçe millî eğitim müdürlüklerinin birinci eseri belirlemesi ve belirlediği eserin il millî eğitim müdürlüklerine göndermesi: 21 Eylül – 2 Ekim 2020
İl millî eğitim müdürlüklerinin il genelinde birinci eseri belirlemesi ve belirlediği eseri Bakanlığa göndermesi: 5 – 16 Ekim 2020
Bakanlık ön jüri ve son jüri değerlendirmesi ile dereceye giren eserlerin ilan edilmesi: 19 Ekim – 6 Kasım 2020
Ödül Töreni: 24 Kasım 2020

Sonuçların Açıklanması
İnceleme ve değerlendirme süreci bitiminden itibaren ilk 10 derecede yer alan eser sahipleri www.oygm.meb.gov.tr ve www.ogretmen.meb.gov.tr adreslerinden ilan edilecektir.

İletişim Bilgileri
Yarışma ile ilgili her türlü yazışma ve bilgi almak için aşağıdaki adres ve telefon numarası kullanılacaktır.
Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü
Öğretmene, Hizmet Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanlığı
Millî Müdafaa Cad. 6/3 Ek Bina 4. Kat
Kızılay/ANKARA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ