20.05.2022 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz
Güncel Eğitim Burs Başvurusu Kurslar Burslar KYK Yurt

Mudanya Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması

Mudanya Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması

Mudanya Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması

Mudanya Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya 18 Yaşından Büyük Herkes Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 5 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
2 Adet Mansiyon Ödülü 1.500 Türk Lirası

Yarışmanın Adı
Mudanya 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması “Geçmişten Bugüne Mudanya’da Zamansız Fotoğraflar”dır.

Konu ve Amaç

Mudanya/ Myrleia Antik Çağ boyunca Bursa’nın limanıydı. Myrleia’dan günümüze kültürel mirasın korunması ve gün yüzüne çıkarılması konusunda yaptığımız çalışmalara sanatı da katarak bütüncül bir yol izliyoruz. Mudanya Belediyesi olarak doğal, tarihi ve kültürel değerlere sahip kentimizin, anılara yansıyan güzelliklerini kayıt altına alma hedefiyle Mudanya’nın ilk fotoğraf yarışmasına imza atıyoruz. Bu amaçla; Mudanya’nın görsel hikayesini en azından bir kez olsun yolu Mudanya’dan geçen herkesle birlikte yazmak istedik. Barışın ve Kardeşliğin Başkenti Mudanyamızın geçmişten bugüne kültür oluşumlarını, kentsel, turistik, tarihsel güzelliklerini anlatacak fotoğraflar arıyoruz. Tarihi ve kültürel mirasın, bir toplumun üyelerine ortak geçmişlerini anlatan, aralarındaki dayanışma ve birlik duygularını güçlendiren bir hazine olduğu gerçeğinden hareketle “Geçmişten Bugüne Mudanya’da Zamansız Fotoğraflar” temalı Mudanya 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda tarihi ve kültürel değerimizi tüm insanlığa sunacağız. Yarışmada ödüle ve sergilenmeye değer bulunan fotoğraflar, Tirilye Sanat Evi başta olmak üzere Mudanyamızın tarihi mekanlarında sergilenerek geleceğe sanatsal bir miras olarak aktarılacaktır.
Kategori ve Bölümler: Renkli ya da siyah-beyaz fotoğraflar ile katılım yapılabilir.

Sponsorlu

Genel Katılım Koşulları

• Yarışmaya katılım ücretsizdir.

• Yarışma; seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında, amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı 18 yaş üstü herkese açıktır.

• Yarışmaya her fotoğrafçı en fazla 4 (dört) adet Renkli veya Siyah-Beyaz eserle katılabilir.

• Fotoğrafın çekim zamanıyla ilgili bir sınırlama yapılmamıştır.

• Daha önce ya da bu yarışmayla eş zamanlı yapılan bir yarışmada ödül almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren görüntüleri ve/veya bir kısmının kroplanmasıyla oluşturulan fotoğraflar ile renk değişiklikleri yapılarak üretilmiş fotoğraflar, yarışmaya katılamaz.

• Fotoğrafın, sergilenmiş ve fotoğraf yarışması organizasyonu dışında yayınlanmış olması ise yarışmaya katılım açısından engel teşkil etmez. Anılan fotoğrafın, bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda yapılan herhangi bir yarışmada ödül almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır.

• Fotoğraflarda kadraj, renk doygunluğu, keskinlik, toz alma ve kontrast düzeltmesi gibi kabul edilebilecek müdahaleler dışında hiçbir manipülasyon / başkalaştırma/ oynama, ekleme, silme kabul edilmeyecektir. Fotoğrafın belgesel yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Bu konuda jürinin kanaati esastır.

• Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 72 -300 dpi çözünürlükte, kısa kenarı 2400 pikselden az olmayacak şekilde yüklenecektir.
Fotoğrafların boyutları 1 MB’den küçük olmamalıdır.

• Drone vb. araçlarla çekilen fotoğraflar da yarışmaya kabul edilir. Fotoğraf çekimi için hava araçlarının kullanımına ilişkin tüm izin ve sorumluluklar katılımcıya/yarışmacıya aittir.

* Yarışmaya gönderilen fotoğrafların ham halleri ile birlikte EXIF verilerinin muhtemel soruşturmaları kolaylaştırmak için bozulmamış olarak tutulması zorunludur.

• Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

• Ödül ve sergileme alan ve satın alma uygulanan fotoğrafların hiçbir şekilde müdahale edilmemiş orijinal dia pozitif, negatif ya da dijital dosyaları incelenmek üzere istenildiğinde yarışma kuruluna gönderilebilecek şekilde hazır olmalıdır.

• Gönderilen fotoğrafların tamamı yarışmacı tarafından ve Mudanya sınırları içinde çekilmiş olmalıdır.

Eserlerin İsimlendirilmesi ve Gönderilmesi

• Başvurular https://mudanya.bel.tr/ adresi üzerinden “Mudanya Fotoğraf Yarışması” linkinden kabul edilecektir.
• 20 Mayıs 2022 Saat 23.00’a kadar yapılan başvurular kabul edilecektir.
• Yarışmaya katılacak fotoğraflar; JPEG formatında (.jpg veya .jpeg uzantılı), 72 -300 dpi çözünürlükte, kısa kenarı 2400 pikselden az olmayacak şekilde yüklenecektir.
Fotoğrafların boyutları 1 MB’den küçük olmamalıdır.
• Yarışmaya katılımcı 4 (dört) eser gönderilebilir.
• Yarışmaya gönderilecek fotoğraflar, sayısal (dijital) ortama aktarılmış olmalıdır. Fotoğraflar dijital çekilmiş olabileceği gibi film ya da opaktan tarama da olabilir.
• Fotoğraflar, kenarında çerçeve ya da boşluk olmadan gönderilmelidir.
• Fotoğraf üzerinde tarih, isim, logo vb. fotoğrafçının kimliğini belirtecek bir işaret bulunmamalıdır.
• web sitesindeki formun doldurulmasının ardından yarışmacıya sistem tarafından bir kod gönderilecektir. Yarışmacının rumuzu olarak kabul edilecek olan bu kod, yarışma sonuna kadar saklanacaktır. Gönderilecek fotoğraflar jüriye tümüyle karartılabilir bir salonda; LCD monitörde, bilgisayar sistemi tarafından kodlanmış fotoğraflar üzerinden katılımcıya ilişkin hiçbir bilgi olmadan sunulur.
• Jürinin seçimi tamamlandıktan sonra ödül ve sergileme alan fotoğrafların eşleştirilmesi yapılıp tutanağa geçirilir, jüri üyelerince imzalanır ve yarışma takviminde belirtilen tarihte ilan edilir.
• Yarışma sonuçları Mudanya Belediyesi’nin web sitesi https://mudanya.bel.tr/’de ve sosyal medya hesaplarında ilan edilecek; ayrıca tüm ödül ve sergileme kazanan katılımcılar, Düzenleme Kurulu tarafından telefon ve/veya e-posta yoluyla bildirilecektir.

Yarışmaya Katılım Formu

Adı-Soyadı :
T.C. Kimlik Numarası:
İletişim bilgileri:
E- posta:
Cep telefonu:

En fazla 4 fotoğraf yüklenecektir.
Yarışmaya katılacak dijital fotoğraflar jpg/JPEG formatında, 72 -300 dpi çözünürlükte, kısa kenarı 2400 pikselden az olmayacak şekilde yüklenecektir.
Fotoğrafların boyutları 1 MB’den küçük olmamalıdır.

Yarışma Takvimi
Yarışmaya Son Katılım Tarihi: 20 Mayıs 2022
Seçici Kurul Toplanma Tarihi: 28 Mayıs 2022
Sonuç Bildirim Tarihi: 30 Mayıs 2022
Ödül Töreni ve Sergi Tarihi: 12 Haziran 2022

Yarışma Sekretaryası-İletişim
Mudanya Belediyesi
İlgili: Aslıhan Aydın
Adres: Şükrü Çavuş Mahallesi Mustafa Kemal Paşa Caddesi
No: 10 16940 Mudanya / Bursa
Telefon: 444 8 922

Yarışmaya Başvuru İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ