20.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri Fotoğraf Yarışması

Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri Fotoğraf Yarışması

Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri Fotoğraf Yarışması

Niğde Belediyesi Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ve Niğde Dernekler Federasyonu Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri Fotoğraf Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü Tam Altın
İkincilik Üç Çeyrek Altın
Üçüncülük Ödülü İki Çeyrek Altın
3 Adet Mansiyon Ödülü Çeyrek Altın

Amaç
Antik adı Nahita olan Niğde şehrinde 10.000 yıl öncesinden başlayıp günümüze kadar devam eden yaşamın simgesi olan kültür varlıklarını amatör ve profesyonel fotoğrafçılarımızın fotoğraf karelerinden anlatmak ve onları görsel olarak belgelendirerek kalıcı hale getirmek amaçlanmıştır.

Konu: Yarışmanın konusu “Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri” olup, Niğde ve çevresinin doğal, tarihi ve kültürel özelliklerini yansıtan, görsel estetik ve yaratıcılık sergileyen fotoğraflar beklenmektedir. Fotoğraflarda herhangi bir manipülasyon yapılmamalıdır.

Kategori ve Bölümler
Yarışmaya renkli veya siyah beyaz fotoğraflarla katılmak mümkündür. Renkli veya siyah-beyaz fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Sponsorlu

Genel Katılım Koşulları
a) Yarışmaya katılım ücretsizdir.

b) Yarışmaya katılım bireyseldir.

c) 18 yaş üstü herkesin katılımına açıktır, ancak seçici kurul üyeleri ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.

d) Yarışmaya en fazla 3 (üç) adet renkli veya siyah-beyaz fotoğrafla dijital olarak katılım sağlanacaktır.

e)Yarışmaya gönderilen fotoğrafların EXIF (Değişebilir görüntü dosyası biçimi) verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması zorunludur. Seçici Kurul, gerek görmesi halinde asıl /ham dosyalarını katılımcıdan isteyebilir.

f) Yarışmaya gönderilen fotoğrafların daha önce ya da bu yarışma ile eş zamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece/mansiyon/sergileme/satın alma) almamış olması gerekmektedir.

g) Katılımcı, yarışmaya gönderdiği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu, telif hakkının başka kurum, kuruluş veya kişiye verilmediğini, gerekli izinlerin alındığını, diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

h) Yarışmaya gönderilen fotoğraf ve üzerinde, yapıt kendisine ait olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve seçici kurulu yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

Eserlerin İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi
a) Fotoğraflar belirtilen Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne ait e-mail (gsfyarisma@ohu.edu.tr) adresine gönderilecek olup alternatif hiçbir gönderi (kargo, elden teslim vb. ) kabul edilmeyecektir.Katılımcılar şartname ekinde yer alan Eser Bilgi ve Telif Hakkı formunu doldurup, eserle birlikte göndereceklerdir.

b) Katılımda yüklenecek fotoğrafların boyutlandırma ve isimlendirme işlemleri önceden yapılarak dosyalar hazırda tutulmalı ve birden fazla eserle başvuru varsa, tek bir mailde yapılmalıdır.

c) Yüklenecek fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraf üzerinde tarih, katılımcının kimliğine ilişkin isim, imza, logo vb. bilgiler bulunmamalıdır.

d) Elektronik posta (gsfyarisma@ohu.edu.tr) sistemine yüklenen fotoğrafların EXIF bilgileri (DPI, piksel bilgileri gibi) bozulmamış olmalıdır. Aksi halde sistemde yaşanacak problemlerden düzenleyen kurumlar sorumlu değildir.

e) Yarışmaya katılacak fotoğraflar, JPG/JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 8-12 sıkıştırma kalitesinde kaydedilmeli ve dosyaların boyutları 2 Mb (Siyah-Beyaz için 1 Mb)’den küçük olmamalı, 10Mb’yi de geçmemelidir. Fotoğrafçı bu konuyu test ederek fotoğrafını göndermelidir.

f) Katılımcılar fotoğraflarını, 6 haneden oluşan sayı ve rakamlar içeren rumuzunu (Örnek: H4Y83) ile kaydetmelidir. Birden fazla fotoğraf gönderilmesi halinde aynı rumuza sayı numarası eklenmelidir (Örnek: H4Y83-1, H4Y83-2 ). İletişim bilgileri yalnızca başvuru formunda yer almalıdır.

g) Yarışmada ödül alan ve sergilemeye kabul edilen eserlerin baskı ve sergilenmesi ile ilgili süreçler yarışmayı düzenleyen kurumların sorumluluğunda olup katılımcıların baskı alarak yollamalarına gerek yoktur.

Yarışma Takvimi
Başlangıç Tarihi: 10.01.2022
Son Katılım Tarihi: 10.02.2022
Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 14.02.2022
Sonuç Bildirim Tarihi: 16.02.2022
Ödül Töreni ve Sergi Tarihi: 20.02.2022

Yarışma Sekreteryası-İletişim
Adres: Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi
Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı, Merkez Yerleşke NİĞDE
E-mail: gsfyarisma@ohu.edu.tr
Telefon 1: 0 388 225 3114 – Dekanlık Özel Kalem
Telefon 2: 0 388 225 2556 – Arş. Gör. Hülya GÜCÜKO

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ