<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Nizip Belediyesi Logo Yarışması

Nizip Belediyesi Logo Yarışması

Nizip Belediyesi Logo Yarışması

Gaziantep Nizip Belediyesi Logo Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Yaş Sınırı Olmadan Herkes Katılabilir.

Yarışma Konusu
Yarışmanın Konusu Gaziantep İli, Nizip Belediyesi’ne Ait, İlçemizin Tarihi, Sosyal, Kültürel Kaynaklarını, Vizyonunu Ve Misyonunu Yansıtacak, Akılda Kalıcı, İşlevsel Kullanımına İmkân Sağlayacak Bir Şekilde Özgün Bir Belediye Amblemin/Logosunun Oluşturulması Ve Hayata Geçirilmesidir.

Yarışma Ödülü
Birinci Olan Esere 10 Bin Türk Lirası Para Ödülü

Çalışmaların Gönderilmesi
Tasarımlar, katılım formu ve CD hasar görmeyecek şekilde paketlenip, 31/12/2019 Salı günü mesai bitimine kadar aşağıdaki adrese şahsen veya iadeli taahhütlü olarak posta veya kargo ile teslim edilecektir. Yarışma sekretaryası Nizip Belediyesi (İmar ve Şehircilik Müdürlüğü) tarafından yapılacaktır.

Yarışmayı Yapan Kurum

Ads

ADI : NİZİP BELEDİYESİ
ADRES : NİZİP BELEDİYESİ
Mimar Sinan Mahallesi
Niğbolu Sokak No:20 Nizip / Gaziantep

TEL : 0 (342) 517 39 00
FAX : 0 (342) 517 21 38

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 31 Aralık 2019. Yarışma Sonuçları Son Başvuru Tarihinden İtibaren 7 Gün İçinde Nizip Belediyesi Resmi İnternet Sitesinden Açıklanacak.

Katılım Koşulları
1- Yarışma herkesin katılımına açıktır.

2-Yarışmada yaş sınırı yoktur

3- Her katılımcı en fazla 3 (üç) adet eserle yarışmaya katılabilirler.

4-Yarışmaya katılım ücretsizdir.

5- Yarışmaya Nizip Belediyesi’nin değerlendirici, seçici kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınları katılamaz.

6-Tüm çalışmaların “T.C. Nizip Belediyesi” ibaresiyle birlikte değerlendirilmesine dikkat edilecektir.

7-Logo, Nizip’imizi en iyi ve özgün şekilde temsil etmeli, içerik ve görsellik açısından ayırt edici nitelikte olmalıdır.

8- Her tasarım A4 beyaz kağıt zemin üzerine uzun kenarı 10 cm.’yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kâğıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah-beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm’den büyük olmayacak şekilde yerleştirilecektir. Sayfanın arka kısmında yarışmacının rumuzu yer alacaktır. Çalışmalar, paspartusuz biçimde, karton, fotoblok vb. malzemeye yapıştırılmadan sadece A4 kağıda basılmış şekilde teslim edilecektir.

9- Çalışmalar ayrıca aşağıda belirtilen teslimat adresine; FreeHand, Illustrator, Corel Draw, Photoshop vb. gibi vektörel çizim tabanlı tasarım programlarından birinde hazırlanmış çalışma halinde, 300 dpi CMYK renk formatında, JPEG ve PDF olarak CD’ye kaydedilmiş şekilde teslim edilecektir. Koşullarına uymayan logolar elenecektir.

10-Çalışmalarda renk ve form yönünden herhangi bir kısıtlama yoktur. Çalışmalar, TV ekranlarında, basılı materyallerde, renkli ve siyah-beyaz olarak kullanılabilecek, değer kaybetmeyecek, anlaşılabilir tasarımlar olmalıdır. Logonun çok çeşitli amaçlar için kullanılabileceği göz önünde bulundurularak (antetli kağıt, faks, dergiler, broşürler, kitapçıklar, kitaplar, programlar, pankartlar, posterler, şapkalar, tişörtler, çantalar, havlular, internet ve elektronik medya, web sitesi, elektronik posta) basıma uygun nitelikte hazırlanması, büyütülüp küçültüldüğünde (20×20 cm) fonksiyonelliğini yitirmemesi gerekmektedir.

11-Ekteki Katılım formunun eksiksiz olarak doldurulup ıslak imzayla imzalayıp bir zarfa konacak ve zarf kapatıldıktan sonra üzerine en az 4 (dört), en çok 8 (sekiz) karakterden (harften/rakamdan) oluşan rumuz yazılacaktır. Aynı rumuz, çalışmanın arka yüzünde (A4 formatındaki çıktı) ve CD’nin ön yüzünde de yer alacaktır. Birden fazla eser gönderenler aynı rumuzu kullanacaklar.

12- Tasarımcı, kullanılan fontlar dahil eserle ilgili yaptığı çalışmayı bir sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde (yazıyla) açıklayacak ve CD ile birlikte sunacaktır.

13- Amblem/Logo tasarımının üzerinde katılımcıya ait isim, imza veya ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılır.

14-Birden fazla tasarımla katılanlar, her bir tasarım için ayrı zarf oluşturacaktır.

15- Teslim edilen çalışmalar, Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış ve tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır.

16- Kopya olduğu anlaşılan eserler seçici kurul tarafından değerlendirilmeye alınmayacaktır. Yarışmanın sonucunda seçici kurul herhangi bir eseri, herhangi bir ödüle layık görebileceği gibi eserin bu yarışmadan önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı, başka bir yarışmaya katıldığını veya yarışma sonucunun ilan edildiği tarihten önce yayınlandığını veya eserin başkasına ait olduğunun ortaya çıkması durumunda, verilen ödül iptal edilecek ve yarışma için yapılmış tüm giderler ilgiliden alınacaktır. Eğer kişiye ödülü verilmiş ise, ödülü derhal iade etmesi gerekecektir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılar bakımından, hiçbir anlamda talep hakkı doğurmaz.

17- Yarışma; eserlerin ihtiyacı karşılamaması halinde ya da diğer herhangi bir nedenle tekrarlanabilir veya Belediye tarafından her aşamasında iptal edilebilir.

18-Nizip Belediyesi, katılımcıların eserleri ile ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

19- Yarışmada seçilen tasarımın tüm hakları Nizip Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz. Diğer tasarımlar, sonuçların duyurulmasından sonra bir ay içersinde aynı adresten geri alınabilir. Bu süre içerisinde adresten alınmayan çalışmalardan Nizip Belediyesi sorumlu olmayacaktır.

20- Ödül kazanan tasarımı Nizip Belediyesi kullanma ve değiştirme hakkına sahiptir. Ödüle değer görülen eserin yüksek çözünürlükteki kopyası seçici kurul tarafından katılımcıdan talep edilebilir. Seçici kurul, seçilen eserin sahibinden eser üzerinde değişiklik yapmasını isteyebilir. Bunun için Nizip Belediyesi tarafından ödül tutarı dışında bir ödeme yapılamaz.

21- Eserler, seçici kurul tarafından yaratıcılık, özgünlük, uygulamadaki başarı kriterleri üzerinden değerlendirilecektir.

22- Yarışma sonunda birinci seçilen eser Nizip Belediyesi logosu olarak belirlenecek ve dereceye giren diğer eserler ile birlikte herhangi bir süre sınırlanması olmaksızın etkinlikle ilgili olarak oluşturulacak her türlü basılı ve görsel materyal üzerinde kullanılacak, gerektiğinde sergilenecek veya ileride bir katalog olarak basılabilecektir. Katılımcılara eserlerin basılı veya görsel materyaller üzerinde kullanılması, sergilenmesi veya albüm oluşturulması için ayrıca telif ödenmeyecektir.

23- Yarışmacılar, gönderecekleri tasarımlar için belirtilen ödül dışında, herhangi bir ödül veya ücret kesinlikle talep edemez, yaptıkları başvurunun ardından yarışmadan çekilemezler. Yarışmaya katılanlar, yarışma şartlarını ve seçici kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

24- Seçici kurulca (bir) logo eseri seçilecektir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ