20.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Muğla Ulusal Eğitimde Stem Temelli Etkinlik Tasarım Yarışması

Muğla Ulusal Eğitimde Stem Temelli Etkinlik Tasarım Yarışması

Muğla Ulusal Eğitimde Stem Temelli Etkinlik Tasarım Yarışması

Muğla Ulusal Eğitimde Stem Temelli Etkinlik Tasarım Yarışması Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Deniz Temiz Derneği/Turmepa İşbirliği Ve Arçelik Sponsorluğunda Düzenlenmektedir.

Yarışma Konusu: Eğitimde STEM Temelli Etkinlik Tasarım Yarışması

Bu Yarışma İle Eğitim Alanında Fırsat Eşitliği Sağlayan STEM Temelli Ders Uygulamalarının Yaygınlaştırılması Ve Milli Eğitim Bakanlığımıza Bağlı Okul/Kurumlarda Görev Yapan Öğretmenlerin STEM Temelli İyi Uygulamalarını Paylaşabilmeleri Ve Bu Uygulamalara Bütün Öğretmenlerin Ulaşabilecekleri Kaynak Deposunun Oluşturulması Amaçlanmıştır.

Yarışma Başvuruları 1 Aralık 2019 Tarihinde Başlayıp, 15 Mart 2020 Saat 23:59’da Sona Erecek.

Başvuru Koşulları
1. Yarışmaya devlet okulları, özel okullar ile BİLSEM’lerdeki okulöncesi, ilkokul ve ortaokul kademesinde görev yapan tüm öğretmenler bireysel olarak katılabilirler.

Sponsorlu

2. Eğitimde STEM temelli etkinlik tasarım yarışması öğretmenler tarafından yarışmaya gönderilmeden önce öğrencilere uygulanmış olması gerekmektedir.

3. Öğretmenler, yarışmaya gönderdikleri tüm uygulamaların Muğla STEM portalında topluma açık bir şekilde yayınlanmasını, matbu şekilde basılmasını kabul ederler. Etkinlikler etkinliği tasarlayan kişilerin isimleri yazılarak yayınlanır.

4. Öğretmenler, STEM etkinlik tasarımlarının içeriklerinde adil kullanım kurallarına uygun olacak şekilde kaynak göstererek alıntı yaptıklarını, intihal durumunda ve etik kurallara aykırı davranışlardan sorumlu olacaklarını bildiklerini beyan ederler.

5.Hazırlanan uygulamanın halk sağlığı ve güvenliği için risk teşkil etmesi, insanların kişilik haklarına aykırı çalışma yapılması, planda etnik kökene, kişi veya toplumu karalamaya yönelik içerik bulunması, omurgalılar üzerinde kesi yapılması, kan veya doku alınması, ağız ya da enjeksiyon yoluyla herhangi bir radyoaktif, toksik ya da etkisi kesin olarak bilinmeyen tehlikeli ve yabancı madde verilmesi, sağlığı tehdit eden deneyler yapılması, yer verilmesi durumlarında planlar başvuruları hangi aşamada olursa olsun yarışmadan elenir.

6.Aynı ya da başka isimlerle ve/veya aynı ya da benzer içerikle (konuyla) herhangi bir yarışmaya, bu yarışmanın son başvuru tarihinden önce katılmış veya başvurmuş olanlar bu yarışmaya katılamaz. Son başvuru tarihinden önce aynı planla başka bir yarışmaya katıldığı ya da başvurduğu tespit edilen planlar, hangi aşamada olursa olsun yarışmadan elenir.

7.Öğretmenler yarışamaya sadece 1 etkinlik tasarımı ile başvurabilir. Aynı etkinlik tasarımı ile birden fazla kategoride başvuru yapılamaz. (Okulöncesi, İlkokul, Ortaokulu)

8.Etkinlik tasarım raporu, özeti ve varsa video kaydında proje başvurusunda bulunan öğrencinin/lerin isimlerini veya üniversitelerini/fakültelerini çağrıştıracak, ortaya çıkaracak her türlü kişisel ve kurumsal bilgi (ad, adres vb.) ve görsellere (amblem, arma, fotoğraf vb.) yer verilemez. Aksi durumda proje yarışmadan elenir.

9.Ön değerlendirmeyi geçen tüm uygulamalara Muğla STEM web portalında yer verilecektir. Üçüncü Aşama Değerlendirmesini geçen uygulamalar yarışma kitapçığında yer alacaktır.

10. Yarışmaya katılanlardan ön değerlendirmeyi geçen tüm etkinlik yazarlarına katılım belgesi online olarak verilecektir.

Başvuru İşlemi
1.“Muğla 2020 Ulusal Eğitimde STEM Temelli Etkinlik Tasarım Yarışması” yarışma formatına göre hazırlanan ve tamamlanan etkinliklerin başvuruları 01 Aralık 2019 tarihinde başlar ve 15 Mart 2020 tarihinde, saat 23.59’da sona erer. Başvurular https://muglaarge.meb.gov.tr/projeler/stem/ adresinden online olarak yapılır.
2.Başvuru sistemi kapandıktan sonra başvuru ile ilgili değişiklik talep kabul edilemez.
3.Başvuruda STEM Temelli Etkinlik Yarışması belirtilen formatta sisteme yüklenir. İşbirliği içindeki kişiler yazılır ancak ödül başvuru yapan kişiye verilir.
4.Uygulamalara ait video kaydı, çalışmalara ait resimler sisteme eklenecektir. Bu belgeler ile ilgili dosyaların 5mb aşmayacak sınırlar içerisinde isteme yüklenmesi ve başvuru sayfasında gerekli yere linki bildirmesi gerekmektedir.
5.Başvuru tarihleri içeresinde, online başvuru yapıldıktan sonra değişiklik yapılması ihtiyacı olması durumunda onayı kaldırıp tekrar onaylamadan bırakılan projeler değerlendirmeye alınmaz.

Yarışma Ödülleri

ÖDÜL

1

2

3

Okulöncesi HP 15-ay100 NT i5 4GB 1TB HP 15-bs017NT i3 4GB 500GB Grundig GR TB10-W1 Tablet PC
İlkokul HP 15-ay100 NT i5 4GB 1TB HP 15-bs017NT i3 4GB 500GBGrundig GR TB10-W1 Tablet PC
Ortaokul HP 15-ay100 NT i5 4GB 1TB HP 15-bs017NT i3 4GB 500GBGrundig GR TB10-W1 Tablet PC

İletişim: Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü
Strateji Geliştirme Birimi
Telefon :
0 252 280 48 00
Belgegeçer :
0 252 280 48 67
Eposta: arge48@meb.gov.tr

Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ