<style>.lazy{display:none}</style>
17.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Öğretmenler Arası Kadim Şehir İstanbul Fotoğraf Yarışması

Öğretmenler Arası Kadim Şehir İstanbul Fotoğraf Yarışması

Öğretmenler Arası Kadim Şehir İstanbul Fotoğraf Yarışması

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmenler Arası Kadim Şehir İstanbul Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya İstanbul İlinde Görev Yapan Amatör Ve Profesyonel Tüm Öğretmenler Katılabilir.

Başvuru Şekli: E-Posta

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası Değerinde Kitap Hediye Çeki
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası Değerinde Kitap Hediye Çeki
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası Değerinde Kitap Hediye Çeki

Seçilen Eserler İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ve İçeriğe Uygun Farklı Platformlarda Sergileneceklerdir.

Yarışmanın Adı
Tarihi ve Kültürüyle Kadim Şehir İstanbul

Ads

Yarışmanın Amacı ve Konusu
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı olarak öğretmenlerimizin kişisel gelişim, sanat, eğitim ile ilgili ve yaşadıkları şehir olan İstanbul Kültürü üzerine bakış açılarını fotoğraf sanatıyla anlatmak.
Yarışma konusu olarak; İstanbul kültürü üzerine kişisel ve ahlaki değerlere uygun ilgili fotoğraflar değerlendirilecektir.

Yarışma Kategorileri

Yarışma; Dijital (Sayısal) kategorisinde, Renkli ve/veya Siyah-Beyaz fotoğraf olarak tek bölümdür. Renkli veya Siyah-Beyaz, tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Yarışma Koşulları
• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Yarışma; düzenleyici kurum (İstanbul İl Milli eğitim Müdürlüğü ) çalışanları, Düzenleme Kurulu, yarışma sekretaryası, Seçici Kurul üyeleri ve Yarışma Temsilcisi ile birinci dereceden yakınları dışında, ilimizde görev yapan amatör ve profesyonel tüm öğretmen fotoğrafçıların katılımına açıktır.

• Her katılımcı en fazla 3 adet Sayısal Renkli veya Siyah-Beyaz eserle yarışmaya katılabilir

• Yarışmaya daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan onaylı başka herhangi bir yarışmada ödül alan ya da bu fotoğrafların deklanşör/kadraj farklılığı ve/veya bir kısmının kesilmesiyle oluşturulan veya renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

• Daha önce hangi bir yarışmada ödül alan fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

• Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları, kabul edilebilir oranda fotoğrafik müdahaleler kabul edilir.

• Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır.

• Cep telefonu ile çekilen fotoğraflar ve HDR (High Dynamic Range) uygulanan fotoğraflar kabul edilecektir.

• Birden fazla fotoğrafın yan yana getirilip üretilmesiyle oluşturulan panoramik fotoğraflar ancak aynı zaman zarfında çekilen gerçek görüntülerin kullanılması koşuluyla yarışmaya kabul edilir.

• Bu yarışmaya, yapay zeka ile oluşturulan fotoğraflar kabul edilemez.

• Katılımcılar, kişisel verilerin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak işlenmesine ve aktarılmasına yönelik her türlü idari ve teknik tedbiri almakla yükümlüdür. Bu kapsamda gerçek kişiye ait fotoğrafların işlenmesi durumunda kişilerin Kanun kapsamında bilgilendirilmesi ve açık rızasının alınması gereken durumlarda açık rızalarının alınması gereken durumlarda açık rızalarının alınması gerekmektedir.

• Yarışmaya gönderilen fotoğraflarda görülebilecek insanların fotoğrafının çekilmesine ve bir yarışmaya gönderilmesine; fotoğrafın görsel, internet ve basılı yayın organlarında yayınlanmasına izin verdikleri kabul edilir. Kanun’a uygun şekilde aktarılmayan fotoğraflar hakkında sorumluluk katılımcıya aittir.

• Katılımcı, yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

• Başkasına ait görüntüleri olduğu gibi veya kısmen kullanan, yapıt kendisine aitolmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişiklikler kural ihlali sayılır. Fotoğraf değerlendirmeye alınmaz.

• Gönderilen fotoğrafların EXIF bilgileri (DPI, piksel bilgileri gibi) muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması tavsiye edilmektedir.
• Aksi halde sistemde yaşanacak problemlerden düzenleyici kurum sorumlu değildir. Sergilemeye değer bulunan fotoğrafların yüksek çözünürlüklü dijital dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

• Düzenleyici kurum, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir.

• Düzenleyici kurum, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir.

• Düzenleyici kurum, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, sergileme dahil her türlü değişikliği yapmaya, yetkilidir.

Diğer Hususlar
• Fotoğraflar seçici kurula tümüyle karartılabilir bir salonda, en az 1080p: 1920×1080 piksel çözünürlüklü bir projeksiyon makinesinde veya en az 1m en fazla 2.5 m diyagonal uzunlukta bir ekranda veya 42/55 inç’lik bir LCD monitörde, katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmaksızın, kodlanmış olarak sunulacaktır.

• Yarışmanın sergilenecek eserlere düzenleyici kurul karar verecektir. Yarışma Sergisi yeri ve zamanı düzenleyici kurul tarafından açıklanacaktır ve Ödül Töreninde sahiplerine teslim

• Mücbir sebeplerle sergi yapılamaz ise web siteleri üzerinden durum duyurulacaktır

• Düzenleyici kurum, e-posta, ödül ve katalog gönderimi konusunda elinden geldiğince titiz davranır, ancak posta gönderimi sırasında doğabilecek hasarlardan sorumlu değildir.

• Katılımcılar, yarışma başvurusu sırasında kullandıkları adreslerin bu şekilde yapılacak her türlü teslimata esas yasal ikametgâh adresleri olduğunu kabul ederler. Katılımcıların adresleri yanlış bildirmesinden kaynaklanan konularda düzenleyici kurum hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.

• Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda düzenleyici kurum, Seçici Kurul kararları geçerlidir.

• Katılımcılar; istanbulfotografyarismasi@gmail.com adresine fotoğraflarını yüklemekle yarışma koşullarını okumuş, içeriğini anlamış ve hükümleri kabul edip onaylamış sayılırlar.

• Bu şartname, katılımcının yarışma fotoğraflarını göndermesiyle yürürlüğe

• Katılımcıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.

Eserlerin Gönderilmesi /Yüklenmesi

1. Yarışma online (e-posta) fotoğraf sistemine göre yapılacağından, alternatif hiçbir gönderi ( kargo, elden teslim ) kabul edilmeyecektir.

2. Yarışma fotoğraflarını e-posta olarak gönderilmesi fotoğraf gönderme / yükleme yönergeleri takip edilerek gerçekleşecektir.

3. Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih bilgiler bulunmamalıdır.

4. Katılımda yüklenecek fotoğrafların teknik özellikleri, boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.

5. Yarışmaya katılacak fotoğraf(lar), 72-350 DPI çözünürlükte JPG/JPEG formatında kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 1 Mb’den az olmamalı, 4 Mb’yi de geçmemelidir. Aksi durumda veya EXIF bilgilerinin bozulmuş olması durumunda, sistem fotoğraf(lar)ın yüklenmesine izin

6. Fotoğraflar gönderilirken her fotoğraf için “Fotoğraf Adı”, “Çekildiği Yer” ve “Çekildiği Tarih” ayrıca katılımcının adı soyadı, katıldığı ilçe ve okul adı yazılmalıdır. Bu bilgiler katılımcının beyanı olarak esas alınır. Yanlış beyan kural ihlali sayılır.

7. Bir fotoğrafa verilen ismin aynı fotoğraf ismiyle kullanılması önerilir.

8. Üyelik ve katılım ile ilgili yardım için istanbulfotografyarismasi@gmail.com adresine başvurulabilir.

9. Eserlerin yüklenmesinden kaynaklanabilecek olası sorunlar için düzenleyici kurum sorumlu olmayacaktır.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi: 30 Nisan 2024
Seçici Kurul Toplantı Tarihi: 7 Mayıs 2024
Sonuç Bildirim Tarihi: 14 Mayıs 2024
Sergi Ve Ödül Töreni Yer Ve Saat: Düzenleyici Kurum Tarafından Duyurulacaktır.

Kaynak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ