<style>.lazy{display:none}</style>

Muğla Belediyesi Oktay Akbal Edebiyat Ödülü

Muğla Belediyesi Oktay Akbal Edebiyat Ödülü

Muğla Belediyesi Oktay Akbal Edebiyat Ödülü

Muğla Belediyesi Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Başvuruları Başladı. 3. Düzenlenen Yarışmada Toplam 22.500 Türk Lirası Ödül Verilecek.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 7.500 Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Oktay Akbal Edebiyat Ödülü, Cumhuriyet’in 100. Yılının kutlanacağı 2023 yılında, ‘Cumhuriyetin 100. Yılı’ konu başlığıyla deneme/köşe yazısı dalında yazılmış eserlere verilecek.

2021 yılında ilk olarak hikâye dalında, 2022 yılında ise Roman Dalında gerçekleştirilen edebiyat ödülü, 2023 yılında ise ‘Cumhuriyetin 100. Yılı’ konu başlığıyla deneme/köşe yazısı dalında gerçekleştiriliyor.

Ödülün Amacı
Oktay Akbal, modern Türk edebiyatının kurucularından, cumhuriyeti, cumhuriyetin temel değerlerini savunan, sevilen bir yazardır. Gazeteci, yazar olarak ve ortaya koyduğu yapıtları öykü, roman, deneme, eleştiri olarak ülkemizi aydınlatan yazarlardandır.
Bu ödül, Oktay Akbal adını yaşatmak, Türk edebiyatını desteklemek, yaygınlaştırmak ve başarılı yazarları ödüllendirmek amacıyla verilir.

Ads

Aday Olma
Ödül için adaylar kendileri ya da başka kişiler, kurum ve kuruluşlar da aday başvurusunda bulunabilirler. Seçiciler Kurulu üyeleri de aynı hakka sahiptir. Bu durumda ilgili kişiler ya da kurumlar ve kuruluşlar adaylık için gerekli koşulları yerine getirmek zorundadırlar.

Adaylık Koşulları

1. Ödüle başvuracak kişinin, Cumhuriyetin 100 Yılı konulu bilgisayarda yazılmış deneme/köşe yazısı yazılarının her birinin 7 adedini, kişinin özgeçmiş yazısıyla birlikte, dosya halinde teslimi ya da gönderilmesi gerekir.

2. Adaylık başvurusu, yayımlanmış/yayımlanmamış en az 3, en çok 5 deneme yazısı, en çok 3.500 karakter vuruşla yazılmış olmalıdır. Başvuru, 7 Ocak 2023 tarihinde sona erer.

3. Adaylık başvurusu yapmış bir kişi yaşamını yitirirse, aday olma hakkını yitirmez. Kazanırsa ödül yasal mirasçılarına ödenir.

Ödüle Başvuru
Ödül Koordinatörlüğü başvuruları, yönetmelik koşullarına uygun olup olmadığını inceler ve koşullara uygun olmayanları geçersiz sayar. Her iki biçimde de yazılar başvuranlara geri verilmez.

Ödül Koordinatörlüğü, zaman zaman ödülün amacı, başvuru koşulları, seçiciler kurulu ve adaylıklar konusunu açıklayarak, adaylara medya yoluyla açık çağrıda bulunur.

Biçim ve içerik açısından yönetmeliğe uygun olan tüm yapıtları, Seçiciler Kuruluna sunar.

Ödüle Başvuru Adresi:
Muğla Büyükşehir Belediyesi, “ Oktay Akbal Edebiyat Ödülü Koordinatörlüğü”
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Adres: Orhaniye Mahallesi Bülent Önuçan Sokak No:2 48000 Muğla
Telefon: 4444801 – 1952 (Belediye Santral) başvuruda bulunabilecek.

Ödül Töreni
Ödül, Muğla’da Oktay Akbal’ın doğum günü olan 20 Nisan’da düzenlenen bir törende verilir. (Olağandışı koşullar nedeniyle bu tarih ve yer değiştirilebilir.)

Detaylar Ve Katılım Formu İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ