<style>.lazy{display:none}</style>
22.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Öğrenci Bursu Nereden Bulunur

Öğrenci Bursu Nereden Bulunur

Öğrenci Bursu Nereden Bulunur

Öğrenci Bursu Veren Kurumlar Nasıl Bulunur, Burs İçin Nereye Başvurulur, Burs Başvuruları Ne Zaman Yapılır, Burs Alınabilecek Kurumlar Hangileri.

Hangi Kurumlar Burs Vermektedir
Vakıflar, Dernekler, Belediyeler, Şirketler, Ticaret Ve Sanayi Odaları, Tabip Odaları, Borsalar, Diş Hekimleri Odaları, Eczacı Odaları, Diş Hekimleri Birliği, İş Adamları Ve Ünlüler Öğrencilere Burs Verebilmektedir.
Vakıfları Vakıflar Genel Müdürlüğü Sitesinden, Dernekleri İse E-Devlet Sitesinden Dernek Sorgulama Yolu İle Kontrol Edebilirsiniz.

Üniversite Öğrencileri İçin Burs Nasıl Bulunur
Öncelikle Üniversite Burs Ofisine Yada Öğrenci İşlerine Başvurun. Öğrencilere Burs Vermek İsteyen Kurumlar Üniversiteler İle İletişime Geçerek Burs Vermek İstediklerini Bildirirler. Burs Ofisleri Burs Veren Kurumun Şartlarına Uyan Öğrencileri Tespit Ederek Kuruma Bildirir.

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar İçin Tıklayın.

Kaymakamlık Bursu
Kaymakamlık Bursları Sosyal Yardım Ve Dayanışma Vakıfları Tarafından Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Öğrencilere Verilmektedir. Kaymakamlık Bursu Her Eğitim Seviyesinden (İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite) Öğrencilerine Verilebilir.

Ads

Kimlere Verilir
T.C Vatandaşı Olan
Kayıtlı Bulunduğu Okulunda Örgün Öğrenimine Devam Eden
Ailesinin Gelirinin Kişi Başına Asgari Ücretin 1/3’ünün Altında Olması

2024 Kaymakamlık Bursu Ne Kadar
İlkokul İçin 1.000 Türk Lirası İle 1.200 Türk Lirası
Ortaokul İçin 1.000 Türk Lirası İle 1.500 Türk Lirası
Lise İçin 1.500 Türk Lirası İle 5.000 Türk Lirası
Üniversite İçin 2.000 Türk Lirası İle 6.000 Türk Lirası
Lisansüstü İçin 4.000 Türk Lirası İle 8.000 Türk Lirası

Başvuru Nasıl Yapılır
Başvurular İl Ve İlçede Bulunan Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı’na Yapılır. Başvuru Sonrası Yapılacak İnceleme Neticesinde

Belediyelerin Eğitim Yardımı
İl Ve İlçe Belediyeleri Öğrencilere Eğitim Yardımı Vermektedir. Eğitim Desteği Belediyeler Tarafından Yılda Tek Sefer Yapılabileceği Gibi Yılın Belirli Aylarında Eğitim Yardımı Veren Belediyeler de Bulunur. Eğitim Yardımı Veren Belediyelerin Başvuru Tarihlerini Resmi Web Sitelerinden, Sosyal Medya Hesaplarından Yada www.guncel-egitim.org Sitesi Üzerinden Belediye Bursları Menüsünden Takip Edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Burs Araması
Burs Veren Vakıflar, Kurumlar Ve Derneklerin Sosyal Medya Hesaplarını Takip Ederek Başvuru Tarihlerini Öğrenebilirsiniz. Sosyal Medya Hesabı Kullanmayan Kurumları İse Resmi Web Sitesinden Takip Etmeniz Gereklidir. Bine Yakın Burs Veren Kurumu Takip Edemem Diyorsanız www.guncel-egitim.org Sitesini Takip Ederek Yada Sosyal Medya Hesaplarını Takip Ederek Güncel Burs Duyurularından Haberdar Olabilirsiniz.

Burs Veren Vakıflar
Yüzlerce Vakıf Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Her Vakfın Farklı Başvuru Tarihleri Bulunmaktadır. Çoğunlukla Eğitim Bursları Başvuruları Ağustos İle Kasım Ayları Arasında Alınmaktadır. Her Vakfın Farklı Başvuru Koşulları Bulunmaktadır. Kimi Vakıflar Sadece Hemşerilerine Burs Verirken, Kimi Vakıflar Belirli Üniversite Öğrencilerine, Kimi Vakıflar Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir. Ortaöğretim (Lise) Öğrencilerine Burs Veren Vakıflar İse Çoğunlukla Mesleki Eğitim Alan Öğrencilere Eğitim Desteği Vermektedir.

Burs Veren Kurumlar
Sanayi Ve Ticaret Odaları, Borsalar, Eczacı Odaları, Tabip Odaları Vb. Kurumlar Öğrencilere Burs Vermektedir. Örnek Olarak Adana Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Odası, Eskişehir Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, Bursa Ticaret Odası, Kayseri Ticaret Borsası, İzmir Ticaret Borsası, İstanbul Tabip Odası, Adana Tabip Odası, Ankara Tabip Odası, Bursa Tabip Odası Verilebilir. Burs Veren Kurumlar Arasında VGM Vakfılar Genel Müdürlüğü De Bulunmaktadır. Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir.

Burs Veren Şirketler Holdingler
Şirketler Ve Holdingler Öğrencilere Burs Vermektedir. Şirketler Kendi Alanlarında Öğrenim Gören Öğrencilere Eğitim Desteği İmkanı Sağlamaktadır. Şirketlerin Web Sitelerindeki Sosyal Sorumluluk Sayfalarından Bilgi Alınabilir.

Burs Veren İş Adamları Ve Ünlüler
Yaşadığınız Şehirdeki İş İnsanları, Ünlü Sanatçılar Da Öğrencilere Burs Verebilmektedir. İş İnsanlarının Ve Sanatçıların Varsa İnternet Sitelerini Yoksa Sosyal Medya Hesaplarını Takip Ediniz. Web Siteleri Yada Sosyal Medya Hesaplarından Durumunuzu Anlatan Bir Metin Kaleme Alarak Burs İsteğinde Bulunun.

Güncel Burs Duyurularını Burslar Kategorisinden Takip Edebilirsiniz. Başvuruya Açık Aktif Burslar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ