<style>.lazy{display:none}</style>
21.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Müfide Ferit Tek Öykü Yarışması

Müfide Ferit Tek Öykü Yarışması

Müfide Ferit Tek Öykü Yarışması

Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Müfide Ferit Tek Öykü Yarışması Düzenliyor.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası Artı Başarı Belgesi
İkincilik Ödülü 2.500 Türk Lirası Artı Başarı Belgesi
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası Artı Başarı Belgesi
Mansiyon Ödülü 1.000 Türk Lirası Artı Başarı Belgesi

Yarışmanın amacı; Türkiye’ de Soroptimist Kulüpleri Federasyonu, Türkiye’de Soroptimistliğin kurucusu yazar Müfide Ferit Tek adına bir öykü yarışması düzenlemektir. Amacımız lisans öğrenimi gören üniversite öğrencilerimizi yüreklendirmek, öykü alanında edebiyatımıza yeni eserler kazandırmaktır.

Yarışma Konusu

Öykünün konusu; “Hayat Bir Oyunsa, Kendi Rolünüzü Bu Oyunda Nasıl Görüyorsunuz?”

Ads

Katılım Koşulları

– Yarışmaya her öğrenci, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da yayınlanmamış 1 (bir) adet öyküyle katılabilir.

– Yarışmaya katılım ücretsizdir.

– Yarışmaya 2019-2020 eğitim yılında öğrenim gören üniversite öğrencileri katılabileceklerdir. Jüri üyelerinin ve Soroptimist üyelerinin birinci derece yakınları yarışmaya katılamazlar.

– Yarışma metni öykü türüne uygun olarak yazılmalıdır.

– Öyküler 1 satır aralığı ve 12 punto “Times New Roman” karakteri ile yazılacak, 1000 ile 2000 kelime arası 4 word sayfayı geçmeyecektir.

– Öykülerin başkası tarafından yazılmamış olması, kısmen ya da tamamen başka bir metinden kopya edilmemiş, ayrıca herhangi bir yerde yayınlanmamış ve ödül almaması gerekmektedir.

– Öykü adı ve yazan öğrencinin ismi, öykünün başında belirtilmelidir. Soroptimist Kulüpleri bursiyerleri kulüplerini haberdar ederek katılabilirler. Ayrıca aşağıdaki bilgilerin öykü metni ile beraber iletilmesi gerekmektedir.
(ad-soyad/doğum tarihi/cinsiyeti/e-mail adresi/cep telefonu numarası/Okulu ve bölümü-sınıfı).
Yarışmacılar, belirlenen ödüller dışında öykü ile ilgili herhangi bir hak talep etmeyecektir.

– Yarışmaya gönderilen öykülerin telif haklarının süresiz, bedelsiz ve koşulsuz olarak Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu’na geçmiş olduğunu kabul ve beyan ederler. Bu nedenle Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu yarışmaya katılan öyküler üzerinde süresiz tasarruf yetkisine sahiptir. Ayrıca yarışmaya gönderilen öykülerin muhafazası da süresiz ve koşulsuz olarak Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu’na ait olup, yarışmaya katılanlar tarafından geri istenemeyecektir.

– Son başvuru tarihi 3 Nisan 2020 tarihidir. Adaylar öykülerini son başvuru tarihine kadar Federasyonun mail adresine göndermelidir.: tskfoykuyarismasi@gmail.com
Son başvuru tarihinden sonra ulaşan öyküler, değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışmaya katılan tüm katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılırlar. Katılımcılar orijinal imzalı şartnameyi öyküleri ile birlikte tskfoykuyarismasi@gmail.com mail adresine iletmekle yükümlüdürler.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ