<style>.lazy{display:none}</style>Necmettin Erbakan Üniversitesi Yunus Emre’den Resim Yarışması
29.02.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Necmettin Erbakan Üniversitesi Yunus Emre’den Resim Yarışması

Necmettin Erbakan Üniversitesi Yunus Emre’den Resim Yarışması

Necmettin Erbakan Üniversitesi Yunus Emre’den Resim Yarışması

Meram Belediyesi Necmettin Erbakan Üniversitesi Yunus Emre’den Resim Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 3 Bin Türk Lirası
3 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası
3 Adet Başarı Ödülü 1.500 Türk Lirası

Yarışmanın Adı: “Yunus Emre’den Resim Yarışması”

Amaç:
Cumhurbaşkanlığının Resmi Gazete’de yayınlanan 2021/1 Genelgesi’nde “Yunus Emre’nin şiirlerinde insan ve doğa sevgisi, hoşgörü, kardeşlik ve barış kavramlarını en duru Türkçe ile işlemiş ve bu şiirlerle din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin tüm insanlığa seslenmiştir. Yunus “yetmiş iki millete bir göz ile bakmak” ilkesi ve evrensel insani değerler üzerine inşa edilmiş felsefesiyle dünya hümanizmine katkılar sağlayarak insanları ortak değerler etrafında birleştiren, çağının çok ötesinde bir şair olmayı başarmıştır” ifadeleri ile Yunus Emre’nin evrensel bir değer olduğuna vurgu yapılmaktadır. Yunus Emre’nin hem dünya beşeriyetine ortak bir değer olarak takdim edilmesi hem de ülkemize bir kez daha hatırlatılması maksadıyla 2021 yılının “Bizim Yunus” olarak anılması kararı üzerine sanatçı olma yolunda ilerleyen üniversitelerimizde eğitim gören (önlisans, lisans ve lisansüstü) genç kuşaklar tarafından Yunus Emre’nin evrensel fikirlerinin resim diliyle yorumlanmasıyla kalıcı eserler ortaya koymak amacıyla Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Konya Meram Belediyesi işbirliği ile resim yarışması düzenlenmiştir.

Konu: Yunus Emre’den

Ads

Katılım Şartları:
1. Yarışmaya tüm önlisans, lisans ve lisansüstü (yüksek lisans, doktora, sanatta yeterlilik) eğitim gören öğrenciler katılabilir.

2. Yarışmaya tuval/duralit/mdf üzerine yağlıboya, akrilik veya karışık teknikle oluşturulan eserler kabul edilir. Kağıt üzerine çalışılmış veya camlı eserler yarışmaya kabul edilmez.

3. Her katılımcı yarışmaya, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş en fazla iki (2 adet) eseriyle katılabilir.

4. Katılımcılar, eserlerinin özgün olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Bu konuda çıkacak bir anlaşmazlık ve tereddüt durumunda tüm sorumluluk başvuru sahibine aittir.

5. Eserlerde yer alacak görseller ile ilgili izinsiz kullanım, telif vb taleplerden doğabilecek hukuki sorumluluklar da katılımcıya aittir.

6. Eserlerin kısa kenarı 100 cm. den küçük olmayacaktır.

7. Ekte verilen “Başvuru Formu” imzalı olarak, eserle birlikte 05.11.2021 tarihine kadar gönderilmelidir.

8. Eserlerin arka yüzünde eserin adı, yapım yılı, boyutları, tekniği ve katılımcının adı ve soyadı, adres ve telefon bilgilerini belirten esere zarar vermeyecek biçimde yapıştırılmış bir etiket bulunmalıdır.

9. Tüm kargo ve posta masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanacaktır.

10. Posta ve kargo yoluyla gönderilecek eserlerde oluşabilecek olası zarar ve gecikmelerin tüm sorumluluğu başvuru sahibine aittir.

11.Ödül kazanan eserler ile bağışlanan eserlerin tümü, bütün haklarıyla satın alınmış gibi işlem görür. Eser üzerindeki tüm fikri ve sınai haklar Konya Meram Belediyesi’ne aittir. Ödül ve sergileme alan eserler Meram Belediyesi Tantavi Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergilenecek ve bu eserler ile ilgili her türlü dijital ve basılı materyal üretilebilecektir.

12. Sergide yer alan eserler için online/baskı sergi kataloğu hazırlanacaktır. Bu katalog için ödül ve sergileme alan katılımcılar, aşağıda belirtilen maddelerdeki dokümanları eksiksiz bir şekilde yunusemreyarisma@erbakan.edu.tr mail adresine göndereceklerdir.
a) Yarışmaya katıldığı eserlerin görselleri. (Görseller 300 dpi, en fazla 5 MB olmalıdır.)
b) Portre Fotoğrafı
c) Başvuru Formu

13. Yarışma neticesinde ödül alan ve sergilenmeye uygun görülen eserler sergilenecektir.

14. Seçici Kurul, ödüllerin tümünü ya da bir kısmını dağıtıp dağıtmamakta serbesttir.

15. Ödül kazanamayanve bağışlanmayan eserler katılımcılara teslim alındıkları yerde ya da masraf ve sorumluluk kendilerine ait olmak üzere kargo ile adreslerine iade edilecektir. Yarışma düzenleme kurulu, sonuçların açıklamasından sonraki 30 gün içinde geri alınmayan eserlerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

16. Ödül alan eserler Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanlığı web sayfasından ilan edilecektir.

17. Eserleri ödül alan ve sergilemeye değer bulunan katılımcılara Başarı Belgesi düzenlenecek ödül töreninde salgın veya farklı bir sebeple düzenlenemediği takdirde posta ve e-posta aracılığıyla gönderilecektir.

18. Yarışmaya gönderilecek eserler, çerçevesiz, korunaklı biçimde paketlemiş olarak elden ya da posta-kargo ile Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi DekanlığıPosta Kodu:42090,Meram Yeni Yol/ Meram/ KONYA adresine ulaştırılmalıdır.

19. Şartnamede belirtilmeyen hususlarda veya tereddüt halinde düzenleme kurulu kararları geçerlidir.

20. Düzenleme kurulu katılım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

21. Yarışmaya katılan adaylar; yarışmaya katılmak üzere başvurduğu andan itibaren bu şartnamedeki tüm koşulları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Yarışmacıların bu şartname hükümlerine sonradan itiraz hakkı yoktur.
Önemli Not: Günümüz koşulları dikkate alındığında pandemi şartlarına göre yapılacak değişiklikler Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Dekanlığı web sayfasından duyurulacaktır.

Yarışma Takvimi
Eser Son Teslim Tarihi : 05.11.2021
Seçici Kurul Değerlendirme : 09.11.2021
Sonuçların Duyurulması : 12.11.2021
Sergi Açılış Tarihi : 25.11.2021

İletişim: yunusemreyarisma@erbakan.edu.tr

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.
Başvuru Formu İçin Tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ