20.09.2019 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması

Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması

Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması

Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması Son Başvuru Tarihi 8 Nisan 2019. Yarışmaya Üniversitelerin Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora/Sanatta Yeterlilik Programlarında Öğrenim Gören Öğrenciler Katılabilir.

Yarışma Kurmaca Ve Belgesel Kategorilerinde Yapılacak.

Yarışma Ödülleri

Kurmaca Dalı Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Belgesel Dalı Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Sponsorlu Bağlantılar

Kısa Film Yönetmenleri Derneği Özel Ödülü
Sony Professional Özel Ödülü

9. İstanbul Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması Aracılığıyla; Sinema Eğitimi Alan Ya Da Sinemaya Gönül Vermiş Gençlere, Ürettikleri Filmlerle Kendilerini İfade Edebilecekleri Bir Alan Yaratmak, Diğer Gençlerin Neler Ürettiğini Görmelerine Ve Paylaşmalarına Olanak Sağlamak Ve Ödül Alan Filmleri Desteklemek Amacı Hedeflenmiştir. Yarışma, Ayrıca, Geleceğin Türk Sinemasının Genç Yönetmenlerinin Yetişmesine Ve Keşfedilmesine De Önayak Olabileceği İçin Önem Taşımakta.

Ödül Kazanan Filmler; 30 Nisan 2019 Tarihinde İstanbul Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü İçerisindeki Bekir Okan Sanat, Kültür Ve Kongre Merkezi’nde Yapılacak Olan Ödül Töreniyle Açıklanacak; Sonuçlar Basın Ve Kamuoyuyla Paylaşılacaktır.

a) İstanbul Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema – TV Bölümü’nün düzenlediği Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması; kurmaca ve belgesel kategorilerinde düzenlenmekte olup, yarışmaya 01 Ocak 2018 tarihinden sonra yapılmış filmler başvurabilir.

b) Yarışmaya başvuru yönetmen tarafından yapılır. Yönetmenliğin birden fazla kişi tarafından yapılması durumunda, diğer kişilerin yazılı izninin alınması ve başvuru formuna eklenmesi zorunludur.

c)Yarışmaya sadece üniversitelerin açık öğretim, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora/sanatta yeterlik programlarında okumakta olan öğrencilere ait kurmaca ve belgesel türünde gerçekleştirilmiş kısa filmler başvurabilir.

ç) Yarışmaya katılacak yapımların süresi kurmaca dalında 30 dakikayı, belgesel dalında 30 dakikayı aşmamalıdır. (Seçici kurul gerekli gördüğü durumlarda süre sınırlamalarını %10 oranında esnetme hakkına sahiptir.)

d) Yarışmaya katılımlar www.filmfreeway.com adreslerinden yapılacaktır. Yarışmaya ve festivalin etkinliklerine dair tüm bilgilere www.okan.edu.tr/kisafilm adresi üzerinden ulaşılabilir.

e) Yarışmada ön elemeyi geçen filmlerin ayrıca DVD kopyaları istenebilir.

f) Yarışmaya katılan filmlerin ticari olmayan her türlü gösterimde 3 dakikalık görüntüleri tanıtım amacıyla kullanılabilir. Filmler, yarışma sonrasında, çeşitli televizyon kanalları tarafından ticari olarak yayınlanmak istendiğinde, Yarışma Komitesi, yapımcı / yönetmen ile televizyon kanalı arasında ilişki kurulmasına yardımcı olur.

g) Yarışmaya katılan kısa filmler ön jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek ve yapılan değerlendirme sonucunda yarışma koşullarına uymayan yapımlar asıl jürinin değerlendirmesine sunulmadan eleneceklerdir.

h) Yarışmada kurmaca kısa film kategorisinde birincilik ödülü ve jüri özel olmak üzere toplam 2 ödül; belgesel film kategorisinde birincilik ve jüri özel ödülü olmak üzere toplam 2 ödül verilecektir. Sony Professional Özel Ödülü kurmaca veya belgesel kategorilerinden birine verilecektir. Sony Professional Özel Ödülü olarak isimlendirilen ödül bir sinematografi ödülüdür. Finale kalan filmler arasında sinematografik niteliklere bakılarak seçim yapılacaktır. Asıl jüri isterse gerekçesini açıklayarak yarışmaya katılan filmlere özel ödüller verebilir ya da yine gerekçe göstererek ödüllerden birini ya da bir kaçını vermeyebilir. Ödüller www.okan.edu.tr/kisafilm adresinde açıklanacaktır.

i) Yarışmada, Yarışma Komitesi’nce başvuruları onaylanan, çeşitli kişi ve kuruluşlar tarafından ek özel ödüller verilebilir. Bu ek ödüller için film seçimi, başvuruyu yapan kişi ya da kuruluş tarafından belirlenip, gerekçeli ve yazılı olarak Yarışma Yönetimi’ne bildirilebilir ya da seçimin Yarışma Seçici Kurulu tarafından yapılması talep edilebilir.

j) Yarışmaya başvurular www.filmfreeway.com adreslerinden yapılacaktır. Ön elemeyi geçen filmlerin 1 adet DVD kopyası istenildiği takdirde “İstanbul Okan Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sinema – TV Bölümü Tuzla Kampüsü Formula 1 Yanı, 34959 Tuzla / İSTANBUL” adresine posta yoluyla gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

k) Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi 08 Nisan 2019 saat 17:00’ye kadardır.

l) Yarışmaya başvuran filmlerin ön değerlendirme sonucu www.okan.edu.tr/kisafilm adresinden duyurulacaktır. Takip eden günlerde basına açık ödül töreni düzenlenecektir.

Başvuru İçin Tıklayın.

FACEBOOK'DA TAKİP EDİN, BURS DUYURULARINDAN HABERİNİZ OLSUN.

Sponsorlu Bağlantılar

TWİTTER'DA TAKİP EDİN, BURS DUYURULARINDAN HABERİNİZ OLSUN.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ