<style>.lazy{display:none}</style>Odunpazarı Belediyesi Ulusal Şiir Ödülü Başvuruları
25.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Odunpazarı Belediyesi Ulusal Şiir Ödülü

Odunpazarı Belediyesi Ulusal Şiir Ödülü

Odunpazarı Belediyesi Ulusal Şiir Ödülü

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Ulusal Şiir Ödülü Başvuruları. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi İle Sağlık Ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eskişehir Şubesi COVİD Salgınında Hayatını Kaybeden Sağlık Emekçileri Adına Ulusal Çapta Şiir Ödülü Düzenliyor.

Ödüle “Kitap Oylumunda Şiir Dosyaları” İle Katılınabilecek

Ödül ile kitaplaşma fırsatı bulamamış nitelikli dosyaların kitaplaşmasıyla hayatını kaybeden sağlıkçıların anısına edebiyata yeni eserler kazandırılması hedeflenirken, aday olan yapıtlarda estetik dil bilinci ve çağdaş dünya görüşü temel alınacak. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, SES Eskişehir Şubesi Eş Başkanı Birtürk Özkavak, Şükrü Erbaş, Rahmi Emeç, Betül Dünder, Ömer Asaf Tosun ve Emel İrtem’in yer aldığı ödüle katılmak isteyenler, “kitap oylumunda şiir dosyaları” ile katılabilecek. Ödüle katılacak dosyaların daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekiyor. Birinci seçilen dosya, kitap olarak bin adet basılacak. Dosya sahibine plaket ve telif olarak yüz adet kitap verilecek.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Eskişehir Şubesi (SES) tarafından düzenlenecek olan şiir ödül şartnamesi;

1-Ödül, COVİD salgınında hayatını kaybeden Sağlık Emekçileri adına düzenlenecektir. Kitaplaşma fırsatı bulamamış nitelikli dosyaların kitaplaşmasıyla hayatını kaybeden sağlıkçıların anısına edebiyatımıza yeni eserler kazandırılması hedeflenmektedir. Aday olan yapıtlarda estetik dil bilinci ve çağdaş dünya görüşü temel olarak alınacaktır.

Ads

2- Ödüle katılmak isteyenler kitap oylumundaki şiir dosyaları ile katılabilir. Ayrıca katılacak dosyaların daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.

3- Birinci seçilen dosya kitap olarak 1000 adet basılacaktır. Sahibine plaket ve telif olarak 100 adet kitap verilecektir.

4- Ödüle katılacak kitap ya da dosyanın 7 örneğinin katılımcı tarafından kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileriyle belirtilen adrese kargoyla ulaştırılması gerekmektedir. Söz konusu kargodan dolayı oluşabilecek olumsuzluklardan seçici kurul sorumlu değildir. (İnternet yoluyla gönderilen dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.) Kitap oylumundaki dosyalar İstiklal Mahallesi Şair Fuzuli Caddesi No:29 Daire 4 Odunpazarı-ESKİŞEHİR adresinde bulunan SES Eskişehir Şubesi’ne gönderilecektir.

5- Seçici Kurul; Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, SES Eskişehir Şubesi Eş Başkanı Birtürk Özkavak, Şükrü Erbaş, Rahmi Emeç, Betül Dünder, Ömer Asaf Tosun, ve Emel İrtem’den oluşacaktır

6-Ödüle başvuru 2 Temmuz 2021 Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir. Sonuç SES ’in (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası) kuruluş yıldönümü olan 1 Ağustos 2021 tarihinde, ödül töreni tarihi ise daha sonra açıklanacaktır.

7- Ödüle Odunpazarı Belediyesi çalışanları ile seçici kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları katılamaz.

8 Ödül bölüştürülmeyecektir

9-Ödüle katılan dosyalar, sahiplerine geri gönderilmeyecektir.

10-Detaylı bilgi almak isteyenler, 0 505 488 24 39 numaralı telefonu arayarak istedikleri bilgiyi alabilirler.

Son Başvuru Tarihi 2 Temmuz 2021 Cuma Günü

Ödüle katılacak kitap ya da dosyanın 7 örneğinin katılımcı tarafından kısa özgeçmiş ve iletişim bilgileriyle; İstiklal Mahallesi Şair Fuzuli Caddesi No:29 Daire 4 Odunpazarı-ESKİŞEHİR adresinde bulunan SES Eskişehir Şubesi’ne kargoyla gönderilmesi gerekiyor. İnternet yoluyla gönderilen dosyalar değerlendirmeye alınmazken, kargodan dolayı oluşabilecek olumsuzluklardan seçici kurul sorumlu olmayacak. Ödüle başvuru 2 Temmuz 2021 Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir. Sonuçlar ise SES’in (Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası) kuruluş yıldönümü olan 1 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak. Ödül töreninin tarihi ise daha sonra duyurulacak. Ödüle Odunpazarı Belediyesi çalışanları ile seçici kurul üyelerinin birinci dereceden yakınları katılamazken, ödül bölüştürülmeyecek. Ödüle katılan dosyalar, sahiplerine geri gönderilmeyecek.

“Hayatını Kaybeden Sağlık Çalışanlarına Adayacağız”

Protokol töreninde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 2020 yılının COVİD 19 salgını nedeniyle tüm Türkiye’nin sağlık çalışanlarına saygı ve sevgilerini göstermeleri gereken bir yıl olduğunu söyleyen Başkan Kurt, pek çok sağlık çalışanımız yaşamını yitirdi. Pek çok sağlık çalışanının ise sıkıntılı günler yaşadığını dile getiren Başkan Kurt, “Odunpazarı Belediyesi olarak sağlık çalışanlarına saygımızı ve minnetimizi göstermek için Vadişehir Mahallesi’ne bir park yapıyoruz. Bu yeter mi yetmez, o nedenle SES Eskişehir Şubesi ile yapmış olduğumuz protokol ile bir şiir ödülü düzenliyoruz. Hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına adayacağımız bu ödüle katılan şiirleri kitaplaştırarak ölümsüzleştirmek istiyoruz. Bu iş birliği nedeniyle SES Eskişehir Şubesi’ne ve yöneticilerine çok teşekkür ediyorum. Bütün Türkiye’yi de bu ödüle katılmaya çağırıyorum” dedi.

“Ödül Türkiye’deki Tüm Şiir Yazanlara Açık”

Şiir ödülünü COVİD 19 salgınında hayatını kaybeden yaklaşık 400 sağlık emekçisini anmak ve onların aziz hatıralarını yaşatmak amacıyla gerçekleştirdiklerini söyleyen SES Eskişehir Şubesi Eş Başkanı Birtürk Özkavak, ödülün Türkiye’deki tüm şiir yazanlara açık olduğunu belirtti. Özkavak, “Bu adımlar ile hayatını kaybeden 400 sağlık emekçisini fiziken tekrar hayata döndürmek mümkün olmayacak, ama onların hatıralarını edebiyat dünyasında, şiirle yaşatmak, onları sonsuzluğa kadar anımsamak adına önemli bir adım atıyoruz. Odunpazarı Belediyemizin edebiyata verdiği desteği biliyoruz. Bu konudaki işbirliği için de Başkan Kurt’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Eskişehir için de iyi bir ödül olacağını düşünüyorum. Umarım daha sonraki yıllarda da devam edecek bir ödlün ilk adımını başlatmış oluruz. Tüm şiir severlerin, şairlerin eserlerini bekliyoruz” diye konuştu.

“Yitirdiklerimizi Sonsuzluğa Bu Şekilde Taşıyabilmek Çok Anlamlı”

2020 yılını ülke olarak çok zor geçirdiğimizi ifade eden SES Eskişehir Şubesi Eş Başkanı Umut Özge Yılmaz, sağlık çalışanlarının ise ekstra zorluklar yaşadığını vurguladı. 400’den fazla sağlık emekçisinin hayatını kaybettiğine dikkat çeken Yılmaz, SES olarak 1 yıl boyunca koşulların düzenlenmesi ve seslerini duyurabilmek için çok çaba sarf ettiklerini belirtti. Yılmaz konuşmasına şu sözlerine devam etti: “Yitirdiklerimizi geri getiremiyoruz, evet. Ama onların adına böyle bir ödül düzenlenmesi, onları sonsuzluğa bu şekilde taşıyabilmek ve anabilmek çok anlamlı. Odunpazarı Belediyesine de bu koşulları sağladığı ve bize destek olduğu için çok teşekkür ediyoruz. ”Detaylı bilgi almak isteyenler, 0 505 488 24 39 numaraları telefonu arayarak istedikleri bilgiyi alabilir. Şiir ödülünün şartmanesine ulaşmak isteyenler ise Odunpazarı Belediyesi’nin resmi web sitesinden (https://www.odunpazari.bel.tr/guncel/duyurular/ulusal-siir-odulu-sartnamesi) ulaşabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ