<style>.lazy{display:none}</style>
30.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Öğretmen Olmak Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Şiir Yarışması

Öğretmen Olmak Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Şiir Yarışması

Öğretmen Olmak Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Şiir Yarışması

MEB Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Olmak Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Şiir Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya Türkiye Geneli Lise Ve Ortaokulu Öğrencileri Katılabilir. Yarışmanın Konusu Öğretmen Olmak.

Yarışma Ödülleri

Ortaokul Öğrencileri Ödülleri
Birincilik Ödülü Tablet
İkincilik Ödülü Tablet
Üçüncülük Ödülü Tablet

Lise Öğrencileri Ödülleri
Birincilik Ödülü Tablet
İkincilik Ödülü Tablet
Üçüncülük Ödülü Tablet

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Türkiye geneli resmi ve özel okullarda iki farklı kademede lise ve ortaokul öğrencileri arasında “öğretmen olmak” temalı şiir yarışması düzenlenecektir. Yarışma ortaokul ve liseler arası olmak üzere iki kademede düzenlenecektir.
Öğretmen olmak; bir insanın hayatına dokunmak, onu hayata hazırlamak, geleceğe dair umut ışığı oluşturmak; ona sevmeyi, değer vermeyi, bilimi, ilmi öğretmek demektir. Yarışma kapsamındaki çalışmalarda “öğretmen olmak” teması, öğrencilerimizin gözünden ele alınacaktır.

Ads

Yarışmaya Gönderilecek Şiirlerde Aranacak Şartlar Ve İş Akışı
Yarışmaya, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel okullarda (ortaokul ve liselerde) öğrenim gören öğrencilerimiz katılacaktır.

1. Yarışmaya gönderilecek şiirlerde herhangi bir ölçü (vezin) şartı aranmayacaktır.

2. Şiirler 12 punto aralığında Times New Roman yazı karakteri ile yazılıp üç sayfayı geçmeyecek şekilde oluşturulacaktır.

3. Şiirler dijital ortamda yazılacak, okul/kurum müdürlüğüne teslim edilecek, okul kurum müdürlüğü ilçe seçici kuruluna teslim edecek, ilçe seçici kurulu birinci şiiri seçerek il millî eğitim müdürlüğüne gönderecek, il millî eğitim müdürlüğü seçici kurulu lise ve ortaokul olmak üzere her iki kategori için il birincisi olan şiirleri Microsoft Word Belgesi (.docx) olarak Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne DYS yolu ile ve oyg_ohskfdb@meb.gov.tr e-posta adresine il/ilçe okul ve öğrenci adı belirtilerek gönderecektir. ( posta/kargo gönderi yapılmayacak)

Eserlerin Yayımlanması
İl birincisi olarak değerlendirilmek üzere Bakanlığımıza gönderilen şiirler Bakanlığımızca dijital ya da matbu olarak kitap hâline getirilecektir.

Ödül almaya hak kazanan öğrencilerimiz, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirilecektir. Dereceye giren eserler ve Ödül törenine ilişkin duyurular, http://oygm.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Yarışma Takvimi
Okullarda Başvuruların Alınması 23 Eylül – 14 Ekim 2022 (Lise Ve Ortaokul Müdürlüklerine)
Eserlerin İlçe Komisyonuna Teslimi 14 Ekim 2022 (Lise Ve Ortaokul Müdürlüklerince)
İlçe Komisyonunca Ortaokul Ve Lise Kademeleri İçin Eserlerin Değerlendirilmesi Ve İl Komisyonuna Teslimi 17 Ekim – 21 Ekim 2022 (İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince)
İl Komisyonunca Ortaokul Ve Lise Kademeleri İçin Eserleri Değerlendirilmesi Ve Bakanlığa Teslimi 24 Ekim – 28 Ekim 2022 (İl Milli Eğitim Müdürlüklerince)
Bakanlık Seçici Kurul Değerlendirilmesi 7 Kasım – 10 Kasım 2022 (MEB Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce)
Dereceye Giren Eserlerin Duyurulması 11 Kasım 2022 (MEB Öğretmen Yetiştirme Ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce)

İletişim Bilgileri
Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü
Âdem ÖZTÜRK : oyg_ohskfdb@meb.gov.tr
0 312 413 25 99
Şube Müdürü

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Aygül eğe dedi ki:

    Öğretmen şiiri hakkında

BİR YORUM YAZ