07.10.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 30 Yıl Logo Tasarım Yarışması

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 30 Yıl Logo Tasarım Yarışması

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 30 Yıl Logo Tasarım Yarışması

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 30 Yıl Logo Tasarım Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
İkincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Yarışmanın Adı
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi 30. Yıl Logo tasarımı yarışması

Yarışmanın Konusu ve Amacı
Üniversitemizin 30. Yıllık gelişim öyküsünü bir logo ile görünür kılmak için düzenlenen yarışma ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi logosu ile birlikte kullanılacak 30. Yıl Logo tasarımı hazırlatılması amaçlanmaktadır. Hazırlanan logo ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin misyon, vizyon, tarihsel gelişimini, birikimini ve son dönemde ortaya konan Ar-Ge ve öğrenci odaklı ilerleyişini yansıtmak ve logoyu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ni temsilen 2022 yılında düzenlenecek her türlü etkinlik, duyuruyu her türlü basılı materyal ve dijital ortamlarda kullanmaktır.

Misyon
Bilginin teknolojik ürüne ve toplumsal faydaya dönüşümünü öncelemek, paylaşarak üreten, geleceği öngörerek araştırma ve projeler yapmak; sunduğu nitelikli eğitim-öğretimle mesleki bilgi, beceri ve yetkinlikler ile donatılmış yenilikçi ve girişimci bireyler yetiştirmektir.

Ads
 

GÜNCEL BURS DUYURULARINI KAÇIRMA

Facebook Sayfamızı Takip Et.

Twitter’da Takip Et.

Instagram’da Takip Et.

Vizyon
Uluslararası standartlarda gerçekleştirdiği eğitim-öğretim, yerli ve milli araştırma ve uygulamalarıyla markalaşan ve toplumsal refahın artmasına öncülük eden bir dünya üniversitesi olmaktır.
Adaylardan, bu amaçları dikkate alan 30. Yıl logosu tasarlamaları beklenir.

Katılım Koşulları
1. Yarışma herkesin katılımına açıktır.
2. Her katılımcı en fazla üç adet tasarımla yarışmaya katılabilir.
3. Seçici kurul ve seçici kurulun birinci derece yakınları bu yarışmaya katılamaz.

Teknik Koşullar
1. Seçilen logo; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ni temsilen her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılacaktır. 30 Yıl Logo tasarımının renkli ve siyah beyaz kullanıma uygun olarak, büyütülüp küçültüldüğünde görselliğinin bozulmayacağı, çok küçük ölçülerde ayrıntıların kaybolmayacağı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde ve her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir şekilde hazırlanması gerekmektedir.

2. Logo tasarımı “30. Yıl” rakam ve kelimelerinden oluşmalı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi logosu ile birlikte tasarlanmalıdır. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi logosu şu linkten indirilebilir:

https://www.mu.edu.tr/tr/genel-bilgiler/bilgiler/universite-logosu İndirilen Adobe Illustrator dosyasında ortadaki renkli logo kullanılacaktır.

3. Logo Tasarımlarının A4 boyut üzerinde uzun kenarı 15 cm’i geçmeyecek biçimde renkli olarak üstte, ayrıca aynı A4’de aşağıda tek satır halinde ve uzun kenarı 2 cm.’ye küçültülmüş olarak 1 adet renkli örneği, 1 adet siyah-beyaz pozitif örneği ve 1 adet siyah-beyaz negatif örneği ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

4. Tasarımlar; Adobe Illustrator programında 300 dpi CMYK renk formatında vektörel olarak hazırlanmalı, JPEG ve PDF formatında gönderilmelidir. (PDF yapmadan önce bütün fontlar embed, convert edilmelidir)

5. Yarışmaya sunulan tasarımların özgün olup daha önce başka bir yerde kullanılmamış ya da yayınlanmamış olması, diğer kurum ve kuruluşlarca tasarlanan logoları çağrıştırmaması gerekmektedir. Seçici Kurul tarafından kopya olduğu anlaşılan logolar değerlendirmeye alınmayacaktır. Logo tasarımının kopya olduğunun anlaşılması halinde ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü derhal iade edecektir. Oluşacak her türlü sorunun hukuki yaptırımı ve süreçlerin maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi sorumlu tutulamaz.

6. Seçici Kurul, tasarımları, amaca uygunluk, özgünlük, yaratıcılık, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin misyon, vizyon, tarihsel gelişimi ve birikimini dikkate alan bir çerçevede değerlendirecektir.

7. Seçici Kurul; uygun gördüğü bir tasarımı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin 30. Yıl logosu olarak belirleyecektir.

Logo tasarımlarının adlandırılması ve gönderilmesi
1. Her tasarıma 6 harf ve/veya rakamdan oluşan bir rumuz yazılacaktır.

2. Katılımcılar, tasarım(lar)ını aşağıdaki katılımcı iletişim bilgileriyle birlikte 30.yillogo@mu.edu.tr e-posta adresine göndermelidir.

Katılımcı iletişim bilgileri:
Rumuz: (logo tasarımına verilen rumuzla aynı olacaktır)
Adı, Soyadı:
Doğum Tarihi:
Eğitim durumu:
Açık Adres:
Telefon (ev/iş):
Telefon (GSM):
e-posta:

3. Logo tasarımının adı sadece rumuzla belirtilecek, rumuz dışında bir adlandırma tespiti halinde o tasarım yarışma dışı bırakılacaktır.

4. Logo tasarımının üzerinde katılımcıya ait isim, imza ya da ayırıcı bir işaret bulunamaz. Bu tip ayrıştırıcı işaret bulunduran tasarımlar yarışma dışı bırakılacaktır.

5. Logo tasarımları, katılımcı iletişim bilgileri ile birlikte 15 Mayıs 2022 Pazar saat 23.00’e kadar e-posta yoluyla gönderilecektir. E-postadan kaynaklanan kaybolma ve gecikmelerden dolayı sorumluluk kabul edilmez. Belirtilen süre içerisinde belirtilen e-posta adresine ulaşmayan tasarımlar yarışmaya dâhil edilmeyecektir.

6. Başvuru ve teknik koşullara uymayan logo tasarımları yarışma dışı bırakılacaktır.

7. Birden fazla tasarımla katılan tasarımcılar, her tasarım için ayrı rumuz kullanmalıdır.

8. Birden fazla tasarımla katılan tasarımcılar, logo tasarımlarını aynı e-posta içinde göndermelidir.

Kullanım Hakkı
Katılımcı, seçilen tasarımın Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği tasarımın çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne tam lisans/yetki verdiğini kabul eder.
Ödül kazanan tasarım; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ni temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılıp çoğaltılabilecektir. Bu bağlamda, katılımcı ödül dışında herhangi bir telif hakkı talep edemeyecektir.
Tasarımlarını gönderen katılımcılar, bu şartnamenin tüm koşullarını, yarışma şartlarını, Seçici Kurul kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.

Yarışma Takvimi
Son Başvuru tarihi: 15 Mayıs 2022, Pazar Saat 23.00
Sonuçların Açıklanması: 20 Mayıs 2022 Cuma
Sonuçlar, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi www.mu.edu.tr web sayfasında yayınlanacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ