<style>.lazy{display:none}</style>
16.04.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Muammer Sun Çocuk Şarkıları Beste Yarışması

Muammer Sun Çocuk Şarkıları Beste Yarışması

Muammer Sun Çocuk Şarkıları Beste Yarışması

Besteciler Orkestra Şefleri Ve Müzikologlar Birliği BESOM Muammer Sun Çocuk Şarkıları Beste Yarışması Düzenliyor. Ödüllü Yarışmaya T.C Vatandaşları İle Ülkemizde Yaşayan Ve Çalışan Besteciler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 20 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 15 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 10 Bin Türk Lirası
4 Adet Mansiyon Ödülü 2 Bin Türk Lirası

Katılım Koşulları

a) Yarışmaya, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olan veya ülkemizde yaşayan-çalışan besteciler katılabilir.

b) Yarışmaya katılacak bestecilerin 65 yaşından gün almamış olması gereklidir.

Ads

c) Yarışmaya gönderilen yapıtın başka bir yarışmaya katılmamış, seslendirilmemiş, yayımlanmamış ve telif haklarının satılmamış / kiralanmamış olması gerekir.

d) Bir besteci yarışmaya en fazla 2 (iki) eserle katılabilir.

Yapıtlarda Aranacak Özellikler
a) Yarışmaya katılacak yapıtlar çocuk korosu ve piyano eşliği için bestelenmiş olmalıdır. Diğer yapıtlar ile türkü veya oyun havası çok seslendirmeleri yarışmaya kabul edilmeyecektir.

b) Yarışmaya katılacak yapıtların süresi 2 (iki) dakikayı aşmamalıdır.

c) Besteciler yarışmaya, geleneksel Türk müziğinde kullanılan makam dizilerinden ve aksak ölçülerden yararlanılarak bestelenmiş özgün bestelerle katılabilecekleri gibi, serbest bir anlayışla bestelenmiş kompozisyonlarla da katılabilirler.

d) Eserler, 6-14 yaş aralığı ve bu yaşlardakilerin söyleyebileceği ses aralığı için bestelenmelidir.

e) Eserler bestelenirken, prozodi (söz-ses uyumu) gözetilmelidir.

f) Şarkıların sözleri, insan onuruna aykırı olmamalı, siyasal içerik taşımamalı ve Türkçe olmalıdır.

g) Besteci, eserin sözlerini kendisi yazmadıysa, her türlü telif sorumluluğunu üzerine alacaktır. Eserinin yarışmada derece alması halinde, sözlerle ilgili telif hakları konusunda gerekli belgeleri BESOM’a vermekle yükümlü olacaktır. Aksi takdirde derecesi dikkati alınmaz.

h) Yukarıda belirtilen esaslara uygun olmayan tüm eserler değerlendirme dışı bırakılır.

ı) Dereceye giren ve özendirme ödülü kazanan yapıtların internet dahil, sesli, görüntülü ve kağıt baskı olmak üzere her türlü basım ve yayınlama hakları üç yıl süreyle BESOM’a ait olacaktır.

j) Besteciler, ödül kazanan yapıtların sonraki seslendirilmeleri sırasında, program kitapçığı ve notlarında yapıt adının yanı sıra, kazandığı bu ödülün belirtilmesini sağlamayı kabul ederler.

k) Yarışmanın katılımcıları bu şartnamedeki hükümleri bütünüyle kabul etmiş sayılırlar.

Yapıtların Teslimi

a) Katılımcı besteci, yapıtın bilgisayarla yazılmış sözleri de içeren notasını PDF dosyası olarak, mp4 formatta midi seslendirme dosyasıyla birlikte hazırlar.

b) Katılımcı, seçeceği 7 haneli harf ve rakamdan oluşan rumuzu, adı soyadı, doğum yeri ve yılı, özgeçmişi, adresi, TC. Kimlik Numarası, banka hesap IBAN numarası, telefon ve düzenli kullandığı e-posta adresi ve bir fotoğrafının yer alacağı kimlik beyanını ayrı bir word dosyası olarak hazırlar.

c) Katılımcı, bestelerinin notasını PDF dokümanı olarak, midisini mp4 dosyası olarak, kimlik dosyasını ve dijital kullanıma uygun çözünürlükte güncel bir fotoğrafını word dokümanı olarak besomdernegi@gmail.com adresine, e-posta eki olarak gönderir.

Gönderilecek PDF nota dokümanında, ilk sayfanın sol üst tarafında katılımcının seçtiği yedi haneli rumuz yer almalıdır. Aynı biçimde midi mp4 dosyası ile kimlik dosyası da bu rumuz ile tanımlanmalıdır.

d) Yarışmaya gönderilecek besteler, 29 Aralık 2023 günü saat 17.00’den önce besomdernegi@gmail.com adresine e-posta eki olarak ulaştırılmış olmalıdır. Katılımcılar 7 Ocak 2024 tarihine kadar kendilerine bir alındı mesajı ulaşmazsa ise, BESOM Yarışma Yürütücülüğü ile temasa geçerek katılım dosyalarının ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmelidir.

e) Yapıt teslimiyle ilgili şartnamede belirtilen koşullara uymayan besteler, yarışma dışı bırakılırlar.

f) Katılımcıların kimlikleri BESOM yönetimi ve Yarışma Yürütücülüğü tarafından gizli tutulacak, jüriye sadece rumuzlu mp4 ve pdf dosyaları gönderilecektir. Dereceye giremeyen katılımcıların kimlikleri açıklanmayacaktır.

Yarışma Şartnamesi İçin Tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ