<style>.lazy{display:none}</style>
21.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması

Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması

Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması

Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması  Başvuruları E-Posta Yolu İle Yapılacak. Yarışmaya 18 Yaşından Büyük Tüm Yazarlar Katılabilir.

Katılım Şartları

• Yarışma seçici kurul üyeleri dışında, 18 yaşının üzerindeki tüm yazarlara açıktır.

• Başvuracak dosyalar için konu kısıtlaması olmamakla birlikte dosyaların “çocuk romanı” özelliklerini taşıması ve Muzaffer İzgü’nün genel yazınsal-düşünsel çizgisine/yaklaşımına uygun olması beklenmektedir.

• Katılacak çocuk romanı daha önce herhangi yarışmadan ödül almamış, basılı veya dijital ortamda yayımlanmamış olmalıdır.

Ads

• Seçici Kurul ödüle değer bir eser bulamadığı takdirde ödül verilmez. Birinci seçilen dosyanın ilk yayın hakkı Bilgi Yayınevi’ne aittir.

Biçim

• Roman Word dosyasında, 12 punto büyüklüğünde ve Times New Roman yazı karakteri ile yazılmalıdır.

• Roman dijital ortamda e-postaya ekli bir dosya olarak gönderilmelidir. Gönderilen öykü dosyasının adında ve içinde yazarla ilgili hiçbir bilgi olmamalıdır.

• E-postaya ekli diğer bir dosyanın içinde yazarın açık adı, kısa özgeçmişi, açık adresi ve telefon numarası ayrıca varsa web sitesi adresi bulunmalıdır. Bu dosyaya yazarın adı verilmelidir.

• Yazarların yarışmaya gerçek ad ve soyadlarıyla katılmaları gerekmektedir.

Teslim Ve Sonuçların Açıklanması
Dosyaların gönderileceği e-posta adresi: yarisma@bilgiyayinevi.com.tr
Son başvuru tarihi: 15 Ağustos 2023
Sonuçların açıklanacağı tarih: 29 Ekim 2023

“Çocuk okuru olmayan toplumun, yetişkin okuru da olmaz.”

Bu sözüyle çocuk edebiyatına verdiği önemi özetleyen Muzaffer İzgü, yüzü aşkın çocuk kitabıyla üç kuşağın “yazar dede”si oldu. Okumaya ilk kez onun kitabıyla başlayan birinin çocuklarının, torunlarının da yine bir Muzaffer İzgü kitabıyla okumayı öğrendiğine, okumayı sevdiğine tanık olduk.

Çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının önemini her fırsatta vurgulayan değerli yazarımız Muzaffer İzgü’nün anısına düzenlediğimiz yarışmayla çocuk edebiyatına yeni eserlerin kazandırılmasına aracılık etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Yarışmamıza herkes davetlidir.

Detaylar İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ