<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Ödemiş Ticaret Odası Logo Tasarım Yarışması

Ödemiş Ticaret Odası Logo Tasarım Yarışması

Ödemiş Ticaret Odası Logo Tasarım Yarışması

Ödemiş Ticaret Odası Logo Tasarım Yarışması Düzenliyor.

Yarışmanın Adı: Ödemiş Ticaret Odası Ödüllü Logo Tasarım Yarışması

Tasarımların Teslim Şekli
1. Çalışmalar;

15 Şubat 2019 tarihine kadar 3 Eylül Mahallesi Gençlik Caddesi No:2 Ödemiş adresine,
USB’ye yüklenmiş Postscript (Freehand, Illustrator, Corel Draw, photoshop (.psd) ve mutlaka 300dpi jpg/gif – vektörel) olarak teslim edilmelidir.

2. Katılımcıların eserlerinin değerlendirmeye alınması için ‘ÖDEMİŞ TİCARET ODASI Logo Tasarım Yarışması Katılım Formu’ ıslak imza ile eksiksiz doldurulmalı ve şartnamenin çıktısı alınarak her sayfası ayrı ayrı imzalanmalıdır. Eksiksiz doldurulan form ve imzalanan şartname, eser ve eseri anlatan kısa bir yazı ile birlikte başvuru adresine kapalı zarf ile gönderilmedir.

Ads

3. İlçe dışından yarışmaya katılacak olan tasarımcılara, gönderdikleri kapalı zarf Ödemiş TO’ya ulaşınca en fazla üç gün içerisinde konfirmasyon maili gönderilecektir. Tasarımını gönderdiği takdirde konfirmasyon maili almayan katılımcıların (0232) 543 1168 nolu numarayı aramaları gerekmektedir. Aksi takdirde oluşan aksaklıklardan ve sorunlardan ÖDEMİŞ TİCARET ODASI sorumlu değildir.

Ödüller:
Birincilik ödülüne layık görülecek tasarımın sahibine 2.000 TL para ödülü verilecektir.

Genel Katılım Koşulları ve Değerlendirme Kriterleri:
1. Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması temel şarttır. Teslim edilen tasarımın özgün olduğu tasarımcı tarafından kabul ve taahhüt edilmiş sayılır, bu konudaki tüm sorumluluk yarışmacıya aittir.

2. Yarışma, seçici kurul üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında amatör-profesyonel tüm tasarımcılara, öğrencilere, kamu ve özel kurumların katılımına açıktır.

3. Katılım ücretsiz olup yarışmacılar en fazla üç ayrı tasarım ile yarışmaya katılabilirler. Katılım bireysel olabileceği gibi birden fazla kişinin ortak bir çalışması ile de yarışmaya katılım sağlanabilir. Yarışmacıların grup olarak yarışmaya katılması durumunda, tasarım sahiplerinin idare ile ilişkilerinin yürütülmesini teminen tasarım sahiplerinden birinin temsilci olarak belirlemeleri ve yasal temsilcinin yazılı izninin sunulması gerekmektedir. Katılımcının reşit olmaması durumunda, yasal temsilcisinin yazılı izninin sunulması gerekmektedir.

4. Yarışmaya sunulan tasarımların, Türk Patent Enstitüsünce (TPE) daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış ve daha önce başka yerlerde kullanılmamış olması gerekmektedir. Sunulacak tasarımların daha önce başka yarışmalarda ödül almamış olmaları, tasarımların diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir. Yarışmaya katılanlar tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar.

5. Yarışmanın son başvuru tarihi 15 Şubat 2019 olarak belirlenmiştir. Yarışmaya katılan tasarımlar 25 Şubat 2019 tarihinde Seçici Kurul değerlendirmesinden geçecektir.

6. Tasarım tekniğinde şu teknik özelliklere uyulması gerekmektedir:

– Logo tasarımı, renkli ve siyah-beyaz kullanıma uygun olarak, büyültülüp küçültüldüğünde görselliğinin bozulmayacağı ve çok küçük ölçülerde ayrıntılarını kaybetmeyen, çok büyük ölçülerde ise dağınık görünmeyeceği bir biçimde ve her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

– Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak tasarımda “ÖDEMİŞ TİCARET ODASI” yazısı ve 1893 tarihi açık ve net bir şekilde kullanılmalıdır. Ayrıca yarışma sonunda seçilecek tasarımın kullanım alanları göz önüne alındığında; Ödemiş TO’ yu temsil edecek ve odanın tanıtımına yönelik etkinliklerde, fuarlarda, toplantılarda, her türlü basılı materyallerde kullanılacağı (antetli kağıt, branda, pankart, broşür, gazete, dergi vb.) için dört renkli baskı tekniğine (ofset-trigromi) ve web sayfasında kullanılacağı için dijital ortamlara uygunluğu düşünülmelidir.

– Logo, bir adet A4 kağıt veya USB ile sunulacaktır:
Her tasarım A4 (21 x 29,7cm.) ebadında, beyaz zemin üzerine uzun kenarı 15 cm’yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kağıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah-beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm’den büyük olmayacak şekilde yer alacaktır. Çıktılar, paspartusuz biçimde, karton, fotoblok vb. malzemeye yapıştırılmadan teslim edilecektir.
Tasarımlar, Grafik tasarım programları (Freehand, Illustrator, Corel Draw,Photoshop vb.) ile hazırlanmış olmalı ve belge olarak her bir çalışmanın JPEG versiyonu USB ortamında teslim edilmelidir. Tasarımlar 300dpi çözünürlükte olmalı ve tasarımların renk modu CMYK olmalıdır. Fotoğraf içeren tasarımlar ve elle yapılan çizimler yarışma dışı kalacaktır.
7. Çalışmanın esin kaynakları ve simgelere ilişkin açıklama 1000 (boşluksuz) karakteri geçmeyecek bir şekilde kısa bir yazı çalışmayla birlikte gönderilmelidir.

8. Yarışmada birincilik, ödülü alan logonun telif ve yayın hakları ÖDEMİŞ TİCARET ODASI’na ait olacak ve Oda seçilen logoyu istenilen her yerde kullanılabilecek, yarışmacılar telif hakkı talep etmeyeceklerdir.

9. ÖDEMİŞ TİCARET ODASI seçilen tasarımı kullanıp kullanmamakta, seçilen tasarım üzerinde değişiklik yapmakta serbesttir.

10. ÖDEMİŞ TİCARET ODASI gelecek başvurular içerisinde yeterli kaliteyi görmediği takdirde yarışmayı iptal etme hakkında sahiptir.

11. Başvuru süresi dışında gelen tasarımlar kabul edilmeyecektir. Seçici Kurul tarafından değerlendirme süresinde kopya olduğu anlaşılan veya başka kurum ve kuruluşların logolarını çağrıştıran tasarımlar yarışma dışı kalacak, ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülünü iade edecektir.
12. Her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçleri maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan ÖDEMİŞ TİCARET ODASI ya da Seçici Kurul üyeleri sorumlu tutulamaz.

Yarışmanın Konusu:
Kuruluşu M.Ö. 3000 yıllarına dayanan deniz seviyesinden 123.m yükseklikte olan ve Akdeniz ikliminin tipik özelliklerini taşıyan Ödemiş’in yüzölçümü 1.082.6 km2’dir. Ödemiş ilçesi yerleşim merkezi olarak tarihi M.Ö. III .bin yıllarına kadar uzanan ve çeşitli uygarlıkları tarihi boyunca barındıran bir geçmişe sahip olup; bugün ise tam gelişmişlik düzeyine tırmanan çağdaş bir şehir görünümündedir. Ödemiş ilçesinin Yunan işgalinden kurtuluş tarihi 03 Eylül 1922 olup; 1923 yılında da Anavatanın bir parçası olarak Türkiye Cumhuriyetin bir ilçesi hüviyetini kazanmıştır. İlçe kuzeyden 2.157 rakımlı Bozdağlar ve güneyde ise 1.646 rakımlı Aydın Dağları ile çevrilmiş ve Küçük Menderes Ovasında kurulmuştur. Ödemiş; Nüfusu, ekonomik ve kültürel yapısı, tarım ve sanayisiyle her geçen gün sürekli büyüyerek gelişen bir şehir olmasının yanı sıra coğrafi konumu itibarıyla da il olmaya hazır bir şehirdir. Ödemiş Hitit, Fridya, Lidya, Pars, Roma ve Bizans dönemlerinden eserlere ve sahipliği yapmaktadır. İnanç turizminden kış turizmine, yayla turizminden ekoturizme kadar çok farklı turizm çeşidini bir arada yaşama olanağı bulunmaktadır. Doğal şifalı bitkileri, yerel tarımsal ürünleri, yöresel kadın el sanatları, ipekçilik ve ipek dokuma, el zanaatları, yöresel yemekleri, meşhur köftesi ve deve güreşleri, Rahvan at yarışları gibi geleneksel oyunlarıyla turizmin cazibe merkezidir.
Tarihin, tarımın ve ticaretin köklü ve güçlü olduğu şehrin Ticaret Odası; görevini, hedefini yansıtacak, işlevsel ve kolay kullanım imkânına sahip yeni logosunu aramaktadır.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 15 Şubat 2019.
Yarışma Sonuçları 4 Mart 2019 Tarihinde Açıklanacak.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ