<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Müzik Şehri Kırşehir Logo Tasarımı Yarışması

Müzik Şehri Kırşehir Logo Tasarımı Yarışması

Müzik Şehri Kırşehir Logo Tasarımı Yarışması

Kırşehir Belediyesi Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı Müzik Şehri Kırşehir Logo Tasarımı Yarışması Düzenliyor. Yarışma Amatör Ve Profesyonel Yerli Ve Yabancı Tüm Sanatçıları / Tasarımcılara Açıktır.

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Müzik Şehri Kırşehir Logo Tasarım yarışması pandemi koşulları sebebiyle 23 Temmuz 2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Yarışmanın Konusu; Logo Yarışması

Yarışmanın amacı; Kırşehir Belediye Başkanlığı’nın 05.03.2020 tarihinde alınan 32 nolu Meclis Kararı ile birlikte, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Programının Müzik Şehri Kategorisine dahil edilen Kırşehir ilinin, kültürel ve tarihi değerlerini yansıtan yöresel müzik anlayışının, evrensel müzik anlayışı ile birleştirilerek, şehrimize özgü bir logo kazandırılması amacıyla ulusal çapta bir logo yarışması düzenlenmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Yarışma Düzenleme Kurulu Üyeleri
Yarışma Düzenleme Kurulu Başkanı Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin EKİCİOĞLU
Seçici kurul üyeleri Kırşehir Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulacaktır.

Ads

Katılım İçin Gerekli Genel Koşullar

1. Yarışma, amatör ve profesyonel yerli/yabancı tüm sanatçılara/tasarımcılara açıktır.

2. Katılımcılar yarışmaya en fazla 3 eser ile katılabilir.

3. Yarışmaya katılacak olan tasarımların özgün olup başka bir yerde yayımlanmamış olmaları ve diğer kurum ve kuruluş logolarını çağrıştırmamaları gerekmektedir.

4. Seçici Kurul tarafından, kopya olduğuna karar verilen tasarımlar yarışma dışı kalacaktır. Logo tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecektir.

5. Yarışma, Kırşehir Belediyesi bünyesinde çalışanların birinci derece yakınları ile seçici kurul ve seçici kurulun birinci derecedeki yakınları dışındaki tüm tasarımcılara açıktır.

6. Seçici Kurulun veya Kırşehir Belediye Başkanlığı’nın görüşü doğrultusunda, kullanılacak eserin sahibinden teknik sorunların çözümüne yönelik değişiklikler yapması istenebilir. Bunun için, ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmayacaktır.

7. Yarışmada seçilen tasarımın tüm hakları, Kırşehir Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz.

8. Yarışmaya katılan eserlerin, intihal (çalıntı) veya suç unsuru içermesi vb. durumlarda, hukuki ve cezai sorumluluk eser sahiplerine ait olacaktır.

Katılım İçin Teknik Koşullar
1. Tasarım dosya isimleri, rumuz olarak kaydedilecek ve eser rumuzu başvuru formuna da yazılacaktır.

2. Tasarımlar, A4 ebatında, standart logo sunumu şeklinde (üst ortada büyük, alt bölümde küçük uygulamaları – renkli ve siyah/beyaz yan yana) hazırlanacaktır.

3. Tasarıma ait çalışma 2. maddede belirtilen şekilde hem JPEG versiyon olarak hem de vektörel dosya formatı olarak gönderilecektir. Tasarımlar, CMYK renk modunda olacaktır. İstenilen şekillerde gönderilmeyen logolar seçici kurul tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır. Gönderiler aşağıda belirtilen e-posta adresine iletilecektir.

4. Tasarımcı, eserde kullandığı unsurların anlamını, (1) bir sayfayı (A4) geçmeyecek şekilde yazıyla açıklayacak ve eserle birlikte belirtilen e-posta adresine gönderecektir.

5. Fotoğraf içeren tasarımlar ve elle yapılan çizimler yarışmaya kabul edilmeyecektir.

6. Tasarımların üzerinde katılımcıya ilişkin isim, logo, tarih vb. işaretler bulunmamalıdır.

7. Birden fazla eserle katılan tasarımcılar, her eser için ayrı rumuz kullanmalıdır. En az 4 (dört), en çok 8 (sekiz) karakterden (harften/rakamdan) oluşan rumuz yazılacaktır.

8. Başvurular tamamladıktan sonra “başvurunuz tarafımıza ulaşmıştır” şeklinde katılımcılara bilgilendirme mesajını içeren geri dönüş e-postası gönderilecektir.

9. Seçici kurul üyeleri, değerlendirme sırasında logo tasarım dosyasına verilen “rumuz” dışında kullanıcıya ait hiçbir bilgiye ulaşamayacaktır.

10. Logo tasarımlarının görselleri ile imzalı başvuru formu logoyarisma@kirsehir.bel.tr e-posta adresine birlikte gönderilmelidir.

11. Yarışma sonuçları, Kırşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesinden duyurulacaktır.

Ödül Tutarı
Ödül : 10 Bin Türk Lirası

Yarışma Takvimi
Başvuru Bitiş Tarihi: 23 Temmuz 2021
Seçici Kurulun Eserleri Değerlendirme Tarihi: 3 Ağustos 2021

İletişim
Adres: Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi
Yenice Mah. Terme Cad. 326. Sok. Kırşehir
E-Posta: logoyarisma@kirsehir.bel.tr
Tel : 0 386 502 00 02

Yarışma Şartnamesi ve Başvuru Formu, Kırşehir Belediyesi resmi internet sitesi olan https://www.kirsehir.bel.tr/ adresinden alınabilir.
Yarışma Şartnamesi Ve Başvuru Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ