<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Nazili Belediyesi Logo Yarışması

Nazili Belediyesi Logo Yarışması

Nazili Belediyesi Logo Yarışması

Aydın Nazili Belediyesi Logo Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 Yaşının Doldurmuş Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2.500 Türk Lirası

Yarışma Konusu
Nazilli İlçesinin Temsil Ettiği Değerleri Ve Zenginlikleri İfade Edecek, Nazilli’nin, Tarihi, Sosyolojik, Fiziksel Ve Kültürel Yapısıyla İlişki Kuracak, Öncü Belediyecilik Hizmetleriyle Örnek Olmayı Hedefleyen Yönetim Anlayışını Yansıtacak, Nazilli Belediyesi’nin Kurum Kimliğinde Kullanılmak Amacıyla Düzenlenen, Evrensel Değerlerle Üretilmiş, İşlevsel Nitelikte Ve Akılda Kalıcı Görsellikte Özgün Logo Tasarım Yarışmasıdır.

Logodan Beklentiler
Nazilli ilçesinin kimliğini ifade edecek olan logonun; Nazilli’nin, ilçe olarak kaydettiği gelişmeleri, tarihini ve kültürel değerlerini, Nazilli Belediyesinin ilke, değer ve atılımlarını, geniş vizyonunu, şeffaf ve katılımcı yapısını, halk ile kurduğu derin, yakın ilişki ve diyaloğu yansıtması beklenmektedir.

Değerlendirme Kriterleri
Logo, Nazilli İlçesinin kimliği ve Nazilli Belediyesi’nin vizyonunu yansıtacak şekilde; özgün, dikkat çekici, akılda kalıcı ve işlevsel kullanıma uygun bir biçimde tasarlanıp oluşturulmalıdır. Yarışmaya katılan tasarımların özgün olması ilk koşuldur. Tüm çalışmalar kavramsal yaklaşım ve estetik bütünlük açısından değerlendirilecektir. Tasarımda ‘T.C. Nazilli Belediyesi’ ve ‘1881’ ibareleri yazılı olarak kullanılacaktır. Logo, kavramsal olarak amaca uygun tasarlanmış bir simge veya bunların birleşiminden oluşabilir.

Ads

Logonun Kullanım Alanları
Yarışma sonunda seçilecek logo tasarımı Nazilli Belediyesi’nin tanıtımına yönelik etkinliklerde, belediye birimlerinde, fuar ve toplantılarda, belediyeye ait her türlü basılı malzemede, web sayfası ve tanıtım filmi gibi hareketli mecralarda ve sair tüm kurumsal faaliyetlerde kullanılacaktır. Tasarımda, kullanım alanlarındaki malzeme ve çeşitlilik öncelikli olarak göz önüne alınmalıdır.

Yarışmaya Katılım Koşulları

1. Yarışma 18 yaşını doldurmuş herkese açıktır.
2. Nazilli Belediyesi ve Nazbel A.Ş. çalışanları, düzenleyici ve seçici kurul üyeleri ile bu kişilerin birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar. Şeffaflık ilkesi gereği yarışmaya katılıp dereceye girmiş olsalar dahi nakdi para ödülünü alamazlar.
3. Her katılımcı en fazla 3 (üç) adet eserle yarışmaya katılabilir.
4. Yarışmaya sunulan eserler Nazilli Belediyesi’ne özel olarak tasarlanmalıdır. Çalışmaların özgün olmaları, daha önce başka yarışmalara katılmamış, başka hiçbir yerde ve hiçbir gerekçe ile yayımlanmamış olmaları, yerli ve yabancı vektör – illüstrasyon arşivlerinden faydalanmamaları, ayrıca diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir.
5. Yarışma katılımcıları, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Seçici Kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan tasarımlar yarışma dışı bırakılacak ve değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu tasarımlara ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecek ve bu durumda Nazilli Belediyesi’nin yeni bir logo seçme imkanını peşinen kabul edilecektir.
6. Katılımcılar, Nazilli Belediyesi Logo Tasarım Yarışmasına katılımlarından dolayı herhangi bir ücret ödemeyecek ve herhangi bir ücret talep edemeyecektir.
7. Nazilli Belediyesi seçilen tasarım üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir, istenilen değişiklikler için ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz. Katılımcılar bu hükümleri peşinen kabul etmiş sayılır.

Teknik Koşullar

1. Her tasarım A4 (21 x 29,7 cm) ebadında, 250 gr mat kuşe kağıt beyaz zemin üzerine uzun kenarı 15cm’yi geçmeyecek şekilde yerleştirilecek, kağıdın alt kısmında tasarımın küçültülmüş renkli ve siyah-beyaz şekilleri, kısa kenarı 25 mm’den büyük olmayacak şekilde yerleştirilecektir. Sayfanın arka kısmında yarışmacının 6 harf veya rakamdan oluşan rumuzu yer alacaktır. Çalışmalar paspartusuz biçimde, karton, fotoblok vb malzemeye yapıştırılmadan sadece A4 kağıda basılmış şekilde teslim edilecektir. Teslim koşullarına uymayan logolar elenecektir.
2. Tasarımlar ayrıca vektörel çizim tabanlı programlardan birinde hazırlanmış çalışmalar halinde 300dpi CMYK renk formatında, JPEG ve PDF olarak CD’ye kaydedilmiş şekilde CD’nin üzerine rumuz yazılarak teslim edilecektir.
3. Yapılan çalışma ile ilgili logoyu anlatan, A4 sayfasını geçmeyecek şekilde hazırlanacak detaylı açıklama metninin üzerine rumuz yazılarak tasarımla birlikte gönderilmesi gerekmektedir.
4. Gönderilen eserler yarışmadan sonra iade edilmeyecektir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 15 Kasım 2019.

Gönderim İçin Postalama Koşulları
1. Katılımcılar her bir tasarım için 2 adet belge zarfı kullanacaklardır.
2. Söz konusu belge zarfları; tasarımın anlatım metni, A4 baskısı ve CD’nin yer aldığı tasarım zarfı ile başvuru formunun yer aldığı başvuru zarfıdır. Yarışmaya katılmak isteyenler başvuru formunu www.nazilli.bel.tr internet sayfasından indirebilirler.
3. Rumuz ile katılım şeffaflık ilkesinin bir gereğidir. Katılımcılar her zarfın üzerine 6 harf veya rakamdan oluşan bir RUMUZ yazacaklardır. (Örnek; XYZ123, ABCDEF, 123456 vb gibi)
4. Zarfların ve tasarımların üzerinde isim, imza veya ayırıcı hiçbir işaret bulunmayacaktır. Bu tip ayrıştırıcı unsur bulunduran çalışmalar yarışma dışı bırakılacaktır.
5. Birden fazla eserle katılan tasarımcılar her eser için ayrı tasarım zarfı ve ayrı rumuz kullanmalıdırlar. 3 ayrı tasarım zarfı, tek bir postalama zarfı içinde gönderilebilir.
6. Yarışmaya katılmak isteyenler eserlerini 15/11/2019 Cuma günü saat 17:00’ye kadar Nazilli Belediyesi adresine posta veya kargo yoluyla ulaştırmış olmalıdır. Gönderimde postaya verilen tarih değil, teslim tarihi esas alınacak olup 15/11/2019 Cuma günü saat 17:00’dan sonra teslim edilen çalışmalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
7. Postadaki gecikme ve hasardan Nazilli Belediyesi sorumlu tutulamayacaktır.

Yarışma Takvimi
Yarışma İlan Tarihi: 17.10.2019
Son Teslim Tarihi: 15.11.2019
Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi: 18 Kasım – 22 Kasım 2019
Halk Oylaması Tarihleri: 25 Kasım- 01 Aralık 2019
Sonuç İlan Tarihi: 02 Aralık 2019

İletişim Ve Yarışma Sekreteryası
Katılımcılar tasarımlarını bu şartnamenin ‘GÖNDERİM VE POSTALAMA KOŞULLARI’ başlığında anlatıldığı biçimde hazırlayıp aşağıdaki adrese göndereceklerdir.
Adres:
T.C. Nazilli Belediyesi – Logo Tasarım Yarışması
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü – Basın ve Halkla İlişkiler Birimi
Yeni Mahalle Hürriyet Cad. No:180 Nazilli / AYDIN
Diğer İletişim Bilgileri Telefon: 4441391 – 143
Web: www.nazilli.bel.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ