<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Necmettin Erbakan Üniversitesi Engelsiz Fotoğraflar Yarışması

Necmettin Erbakan Üniversitesi Engelsiz Fotoğraflar Yarışması

Necmettin Erbakan Üniversitesi Engelsiz Fotoğraflar Yarışması

Necmettin Erbakan Üniversitesi Engelsiz Fotoğraflar Yarışması Düzenliyor. Yarışma Konusu Spor Engel Tanımaz.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 1.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü Bin Türk Lirası

İçerik:
Yarışma engelli üniversite öğrenci ve personellerinin kendilerinin fotoğraf makinesinin kadrajında olması kaydı ile kendi yaptıkları bir veya birkaç sportif hareketi başkasına çektirerek veya var olan fotoğrafı göndererek yarışmaya katılımını içermektedir.

Amaç:
Toplumda engellilerle ilgili farkındalık ve bilinç oluşturmak, imkân verildiğinde birçok başarı kazanabileceği algısını geliştirmek, yaşama pozitif bakmalarına katkı sunacak anları resmetmelerini sağlamak, spor yapabildiklerini göstermek ve yapma isteklerinin artırılmasını sağlamak.

Kategori:
Yarışma serbest kategoride gerçekleşecektir.

Ads

Genel Katılım Koşulları

-Yarışmaya katılım ücretsizdir.
-Katılımcılar yukarıda belirtilen konu çerçevesinde anlatım biçiminde özgürdür.
-Yarışmacıların gönderdiği fotoğraflarında yüzlerinin açık, belirgin, anlaşılır ve tanınabilir şekilde olması gerekmektedir.
-Yarışmaya, bedensel engelliler, zihinsel engelliler, görme engelliler ve işitme engelliler katılabilirler. Konuşma engelliler, sürekli hastalığı olanlar, duygusal, sosyal ve ruhsal sorunu olan engelliler kinestetik zekâ gerektiren bedensel gereksinimleri noksan olmadığı için yarışmaya katılamazlar.
-Yarışma; jüri ve düzenleme kurulu üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında, ülke çapında tüm üniversitelerdeki amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı engelli ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile akademisyen ve idari personelin katılımına açıktır.
-Yarışmaya her fotoğrafçı en fazla 3 (üç) adet sayısal, renkli veya siyah beyaz eserle katılabilir.
-Yarışmacı göndermiş olduğu eserlere isim vermelidir.
-Seçici kurulun fotoğraf kalitesi ve teknik konulardan sonra dikkate alacağı en önemli kriter, hareketin engele bağlı zorluk derecesidir.
-Yarışmaya katılacak olan yarışmacıların kimlik bilgilerini tam ve eksiksiz olarak bildirmeleri gerekmektedir.
-Dereceye giren yarışmacının diğer eserleri, mansiyon, özel ödül ya da sergilemeye değer eserler arasına da seçilebilir.
-Birden fazla fotoğrafın montajı (kolaj) ile oluşturulan fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.
-Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri yarışmaya katılamaz. Fotoğrafın sergilenmiş ve fotoğraf yarışması organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş
zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
-Fotoğraflara renk, keskinlik, toz alma gibi bazı işlemler yapılması, kontrast ayarları gibi basit müdahaleler kabul edilir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda seçici kurulun kanaati esastır.
-HDR (High Dynamic Range) fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
-Yarışmacıların, yarışmaya katıldıkları fotoğraflarında yüzlerinin açık, belirgin, anlaşılır ve tanınabilir bir şekilde olması gerekmektedir.
– Katılımcı, gönderdiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.
-Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacının kendisine ait fotoğrafı olmalıdır. Yarışmacı model olduğu fotoğrafın yalnızca çekimi esnasında bir başkasından yardım alabilir.
-Ödül alan katılımcılar arasında beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri ödül, unvan ve her türlü kazanımları geri alınır. Başkasına ait görüntülerin olduğu gibi kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Bu durumda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
-Fotoğrafın içeriğinde markalar, şirketler ve şahıslar rencide edilecek şekilde kompozisyon yapılamaz.
-Yarışmaya gönderdiği fotoğraf üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve değerlendirme kurulunu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan kişi hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.
-Düzenleme Kurulu, uygun gördüğü koşullarda yarışmanın tamamının veya bir kısmının iptaline ya da ertelenmesine karar verebilir. Düzenleme Kurulu, iptal ya da erteleme durumlarında uygulanacak yöntemleri ve kuralları belirleme hakkına sahiptir.
-Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli görülen durumlarda şartnamenin kuralları, program değişikliği, değerlendirme, ödüllendirme dahil her türlü değişikliği yapmaya, Necmettin Erbakan Üniversitesi Son Katılım Tarihi’nden en geç bir hafta öncesine kadar yazılı olarak bilgilendirmek ve olurunu almak koşuluyla, yetkilidir.
– Yarışma sonuçları Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin www.erbakan.edu.tr adresinde ve Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin sosyal medya (facebook, twitter, instagram ve benzeri) hesaplarında ilan edilecektir. Ayrıca sonuçlar tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılara telefon ve/veya eposta yoluyla bildirilecektir.

Eserlerin İsimlendirilmesi Ve Gönderilmesi
-Başvurular, www.erbakan.edu.tr/saglikkulturspor adresindeki başvuru formunun eksiksiz doldurulması ve bir fotoğraf ile gerçekleşecektir.
Eserlerin yalnızca engelsizfotograflar@erbakan.edu.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir. Alternatif hiçbir gönderi (kargo, elden teslim ve benzeri) kabul edilmeyecektir.
– Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve tek bir oturumda yüklenmelidir.
– Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo, tarih vb. bilgiler bulunmamalıdır.
– Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 72-300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 megabayttan az olmamalı 4 megabaytı geçmemelidir.
– Her bir fotoğraf dosyasının ismi maksimum 31 karakter olmalıdır. İsimlendirmede Türkçe karakterler kullanılmamalıdır. İngilizce harfler ve alt çizgi (_) kullanılabilir.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru Tarihi 5 Mart 2021.
Seçici Kurulun Toplanma Tarihi : 10 Mart 2021
Sonuç Bildirim Tarihi : 12 Mart 2021
Online Ödül Töreni : 15 Mart 2021

Yarışma Sekreteryası
Necmettin Erbakan Üniversitesi Sağlık, kültür ve Spor Daire Başkanlığı
Telefon : 0 332 221 0 561-694
Yetkili Kişi : Mehmet Büyükdede
E-Posta : mehmet.buyukdede@erbakan.edu.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ