<style>.lazy{display:none}</style>
18.05.2024 - Güncel Eğitim Sitesine Hoşgeldiniz

Mimarlıkta Kadın Ulusal Karikatür Yarışması

Mimarlıkta Kadın Ulusal Karikatür Yarışması

Mimarlıkta Kadın Ulusal Karikatür Yarışması

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mimarlıkta Kadın Ulusal Karikatür Yarışması Düzenliyor. Yarışmaya Tüm Karikatürcüler Katılabilir.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 4 Bin Türk Lirası
İkincilik Ödülü 3 Bin Türk Lirası
Üçüncülük Ödülü 2 Bin Türk Lirası
Jüri Özel Ödülü 1.000 Türk Lirası

Yarışmaya Katılım Koşulları

1. Yarışma tüm karikatürcülere açıktır.

2. Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir. Çalışmalar orijinal olmalı, bilgisayar ortamında hazırlanan eserlerin çıktılarında ise sanatçının ıslak imzası bulunmalıdır.

Ads

3. Gönderilecek karikatürlerin boyutu en fazla A3 ebatlarında olmalıdır. Her yarışmacı en fazla 3 (üç) ayrı karikatür ile katılabilir. Eserler bilgisayar ortamında hazırlanmışsa tiff ve jpeg formatında el çizimi olduğu takdirde pdf olarak taranmış şekilde cd veya usb içerisinde katılımcı formu zarfına eklemelidir.

4. Yarışmacılar, katılımcı formuna, ad ve soyadları ile iletişim bilgilerini (kesin ve açık mektup adresi, telefon numarası ve e-posta adresini) okunaklı olarak yazmalı ve eserlerinin cd veya usb içerisinde kayıtlı halini katılımcı formu zarfına eklemeli.

5. Karikatürler elden teslimler için en son 02 Mart 2020 Pazartesi günü saat 17:00 ‘a kadar yazışma adresine teslim edilmeli. Posta yada kargo ile gönderilen eserler 02 Mart 2020 tarihinde saat 17:00’dan önce kargo firmasına teslim edilmiş olmalı 4 Mart 2020 Çarşamba günü saat 17:00’a kadar iletişim adresine ulaşmış olması gerekmektedir. Kargo firması vs nedenlerle yaşanılan gecikmelerden şubemiz sorumluluk kabul etmeyip belirtilen tarihlerde teslim edilemeyen eserler değerlemeye alınmayacaktır.

6. Seçici Kurul tarafından belirlenen finalist eserler 05 Mart 2020 tarihinde kurumumuzun sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Benzerlik tespiti için yapılacak itirazlar yarışma jürisi tarafından değerlendirilecektir.

7. Yarışma jürisi 06 Mart 2020 Cuma günü saat 10:00’da toplanacak. Ödüle değer bulunan eserler 06 Mart 2020 Cuma günü www.kaymimod.org.tr adresimizden ve sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.

8. Ödüller, 8 Mart 2020 Pazar günü düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir.

9. Yarışmaya katılan bütün eserler “Mimarlar Odası Kayseri Şube”nin yayınlarında isminin ve eser adının kullanılması şartıyla kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul eder. Buna bağlı olarak gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya katılım sağlayan bütün eserlerin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için “Mimarlar Odası Kayseri Şubesi’ne izin/muvafakatname” verdiğini kabul eder. Başvuru yapan bütün eserler iade edilmeyecek olup Mimarlar Odası Kayseri Şube arşivinde muhafaza edilecektir.

10. Yarışma sonuçlandıktan sonra 3. Şahıslar tarafından iddia edilecek her türlü telif hakkı taleplerinden yarışma jürisi ve TMMOB Mimarlar Odası Kayseri Şubesi sorumlu değildir, doğacak yasal sorumlulukların tümü katılımcıya ait olacaktır.

11. Eserlerini yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.

Yarışmanın Konusu
Mimarlar Odası Kayseri Şubesi olarak bu yılki 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen ulusal karikatür yarışmasının konusu; kadın mimarlarımızın gerek mesleki gerekse özel yaşamlarının mizahi ve eleştirel bir anlatımla ifade edildiği, aynı zamanda kadınların mimarlık mesleğine bakış açısının değerlendirildiği “Mimarlıkta Kadın” olarak belirlenmiştir.

Yarışmaya Son Başvuru Tarihi 2 Mart 2020. Yarışma Sonuçları 6 Mart 2020 Tarihinde Açıklanacak.

Eserlerin Teslim Ve Yazışma Adresi
Mimarlar Odası Kayseri Şubesi Tacettin Veli Mah. İnönü Bulvarı 76/B Melikgazi/KAYSERİ
Telefon Numarası: 352 222 54 08/352 232 61 49
Faks : 352 222 86 95
E-Posta : kayseri@mo.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ