<style>.lazy{display:none}</style>Öğretmen Akademisi Vakfı Tasarla Paylaş Kazandır Yarışması
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Öğretmen Akademisi Vakfı Tasarla Paylaş Kazandır Yarışması

Öğretmen Akademisi Vakfı Tasarla Paylaş Kazandır Yarışması

Öğretmen Akademisi Vakfı Tasarla Paylaş Kazandır Yarışması

2018 Öğretmen Akademisi Vakfı Tasarla Paylaş Kazandır Yarışması (E-İçerik Geliştirme Yarışması) Son Başvuru Tarihi 24 Kasım 2018.
Yarışmaya Türkiye Geneli Resmi Okul Öncesi, İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumlarında Görevli Öğretmenler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Ülke Genelinde Yapılan Değerlendirme Sonucunda İlk 5’e Giren Çalışma Başına 6 Bin Türk Lirası Ödül Verilecek.

Yarışma Konuları
2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Talim Ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca Öğretim Programı Güncellenen İlköğretim Ve Ortaöğretim Düzeyinde Okutulan Derslerin Kazanım / Kazanımlarına Uygun Olarak Geliştirilecek E-İçeriklerden Oluşmaktadır.

Yarışmaya Katılım Koşulları
Yarışmaya Resmi İlköğretim Ve Ortaöğretim Kurumlarında Görevli Öğretmenler Okulları Adına Katılabilir.

Yarışmaya Bireysel Olarak Katılım Sağlanabileceği Gibi Grup Olarak Da Okulları Adına Katılım Sağlanabilir. (Grup En Fazla 3 Kişiden Oluşacaktır)

Ads

Yarışmaya En Fazla Bir E-İçerikle Katılım Sağlanacaktır.

Hazırlanacak E-İçerikler Sınıf Seviyesine Uygun Ve Belirlenen Derslerin Kazanım/Kazanımlarına Yönelik Olarak Hazırlanacaktır. ( http://mufredat.meb.gov.tr/Programlar.aspx )

E-İçerik Hazırlanırken http://www.teacherstryscience.org/tr/lessons sitesindeki ÖRAV’ın Çalışmaları Örnek Alınmalıdır.

Hazırlanan E-İçerikler Şartname Doğrultusunda http://www.teacherstryscience.org/tr/lessons Sitesinden Üye Olunduktan Sonra Yüklenecek, Yüklenen Sayfaların PDF Hali Ve Videolar tts@orav.org.tr Adresine Mail Olarak Gönderilecektir. İçerikler Bu PDF’ler Üzerinden Değerlendirilecektir. Bu Nedenle Sisteme Yüklenen İçeriklerin Son Halinin PDF’nin Gönderilmesi Zorunludur.

E-İçeriklerde Dilin Doğru Ve Özenli Kullanımına Dikkat Edilecektir.

E-İçeriklerin Hazırlanmasında Telif Hakkı Oluşabilecek Hususlar Göz Önünde Bulundurulmalıdır. Herkesin Kullanımına Açık Öğeler E-İçerikte Kullanılabilirken Açık Olmayanlarda Gerekli İzinler Alınmış Olmalıdır. E-İçerik Oluşturulurken Kullanılan Kaynaklar Belirtilmelidir. Sorumluluk Başvuru Sahibine Aittir.

E-İçerikler Şiddet, Kin, Nefret Ve Ayrımcılık İfadeleri İle Yasal Suç Unsurları İçermemelidir. E-İçerikler Hazırlanırken Milli Ve Manevi Değerlerimiz Göz Önünde Bulundurulmalıdır. Bu Husustaki Sorumluluk Başvuru Sahibine Aittir.

Yarışmaya Katılacak E-İçerikler Daha Önce Her Hangi Bir Yarışmada Ödül Almamış Ve Özgün Olması Gereklidir. E-İçerik Daha Önce Hazırlanmış Yerli Yada Yabancı Bir Ürünün Kopyası Olmamalıdır.

Yarışmacılar Sisteme Girdiklerinde Şartnamede Belirtilen Doğruluk Beyanını Doldurarak Sisteme Yüklemelidir. (Ek: Taahhütname / Doğruluk Beyanı)
Kazanılan Ödül Şartlı Ödüldür. Ödül Bedelinin Öğrenciler Ve Öğretmenler İçin İçerik Geliştirme, Uygulama Teknolojileri (Teknolojik Deney Malzemeleri, Üç Boyutlu Yazıcılar Vb.) İçin Kullanılması Gerekmektedir. Harcamaya Yönelik Fatura, Belge Ve Fotoları Beyan Etmelidir.

Kazanılan Ödül Okul Adınadır. Bireysel Hak İddia Edilemez.

Öğretmen Akademisi Vakfı E-İçerikleri Eser Sahibinden İzin Almak Kaydıyla Kullanılabilir.

Yarışma Kapsamında İletişimimizi Sağlayabilmek İçin Kişisel Bilgileriniz Kullanılacağından 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Konunu Uyarınca İzniniz Alınmaktadır.

Yarışma Sonuçları 17 Aralık 2018 Tarihinde İlan Edilecek. Ödül Töreni 21 Kasım 2018 Tarihinde Yapılacak. Burs Duyuruları.

Yarışma Şartnamesini İndirmek İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ