<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Niğde Belediyesi Uluslararası Resim Yarışması

Niğde Belediyesi Uluslararası Resim Yarışması

Niğde Belediyesi Uluslararası Resim Yarışması

Niğde Belediyesi Uluslararası Resim Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 Yaşını Doldurmuş Tüm Ulusal Ve Uluslar Arası Amatör Ve Profesyonel Sanatçılar Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 12 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 8 Bin Türk Lirası
Mansiyon Ödülü Bin Türk Lirası

Niğde Belediyesi ve Niğde Uluslararası Sanatçılar topluluğu ile birlikte gerçekleştirilecek olan bu etkinlik; ANI (Türkiye), GAPi (Hollanda), PAS (Portekiz), Leading Art (İran), Acces (Fransa) ve Arte Global (Brezilya) tarafından desteklenmektedir.

Konu:
“Medeniyetlerin Yaşatıldığı Şehir” NİĞDE

Amaç:
Ülkemiz ve uluslararası sanatçıların eserleri ile Niğde şehrini sanatla daha da güzelleştirmek, Niğde’nin doğa güzelliklerini, tarım faaliyetlerini, kültürel ve tarihi zenginliklerini bütün renkliliği ile dünyaya tanıtmaktır.
Bütün dünya sanatçılarını, 2021 yılında gerçekleşecek olan bu etkinlikte yer almaları için davet ediyoruz.

Ads

Başvuru Ve Katılım Koşulları
1. Yarışma, Seçici Kurul Üyeleri, jüri üyelerinin birinci derece yakınları dışında 18 yaşını doldurmuş ulusal ve uluslararası tüm profesyonel ve amatör sanatçılara açıktır.

2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.

3. Yarışmaya katılacak eserlerde, Niğde kültürü, tarihi ve güzelliklerini sanatçı gözüyle yorumlaması beklenmektedir. Niğde fotoğraflarından da esinlenerek ya da yeniden yorumlayarak, gerçekçi ya da soyutlanmış, tuval üzeri yağlı boya ya da akrilik çalışmalar kabul edilecektir.

4. Eser görsellerinin kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilecektir. Eser üzerinde katılımcıya ilişkin isim, logo, tarih vb işaretler bulunmamalıdır.

5. Yarışmaya gönderilen eserler üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

6. Çalışmaların kısa kenarı 60 cm’den az olmamalıdır.

7. Ön değerlendirme için; Sanatçının adı soyadı, kısa özgeçmişi, vesikalık fotoğrafı, ülkesi, ikamet adresi, e-posta adresi ve telefon numarası ile birlikte eserlerin fotoğrafı Niğde Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne ait e-mail (fotograf@nigde.bel.tr) adresine gönderilecek olup alternatif hiçbir gönderi ( kargo, elden teslim vb.) kabul edilmeyecektir. (ek 2)

8. Çalışmanın yüksek çözünürlüklü kopyası (1 – 5 MB jpg), adı, ölçüsü, tekniği ve yılı belirtilmelidir.

9. Elektronik posta yolu ile gönderilen eser görsellerinde oluşan sıkıntılarda, düzenleyici kurum sorumlu değildir.

10. Ön değerlendirme sonucu, ilgili tarihlerde eser sahiplerine e-posta ile bilgi verilecektir.

11. Ön değerlendirme sonucu kabul edilen eserler elden ya da kargo yoluyla Niğde Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü adresine sergilenmeye hazır şekilde teslim edilecektir.

12. Kargo yoluyla gönderilen eserlerin hasar görmesi durumunda tüm sorumluluklar katılımcıya aittir.

13. Kargo bedeli katılımcının kendisine aittir.

14. Teslim edilen eserler Seçici Kurul tarafından değerlendirilerek ödül kazanan ve sergilenmeye değer bulunanlar eser sahipleri 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun olarak Niğde Belediyesi web sayfasında duyurulacaktır.

15. Başarı ve mansiyon ödülüne hak kazanan eser sahiplerinin ödülleri, Niğde Belediyesi tarafından, kazananların ilan edilmesinden itibaren 30 gün içerisinde, Başvuru Formunda (Ek-2) belirtilen hesap numarasına aktarılacaktır.

16. Yarışmada ödül ve sergilenme hakkı kazanan tüm eserlerin kullanım hakkı Niğde Belediyesine aittir. Katılımcı yarışmaya katıldığında eserinin Niğde Belediyesi tarafından (kitap, dergi ve bülten ) yayımlanması kabul etmiş sayılır.

17. Bu yarışma için gönderilmiş olan bütün çalışmalar, Niğde Belediyesi tarafından katalog haline getirilecektir. Ödül ve sergileme hakkı kazanan katılımcı sanatçıların adreslerine katılım sertifikası ve katalog gönderilecektir.

18. Katılımcı tarafından yarışmada ödül , sergileme hakkı kazanılan eser hibe edilmiş sayılır.

19. Yarışmada ödül, sergileme hakkı kazanan ve eserini hibe eden katılımcıların çalışmaları Niğde Belediyesi Sanat Koleksiyonunda daimi olarak kalacak ve belgelendirilecektir.

20. Eserlerde yer alacak görseller ile ilgili izinsiz kullanım, telif vb. taleplerden doğabilecek hukuki sorumluluklar yarışmacıya aittir.

21. Seçici kurul tarafından ön değerlendirmede başarılı bulunan eser sahipleri elektronik posta ile bilgilendirilip, verilecek olan adrese çalışmaların gönderilmesi istenecektir. Daha önce çalışma gönderilmemesi gerekmektedir.

22. Her katılımcı en fazla 1 (bir) eserle yarışmaya katılabilir.

23. Şartnamede belirtilmeyen konularda ya da olası uyuşmazlıklarda yarışma komisyonu ve jüri yetkilidir. Kararları bağlayıcı niteliktedir.

24. Yarışmaya eser göndererek katılan tüm yarışmacılar, şartnamede belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılır.

Yarışma Takvimi
Yarışma Gönderi Başvuru Başlama – Bitiş Tarihi:
15 Haziran 2021 – 31 Ağustos 2021

Ön Değerlendirme Sonuçlarının Açıklanma Tarihi:
10 Eylül 2021

Ön Değerlendirmeyi Geçen Eserlerin Orijinallerinin Teslim Tarihi:
4 Ekim 2021

Ödül Almaya Hak Kazananların Duyurulması:
22 Ekim 2021

Ödül Töreni ve Sergi Açılışı:
3 Kasım 2021

Bütün çalışmalar Niğde Belediyesi Sanat Galerisinde sanatseverlerin izlenimine sunulacaktır. 15 gün süreyle sergilendikten sonra, daimi olarak sergilenmek üzere Niğde Belediyesi Koleksiyonuna teslim edilip kayıt altına alınacaktır.

Eser Teslim Adresi Ve İletişim Bilgileri
Niğde Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Efendibey Mah. Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı. Niğde Belediyesi Gençlik Merkezi- Nikah Salonu Binası No: 56 Merkez / NİĞDE Tel: 0 388 232 35 74
e-posta: fotograf@nigde.bel.tr

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ